متفرقه نگاهی به کمیک Batman #125 | آیا عصر جدیدی در راه است؟

• نویسنده موضوع Amin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 71
  • کاربران تگ شده هیچ

Amin

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
6/1/22
ارسالی‌ها
11,920
پسندها
44,516
امتیازها
96,903
مدال‌ها
145
سطح
39

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
اگر کمیک‌های عنوان اختصاصی بتمن (Batman) را در چند سال اخیر دنبال کرده باشید و، مهم‌تر از آن، شم انتقادی خوبی داشته باشید، باید متوجه اوضاع نسبتاً وخیم ‌کمیک‌های این عنوان شده باشید. درست از اواسط دوران The New 52 تا به امروز، یعنی چیزی در حدود نه سال، غالباً، با کمیک‌های ضعیف و متوسطی طرف بوده‌ایم که دستاوردی جز ایجاد خشم در طرفداران و هدر دادن وقت نازنین‌شان نداشته‌اند. این سقوط کیفی در دوران ریبرث، یعنی از زمان روی کار آمدن «تام کینگ» در سال ۲۰۱۶، با شیب تندتری به حرکت خود ادامه داد و اخیراً نیز، به لطف شاهکارهای «جیمز تاینیون آیوی» و «جاشوا ویلیامسون»، وضعیت بتمن اسفناک‌تر از هر زمانی شده است. این دو نویسنده کار را به جایی رساندند تا با خواندن هر شماره از کمیک‌هایشان در دل بگویم: «صد...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Amin

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
6/1/22
ارسالی‌ها
11,920
پسندها
44,516
امتیازها
96,903
مدال‌ها
145
سطح
39

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
سال‌ها از آخرین دفعه‌ای که شماره‌ی نخست یکی از ران‌های بتمن من را کاملاً میخکوب و شگفت‌زده کرد می‌گذرد. احتمالاً، خیلی‌های‌تان درست حدس زده‌اید که منظورم نخستین شماره از آرک داستانی حماسه‌ی محفل جغد‌ها، به نویسندگی «اسکات اسنایدر»، می‌باشد. این نویسنده‌ی توانا، که شخصاً بارها او را بهترین نویسنده‌ی تاریخ بتمن خطاب کرده‌ام، چنان در همان شماره‌ی اول من را شیفته‌ی داستان کارآگاهی و شرور مرموزش کرد که حقیقاً نتوانستم خودم را از خواندن یازده‌ شماره‌ی باقی‌مانده بازدارم و کل آرک را پشت‌سر‌هم و بدون وقفه خواندم. گمان می‌کردم که زدارسکی هم می‌تواند چنین اشتیاقی را در من احیا کند، اما اشتباه می‌کردم. برخلاف شروع محفل جغد‌ها، داستان زدارسکی و حیمنز نه از دیالوگ‌های آنچنانی‌ای برخوردار است، نه...

Amin

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
6/1/22
ارسالی‌ها
11,920
پسندها
44,516
امتیازها
96,903
مدال‌ها
145
سطح
39

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
از داستان و ایده‌هایش که بگذریم، چیزی که توجه من را بیشتر از هرچیزی در این کمیک جلب نمود شخصیت‌پردازی متفاوت بتمن است. اغراق نکرده‌ام اگر این نسخه از بتمن را ناامید‌ترین و پوچ‌گراترین نسخه‌ی بتمن بنامم، بتمنی که شدیداً متأثر از اتفاقات چند سال اخیر مثل به هم خوردن ازدواجش با «سلینا کایل»، مرگ آلفرد و از دست دادن دارایی‌های میلیارد‌ دلاری‌اش است. آشفتگی و سراسیمگی بتمن در سرتاسر این کمیک مشهود است و این موضوع سبب شده تا او بیشتر از همیشه خود را غرق پرسونای ابرقهرمانی‌اش کند. بنابراین، بتمن زدارسکی بیشتر از سایر نسخه‌های پیشین به یک ندای اخلاق و انسانیت نیاز دارد تا بار دیگر به مسیر درست زندگی‌اش بازگردد. در گذشته، این وظیفه به دوش آلفرد، پدرخوانده‌اش، بود. در این شماره، زدارسکی سعی کرده...

Amin

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
6/1/22
ارسالی‌ها
11,920
پسندها
44,516
امتیازها
96,903
مدال‌ها
145
سطح
39

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
کمیک Batman #125 اثر ضعیفی نیست. به لطف طراحی خوب حیمنز، اکشن خوبی دارد و علی‌رغم وجود ایده‌های تکراری، تا اندازه‌ای خواننده را برای خواندن شماره‌های بعدی مشتاق می‌سازد. اما هرگز نوید یک عصر جدید را -دست کم، در این شماره- نمی‌دهد. با وجود این، یادمان باشد حتی ایده‌های تکراری نیز می‌توانند به داستان‌های خوب بدل شوند؛ نحوه‌ی پیاده شدن آن‌ها است که این را ممکن می‌سازد. بنابراین، بیایید امیدوار باشیم که پیاده شدن این ایده‌ها در داستان‌های آتی، به شکلی ایده‌آل و جذاب رخ خواهند داد و دیگر قرار نیست بار دیگر با مجموعه‌ای وسیع از پرکن‌ها طرف باشیم که کمترین پیامد انتشارشان بدنام شدن خود نویسنده است. پس چه بهتر که این اتفاق بیفتد، وگرنه وای به حالت، آقای زدارسکی. شاید وقتی پای سایر ابرقهرمان‌ها...

عقب
بالا