نوجوانان ای بابا! من نمی‌خوام درس بخونم! "درس‌نخون‌ها قدمتون سر چشم!"

• نویسنده موضوع Emmett
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 15
  • بازدیدها 159
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع

چرا باید درس بخوانیم؟​

چرا باید درس بخوانیم؟
قبل از این که اصل مطلب را شروع کنیم باید یک چیزی به شما بگویم تا فکر نکنید نمی دانم چه چیزهایی توی مغزتان می گذرد. من هم مثل شما می دانم که کلی پزشک و وکیل و مهندس و کتابدار و روانشناس و فارغ التحصیل کلی رشته های دیگر آس و پاس هستند و بیکار و بی پول هستند. همچنین می دانم که ممکن است پسرخاله شما با مدرک پنجم ابتدایی توی بازار...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Emmett

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
خیلی حرف ها را شنیده اید و لابد می دانید علم بهتر از ثروت است و کلی حرف های قلمبه سلمبه دیگر. اما اصلاً اگر درس نخوانیم چه میشود؟ چه کسی گفته است که کلید موفقیت روی قله های درس و مدرسه و کنکور است؟ این همه آدم موفق ترک تحصیل کرده داریم و از آن بیشتر آدم های درس خوانده ای که موفق نشده اند. اما بیایید یک بار هم که شده، از زاویه‌ی دیگری به اینجور استدلال ها نگاه کنیم. در علم فلسفه و منطق می گویند ضعیف‌ترین نوع استدلال، تمثیل است، یعنی همین که ما برای یک نتیجه‌گیری کلی، چند تا مثال جزئی از دور و بر بزنیم و والسلام. دنیا پر از مثال‌های ضد و نقیض است و به همان اندازه که آدم‌های تحصیل کرده و ناموفق داریم، آدم های تحصیل کرده و موفق هم داریم. اگر بخواهیم با مثال زدن پیش برویم، مجبور میشویم به...

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
پس من به شما پیشنهاد می‌کنم از این به بعد، به هیچ مثالی به این راحتی اعتماد نکید، بلکه سعی کنید مثال‌ها را یک گوشه از ذهنتان نگه دارید و در کنار آن‌ها از شیوه‌های دیگر استدلال هم کمک بگیرید (اگر رشته شما علوم انسانی باشد، با بعضی از این استدلال ها در درس منطق آشنا شده اید). حتی به استدلال خود من در این مقاله هم صد در صد اعتماد نکنید و سعی کنید این حرف‌ها هم یک گوشه ی دیگر ذهنتان نگه دارید و باز هم به تحقیق بپردازید. راستی، پیشنهاد می کنم قبل از خواندن این مقاله، مقاله انگیزه برای درس خواندن را مطالعه کنید.

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
درس خواندن همه چیز نیست اما رشد کردن همه چیز است. همه انسان ها به خاطر روحیه کمال گرایی خود به موفقیت علاقه دارند. شما کسی را پیدا نمی کنید که بگوید من واقعا نمی خواهم در هیچ عرصه ای موفق بشوم. همچنین شما شخص موفقی را نمی شناسید که بگوید من تنبلی کردم و موفق شدم یا بگوید ما باید آن قدر تنبل باشیم تا موفق شویم یعنی هر چه تنبل تر موفق تر.

امیدوارم به شما برنخورد ولی درس نخواندن دقیقا خود تنبلی است. اسمش را ممکن است چیزهای دیگر هم بگذارید ولی اصل کار همان تنبلی است. درس نخوان ترین و ضد مدرسه ترین افراد هم بدشان نمی آید که معلومات کتاب های درسی را فوت آب باشند. به همین خاطر است که حاضرم شرط ببندم اگر از ده میلیون دانش آموز بپرسیم که آیا حاضرند اطلاعات و معلومات و درس های کتاب درسی شان به...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] Amin

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
"هدف از درس خواندن چیست؟
تنبلی چیزی نیست جز به کار نبستن همه توانایی های موجود در راه رسیدن به یک هدف. خب اینجا ممکن است بگویید هدف ما از درس خواندن رسیدن به موفقیت های تحصیلی نیست. اگر احیانا چنین چیزی بگویید پس هدف شما چیست؟ هدف شما رسیدن به چه جایگاهی است؟ می خواهید در چه زمینه ای موفق باشید؟ سنین جوانی و نوجوانی وقت آرزوهای بزرگ است. حتما شما هم دلتان می خواهد یک مدیر تجاری موفق باشید، یک وکیل کاردان، یک نویسنده حرفه‌ای، یک ورزشکار درجه یک یا خواننده ای مشهور شوید. شما از معمولی بودن و متوسط شدن بیزارید. وقتی میپرسید درس خواندن به چه درد میخوره هم منظورتان این است که درس خواندن، می‌تواند به شما کمکی کند به آرزوهای جورواجورتان برسید یا نه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] Amin

