مصـاحبه مصاحبه با لیلی افشار | نوازنده

• نویسنده موضوع Sinârä ๋࣭
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 75
  • کاربران تگ شده هیچ

Sinârä ๋࣭

کاربرفعال موسیقی + مدیر بازنشسته موسیقی
ناظر رمان
تاریخ ثبت‌نام
24/10/18
ارسالی‌ها
586
پسندها
9,473
امتیازها
24,973
مدال‌ها
25
سطح
15

• نویسنده موضوع
لی لی افشار: موسیقی ایران برای اینکه با مردم دنیا ارتباط برقرار کند، حتما باید تلفیق بشود

کم نیستند هنرمندانی که در خارج از ایران فعالیت های هنری خود را دنبال می کنند، هنرمندانی چون شهداد روحانی، لی لی افشار، حمید متبسم، کیهان کلهر و خیلی های دیگر که لی لی افشار در بین این بزرگان جزو کسانی است که در ایران آنطور که باید شناخته شده نیست، که البته سالهاست که در مملکت ما قضا و رسم متفقا این گونه حکم کرده اند که هنر خوار شود و جادویی ارجمند که این بدعتِ مردم ما تبدیل به عادت و طرز فکری معمول در جامعه ی ما شده است، که متاسفانه کمتر ایرانیان با بزرگان و اساتید خود مخصوصا موزیسین ها آشنا دارند، به این دلیل سعی کردیم برای هنردوستان عزیز مصاحبه ای را...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Sinârä ๋࣭

Sinârä ๋࣭

ناظر رمان
تاریخ ثبت‌نام
24/10/18
ارسالی‌ها
586
پسندها
9,473
امتیازها
24,973
مدال‌ها
25
سطح
15

• نویسنده موضوع
جلوانی: راستی شما به فلسفه ی فمنیست اعتقاد دارید؟
تا یک حدی، اگر ببینم حقوق خانم‌ها رعایت نمی شود.

جلوانی: فکر می کنید در زمینه موسیقی هم مردسالاری وجود دارد؟
خیلی‌ زیاد. مخصوصاً در گیتار.
جلوانی: یعنی برای شما اتفاق افتاده در جایی به خاطر زن بودن حقتان پایمال شود؟
اتفاق افتاده که می بایست بیشتر از معمول پافشاری کنم که حقم را بگیرم.
مولائی: خب بهتر است از این بحث بگذریم، خانم افشار اگر امکانش هست کمی درباره ی Andres Segovia و نظر ایشان نسبت به نوازندگیتان صحبت کنید؟
در سال ۱۹۸۶ انتخاب شدم تا برای آندرس سگویا گیتار بزنم. چون از بچگی‌ به سگویا گوش می دادم و هدفم این بود که به خوبی او باشم، وقتی‌ در سن ۹۴ سالگی دیدمش، انگار با دوست قدیمی خودم...

Sinârä ๋࣭

ناظر رمان
تاریخ ثبت‌نام
24/10/18
ارسالی‌ها
586
پسندها
9,473
امتیازها
24,973
مدال‌ها
25
سطح
15

• نویسنده موضوع
جلوانی: این حقیقت دارد که گیتار شما گرانترین گیتار جهان هست و15000 دلار قیمت دارد؟
گیتار من از توماس هومفری (Thomas Humphrey) است، مدل میلنیوم و قیمتش ۱۵۰۰۰ دلار است که جزء بهترین گیتار‌های دنیا محسوب می شود.

مولائی: در مورد ساز سازی چه نظری دارید؟ آیا کسانی که حتی نوازنده های مشهور و نامی هستند این حق را دارند وارد حیطه سازگری هم شوند؟
اگر ساز نباشد آنوقت موزیسین‌ها بی ساز چه کار کنند. هم «ساز»ساز لازم داریم هم تعمیر کار. ساز باید هر سال رویش کار شود. مثلا فرت‌های گیتار باید سابیده شوند چون به خاطر رطوبت یا خشکی یا زدن زیاد بالا یا پائین می روند. من در برزیل نوازنده می شناسم که الان گیتار ساز شده و خیلی‌ هم گیتار‌های خوبی می‌سازد. البته نوازندگی را کنار گذاشته...

عقب
بالا