گفتمان‌آزاد گفتمان چالش گفت و گوی تاریخی | سری اول

• نویسنده موضوع MAHSHID SHAKIBAEI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 40
  • بازدیدها 976
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

KiyaraSh

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/2/21
ارسالی‌ها
273
پسندها
6,909
امتیازها
21,013
مدال‌ها
11
سطح
11

اتفاقا من برعکس تو فکر میکنم. سلام گرگ بی‌طمع نیست.
مثلاً فرانسوی‌ها توی قالب باستان‌شناس و مورخ میومدن ایران اما آثار باستانی مارو غارت می‌کردن و عجیب‌تر اینکه هر چی رو می‌تونستن ببرن می‌بردن و هر چیزی رو که نمی‌تونستن خراب می‌کردن تا دست ما بهش نرسه!

ایرانم خوب بلده چی کار کنه. مرتب ازشون شکایت می‌کنه تا آثارمون رو برگردونن.
اخیرا تعداد زیادی سکه از عصر ساسانی رو برگردوندن
درسته این موردا هم بودن تو طول تاریخ اما خیلی از خارجیا هم بودن که افسوس میخوردن برای ایرانبرای مثال در زمان مسعودمیرزا ضل‌السطان قاجار که بعضاً اروپایی‌ها بیشتر ارزش بناهای تاریخی و باغ های اصفهان در اون دوره رو می‌دونستن تا خود شاه

امضا : KiyaraSh

KiyaraSh

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/2/21
ارسالی‌ها
273
پسندها
6,909
امتیازها
21,013
مدال‌ها
11
سطح
11

آره خود مردم کمپین‌هایی راه انداختن برای احیای میراث ولی خب خبرهاش زیاد پخش نمیشه اما کارهای خوبی انجام شده.

یه کار جالبی که می‌تونن برای این کار بکنن اینه که بیان هر بنای جدیدی که می‌سازند رو با توجه به اقلیم اون مکان آرایش بدن.

یا از عناصر ملی و میهنی توش استفاده کنن که اینا خب با توجه به زمان حل میشه.
آره یه پوئن مثبت الان اینه که مردم آگاه‌ترن و ارزش این بناها و آثار رو می‌فهمن و درک می‌کنند و در حفظش تلاش می‌کنن
درسته نمیشه بناهای تخریب شده‌ی گذشته رو برگردوند ولی می‌شه از تاریخ عبرت گرفت و نذاشت دوباره تکرار بشه

Roshanak_QW

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
25/6/20
ارسالی‌ها
10,006
پسندها
22,949
امتیازها
78,373
مدال‌ها
56
سطح
30

• مدیرکل
باستان شناسای کشورا دیگه هم آسیب رسوندن به بناهای تاریخی سر ارتباطی که ایران میخواد با کشورای دیگه بگیره باستان شناسای خارجی رو قبول میکنه و پروژه میده بهشون

Roshanak_QW

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
25/6/20
ارسالی‌ها
10,006
پسندها
22,949
امتیازها
78,373
مدال‌ها
56
سطح
30

• مدیرکل
من به نظرم اولین کاری که باید انجام بشه اینه که مردم آگاه بشن ما نمیتونیم همه تقصیرا رو گردن حکومت و اینا بندازیم

KiyaraSh

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/2/21
ارسالی‌ها
273
پسندها
6,909
امتیازها
21,013
مدال‌ها
11
سطح
11

من به نظرم اولین کاری که باید انجام بشه اینه که مردم آگاه بشن ما نمیتونیم همه تقصیرا رو گردن حکومت و اینا بندازیم
موافقم الان آگاهی مردم متوازن با همکاری دولت رو می‌طلبه

Zeinabrostami

کاربر فعال تاریخ
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
18/8/20
ارسالی‌ها
244
پسندها
2,694
امتیازها
13,813
مدال‌ها
13
سطح
11

باستان شناسای کشورا دیگه هم آسیب رسوندن به بناهای تاریخی سر ارتباطی که ایران میخواد با کشورای دیگه بگیره باستان شناسای خارجی رو قبول میکنه و پروژه میده بهشون
آره هر چه بیشتر به توان داخلی تکیه بشه به خود دانش تاریخی هم کمک میکنه. ولی خب اکثر مردم زیاد این مدل شغل‌ها رو دوست ندارن. فقط دوست دارن پزشک بشن!

امضا : Zeinabrostami

Zeinabrostami

کاربر فعال تاریخ
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
18/8/20
ارسالی‌ها
244
پسندها
2,694
امتیازها
13,813
مدال‌ها
13
سطح
11

آره خب. مسئولین هم اول مردم بودن دیگه. ولی خب چند دهه هست که مردم بیشتر توجه دارن

Zeinabrostami

کاربر فعال تاریخ
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
18/8/20
ارسالی‌ها
244
پسندها
2,694
امتیازها
13,813
مدال‌ها
13
سطح
11

آره یه پوئن مثبت الان اینه که مردم آگاه‌ترن و ارزش این بناها و آثار رو می‌فهمن و درک می‌کنند و در حفظش تلاش می‌کنن
درسته نمیشه بناهای تخریب شده‌ی گذشته رو برگردوند ولی می‌شه از تاریخ عبرت گرفت و نذاشت دوباره تکرار بشه
شاید نتونن قبلی‌ها رو برگردونن اما می‌تون باقی مونده ها رو بازسازی کنن. (خیلی جاها دیدم این رو)

به طور نمادین و مجسمه هم میشه توی سطح شهر عین همون تخریب شده ها رو بسازن(که همت و حمایت مردم رو هم می‌طلبه) جلوه‌ی زیبایی از آثار ایرانی و ایرانی_اسلامی داره. من که به شخصه خیلی خوشم میاد.

آخرین ویرایش

Roshanak_QW

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
25/6/20
ارسالی‌ها
10,006
پسندها
22,949
امتیازها
78,373
مدال‌ها
56
سطح
30

• مدیرکل

KiyaraSh

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/2/21
ارسالی‌ها
273
پسندها
6,909
امتیازها
21,013
مدال‌ها
11
سطح
11

شاید نتونن قبلی‌ها رو برگردونن اما می‌تون باقی مونده ها رو بازسازی کنن. (خیلی جاها دیدم این رو)

به طور نمادین و مجسمه هم میشه توی سطح شهر عین همون تخریب شده ها رو بسازن(که همات و حمایت مردم رو هم می‌طلبه) جلوه‌ی زیبایی از آثار ایرانی و ایرانی_اسلامی داره. من که به شخصه خیلی خوشم میاد.
موافقم. گذشته رو نمیشه تغییر داد اما برای حال و آینده کارای زیادی میشه انجام داد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
عقب
بالا