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
انسان ذاتا مایل به قدرتمند بودن، محبوب بودن و بهترین بودن است. حالا شما هر کدام از موفقیت‌هایی که مد نظر دارید را به عنوان هدف در نظر بگیرید. با یک فرض عقلانی درس خواندن شما در تضاد با چه هدفی است؟ این که روزانه ساعاتی از وقت خود را به مطالعه و مرور درس های مدرسه اختصاص دهید شما را از کدام هدف دور می کند؟ بگذارید به جرات بگویم از هیچ کدام. شما به طور معمول هشت ساعت شبانه رور را به خواب و استراحت می گذرانید و هشت ساعت هم به مدرسه می روید. هشت ساعت دیگر وقت دارید. اگر بگویم شما با نصف این باقیمانده زمانتان می توانید تحولی بزرگ در وضعیت درسی تان ایجاد کنید، متعجب می شوید؟ تعجب نکنید چون رتبه های برتر کنکور به جز چند ماه، در تمام عمر تحصیل شان کم تر از این مدت یعنی چهار ساعت درس خوانده اند...

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع

آیا درس خواندن تنها راه موفقیت است​

اگر می خواهید یک خواننده خوب شوید یا یک ورزشکار سطح اول، هر چند شاید به نظرتان بیاید که درس خواندن کمکی برای رسیدن به آن هدف نمی کند، اما بگذارید رو راست به شما بگویم که با یک نگاه حداقلی به درس خواندن می توان متوجه ‌شد که لااقل درس خواندن مزاحم اهداف بزرگ شما هم نیست. علاوه بر این، درس خواندن به نوعی ورزش ذهن است. وقتی شما درس می خوانید سلول های مغزی تان به جنبش در می‌آیند و توانایی حل مسئله را بهبود می بخشند. این ورزش ذهن و فکر در نتیجه شما را برای روبه رو شدن با مسائل آینده تان نیز تقویت می کند.

حالا می خواهم یک بعد دیگر را برای شما روشن سازم. می دانید که اگر تصمیمی بگیرید و بتوانید با یک همت جدی و یک برنامه ریزی خوب به جزییات...

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
شما مجبور هستید به مدرسه بروید، برای عملکرد درسی تان مجبورید به معلم ها و خانواده و مسئولین مدرسه جواب پس بدهید. این ها چیزهایی است که شما در انتخاب آن ها نقشی نداشتید و جامعه و خانواده آن را به شما تحمیل کرده است. گاهی به شما انشا در مورد چرا باید درس بخوانیم داده اند و شما جوابی برای این سوال نداشته اید که در انشا بنویسید و نمی دانستید که واقعا چه متنی در مورد اهمیت درس خواندن میشود نوشت. من میگویم حالا که فعلا نمیشود شرایط را از بیخ و بن تغییر داد، شاید بشود از آن به نفع خودتان استفاده کنید مثلا برای تقویت خودباوری و افزایش دادن توانایی‌هایی مثل قدرت حافظه و استدلال کردن که در همه درس ها به درد میخورند!

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع

راه های بازگشت جدی به درس خواندن​

یک چیزی را تا یادم نرفته به شما بگویم. شما اگر حرف های بالا را جدی نگرفتید و هنوز مطمئن نیستید هدف از درس خواندن چیستمی توانید دست کم به درس خواندن به عنوان یک پلن B نگاه کنید. می توانید درس بخوانید تا اگر برنامه ها و رویاهای دیگرتان به هر دلیلی عملیاتی نشد، این گزینه را همچنان محفوظ داشته باشید. حالا اگر متوجه شدید درس خواندن آن چنان که فکر می کردید هم بیهوده نیست و فواید درس خواندن هم به جای خودشان باقی اند، با من هم نظر هستید و میتوانید ادامه این مطلب را بخوانید. برای شما که می خواهید این بار به صورت جدی درس بخوانید یک راه سریع سراغ دارم. راهی که سریعا شما را به همکلاسی های درس خوانتان می رساند. فکر نکنید من معجزه بلدم یا دستگاهی...

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع

به مدرسه بروید

می دانم که می روید؛ اما منظورم این است که تمام وجودتان را به مدرسه ببرید. چشم ها، گوش ها، دست ها و مغزتان را به مدرسه ببرید. هر کدام از این ها را توی خانه، پیش موبایل، توی زمین فوتبال، پیش ترانه مورد علاقه تان یا هر جای دیگر که جا بگذارید، یعنی به مدرسه نرفته اید. قول می دهم در باقی‌ مانده عمرتان حتما زمانی برای چرخ زدن توی شبکه های اجتماعی، بازی های کامپیوتری و موبایل و سایر تفریحاتتان پیدا می کنید. ولی وقتی سر کلاس نشسته اید سعی کنید تمام تمرکزتان را به درس معلم بسپارید. اهمیت درس خواندن و تحصیل در این نیست که شما گل زندگیتان را صرف آن کنید، فقط این است که زمان محدود اما با کیفیت و توجه کافی برای آن بگذارید.

• Haha
واکنش‌ها[ی پسندها] Armita.sh
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.