آموزشی برادرت رو آدم کن! "مختص خواهرهای شرور!"

• نویسنده موضوع Emmett
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 78
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع

چجوری با داداش کوچیکم رفتار کنم تا اذیت نکنه و بتونم رو درسام متمرکز باشم؟

من یه داداش دارم که از من ۵ سال کوچیک تره (۹سالشه)، داداشم وقتی اعصابمو خورد میکنه یا اذیتم میکنه دیگه نمیتونم اون روز درس بخونم ،،،، چجوری با داداشم رفتار کنم تا اذیتم نکنه و باهام کاری نداشته باشه ؟!

پاسخ:
دوست عزیز سلام

مشکلی که شما عنوان کردید ممکن است در مورد بسیاری دیگر از دوستانی که خواهر یا برادر کوچکتر از خود دارند اتفاق بی افتد، با توجه به این که برادر شما 9 ساله است می توان از او انتظار داشت که با روش های منطقی و گفتگو محور دست از کارهای مخرب خودش بردارد. چرا که او خودش هم یک دانش آموز است و مسلما باید درس بخواند و تکالیفش را انجام دهد، پس انتظار داریم که شما را درک کند...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Emmett

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
با او منطقی صحبت کن

اولین چیزی که به ذهن من رسید اینه که با برادرت صحبت کن، برای این که تاثیر این گفتگو بیشتر باشه بهتره که در یک زمان مناسب و در کنار پدر و مادرت در این مورد صحبت کنید. اون چیزی که در رفتار و اخلاق برادرت باعث آزار تو میشه برای او شرح بده. مثلا بگو " وقتی دعوا میکنیم یا تو اذیتم می کنی من تا ساعت ها تمرکز درس خواندن ندارم" از اون بخواه که دلیل رفتاراش را برای شما شرح بده. شاید واقعا نمی خواد که باعث آزار تو بشه ولی هنوز اونقدر به تکامل نرسیده که بخواد مشکلش را با شما مطرح کنه

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
با هم صلح کنید

شاید بهتر باشه که شما هم رفتار دوستانه تری با برادرت داشته باشی، به عنوان یک خواهر بزرگتر می تونی اون رو درک کنی و در مواقعی از حق خودت بگذری تا جو آرام بشه، بهتره که در مورد مسائل با هم سازش کنید، مثلا اگر در مورد استفاده از وسایل شخصی با هم دعوا میکنید، باید قوانین و مقرراتی در این مورد وضع بشه، مثلا این که شما وارد حریم خصوصی او نشده و به وسایلش دست نزنید و در مقابل او هم همین کار را در مورد شما کنه. مطمئن باش در مورد خیلی از مسائل می تونید با هم صلح کنید و با ایجاد یک سری قوانین بین خودتون به اختلافات خاتمه بدید.

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
پدر و مادر خودتون را واسطه کنید

اگر احساس می کنید که از پس بدخلقی و اذیت های برادرتون بر نمی آیید، می توانید از پدر و مادر خودتون کمک بگیرید، مثلا برای والدینت توضیح بده که کدوم کار برادرت خیلی اذیتت می کنه و تمرکز تو رو برای درس خوندن میگیره و ازشون بخواه که به برادرت تذکر بدهند.

• Haha
واکنش‌ها[ی پسندها] Amin

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
ساعات درس و مطالعه داشته باشید

یکی دیگه راه حل هایی که به ذهن من می رسه اینه که توی خونه ساعت های خاصی رو برای مطالعه و انجام تکالیف در نظر بگیرید، مثلا می تونی برای برادرت هم برنامه ریزی کنی، تا اون زمانهایی که تو داری درس میخونی اون هم مشغول انجام تکالیف و مطالعه باشه، اینطوری شاید کمتر تنش و دعوا ایجاد بشه. می تونید یک زمان هایی هم برای بازی های دو نفره یا دور هم بودن با خانواده در نظر بگیرید، اینطوری برادرت هم دیگه حوصله اش سر نمیره که بخواد با اذیت و آزار باعث بشه که تو نتونی درس بخونی.

• Haha
واکنش‌ها[ی پسندها] Amin

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
مطالعه و درس خوندن را موکول به ساعات خلوت کن

یکی دیگه از راه حل هایی که به ذهن من می رسه اینه که برای داشتن تمرکز در زمان مطالعه بهتره ساعات درس خوندن رو در زمان هایی بذاری که خونه سکوت بیشتری داره، مثلا صبح زود، وقتی که همه خوابن یکی از بهترین ساعتها برای مطالعه کردنه، به شرطی که یک استراحت مناسب شبانه داشته باشی، اینطوری که در طول روز حتی اگر بین شما و برادرت دعوایی هم پیش بیاد باعث نمیشه که از درس خوندن عقب بمونی.

• Haha
واکنش‌ها[ی پسندها] Amin

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
اگر به حرف تو گوش نمی ده تنبیهش کن

یکی از روش هایی که مطمئنا جواب میده اینه که اگر برادرت هیچ جوری دست از کارهاش بر نمیداره بهتره که تنبیهش کنی، مثلا وقتی میخواد باهات بازی کنه بهش بگو که ازش دلخوری و نمیخوای این کارو کنی، وقتی چند بار این اتفاق رخ بده، ممکنه اون به خودش بیاد و تصمیم بگیره که دست برداره از کارهای آزار دهنده.

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
مقابله به مثل نکن

یکی از کارهایی که باعث می شه توی خونه خواهر و برادرها با هم دعوا کنند اینه که سریع در صدد جبران کارهای هم بر می آیند و میخوان مقابله به مثل کنند، در صورتی که اگر صبور باشی و جواب آزار و اذیت های اون رو با صبوری بدی باعث می شه که دعوا خاتمه پیدا کنه، اینطوری دیگه اعصاب و تمرکز شما هم به هم نمی ریزه، پس سعی کن وارد دعوا نشی، سعی کن توی این لحظات یه لیوان آب بخوری، بری توی اتاق خودت و سرت رو یه جوری گرم کنی. بی تفاوت بودن بهترین کار در این زمان ها است.

• Haha
واکنش‌ها[ی پسندها] Amin

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
به حرفش گوش کن و مهربونتر باش

فراموش نکن که شما خواهر بزرگتری هستی، گاهی لازمه که برادر کوچیکت کمک کنی، پس پیشنهاد میکنم که با اون کمی مهربون تر برخورد کنی، حرف هاش رو بشنو، باهاش صمیمانه برخورد کن و سعی کن لحن دوستانه و صمیمانه ای داشته باشی، شاید اگر روابط دوستانه تری برقرار کنی دیگه کمتر تنش بین شما ایجاد بشه.

عزیزم این راه حل هایی بود که به ذهن من رسید، امیدوارم بتونی ازشون استفاده کنی یا حداقل امتحان کنی شاید مشکلت حل شد، امیدوارم زود بیایی و نتیجه رو برامون شرح بدی.

موفق باشی دوست من

#دعای خیر خواهرهای شرور به جون من:)

• Haha
واکنش‌ها[ی پسندها] Amin
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
عقب
بالا