بیوگرافی هیفا وهبی

• نویسنده موضوع MONTE CRISTO
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 63
  • کاربران تگ شده هیچ

MONTE CRISTO

کاربر قابل احترام + سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,600
پسندها
50,883
امتیازها
77,373
مدال‌ها
77
سطح
44

• نویسنده موضوع
هیفا وهبی (به عربی: هيفاء وهبي) (زاده ۱۰ مارس ۱۹۷۲[۱]) خواننده، مدل و بازیگر اهل لبنان است. او کار خود را با مدلینگ آغاز کرد و در شانزده سالگی به عنوان «دختر شایسته جنوب لبنان» انتخاب شد و در نوزده سالگی نیز رتبه‌ی دوم «دختر شایسته‌ی لبنان» را کسب کرد. او سپس وارد عرصه‌ی موسیقی شد و با انتشار آلبوم هو الزمن (به فارسی: وقتشه) خوانندگی را آغاز کرد. وهبی تاکنون هفت آلبوم استودیویی منتشر کرده‌است. هیفا وهبی در سال ۲۰۰۶ در لیست «۵۰ تن از زیباترین‌های جهان» از سوی مجله پیپل و در سال ۲۰۱۷ نیز از سوی وب‌گاه بازنت در لیست «۳۰ تن از زیباترین زنان جهان» قرار گرفت.[۲]

اطلاعات پس‌زمینه
هیفا وهبی
[ATTACH...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : MONTE CRISTO

MONTE CRISTO

کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,600
پسندها
50,883
امتیازها
77,373
مدال‌ها
77
سطح
44

• نویسنده موضوع
زندگی شخصی

هیفا وهبی در ۱۰ مارس ۱۹۷۲ میلادی در محرونا، یکی از شهرهای کوچک کشاورزی که از توابع شهرستان صور در جنوب لبنان است، به دنیا آمد. پدر او، محمد وهبی، لبنانی‌تبار و مادرش سیده عبدالعزیز ابراهیم، مصری است. خانواده‌ی او بعداً به بیروت مهاجرت کردند. او سه خواهر دارد و برادرش در جریان حمله اسرائیل به جنوب لبنان در سال ۱۹۸۲ کشته شده‌است. هیفا در سن ۱۶ سالگی برنده عنوان «دختر شایسته جنوب لبنان» شد. بعد از آن، با پسرعمه اش، نصر فیاض، ازدواج کرد و با او به آفریقا رفت. مدتی بعد، در حالی که دخترش زینب (زازا) را باردار بود، به لبنان بازگشت و از همسرش جدا شد. او دخترش را در ژوئن ۱۹۹۳ در بیروت به دنیا آورد و در سال ۱۹۹۵ در مسابقات «دختر شایسته‌ی لبنان» شرکت کرد و مقام دوم...

آخرین ویرایش

MONTE CRISTO

کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,600
پسندها
50,883
امتیازها
77,373
مدال‌ها
77
سطح
44

• نویسنده موضوع

موسیقی

او نخستین آلبوم خود را به نام هوالزمان منتشر ساخت، این آلبوم به موفقیت دست یافت و باعث شهرت زیاد او شد. وهبی تک‌آهنگ اقول اهواک (میگم دوست دارم) را به شکرانه آن منتشر کرد.

آلبوم دوم او بدی أعیش (می خوام زندگی کنم) در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و به موفقیتی بالاتر از حد انتظار به دلیل تک‌آهنگ حیات قلبی رسید که پس از ترور سیاست‌مدار لبنانی رفیق حریری منتشر شد. آهنگی به همین نام دربارهٔ آزادی که از حقوق پایهٔ بشر برشمرده شده‌است. آهنگ تکی بعدی او معروف‌ترین آهنگ وی تا حال به انا هیفا (من هیفا هستم) است که آهنگ نوظهور او گردید.

در سال ۲۰۰۶ نیز آهنگی به نام بوس الواوا را بیرون داد که آن هم فروش نسبتاً خوبی...

MONTE CRISTO

کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,600
پسندها
50,883
امتیازها
77,373
مدال‌ها
77
سطح
44

• نویسنده موضوع

حواشی​

پس از اینکه اعتقادات هیفا وهبی توسط برخی از افراد به سخره گرفته شد وی در مصاحبه ای چنین عنوان کرد که :”من یک مسلمان هستم. من از زمانی که تنها یک بچه کوچک بودم روزه میگرفتم. هیچ کس حق ندارد در مورد رابطه بنده و خدا قضاوت کند.”

هیفا وهبی در سال ۲۰۱۶ و پس از سفر به فرانسه توانست از دست راننده تاکسی که قصد ربودن او را داشت جان سالم به در ببرد.

در سال ۲۰۰۹ و پس از انتشار آهنگ بابا فین که هیفا در آن از جمله ی “خرس تدی من و میمون نوبیایی من کجاست؟” استفاده کرده بود، نوبیایی های مصر این جمله را به معنی شبیه بودن نوبیایی ها به میمون تعبیر کردند.

در سال ۲۰۰۸ مجلس بحرین اجرای کنسرت توسط هیفا وهبی را در این کشور ممنوع کرد. طبق گفته ی یکی از اعضای پارلمان بحرین، هیفا...

عقب
بالا