آموزشی چگونه مقدمه کتاب بنویسیم؟

• نویسنده موضوع ❥لیلیِ او
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 57
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

❥لیلیِ او

منتقد انجمن + مدیر آزمایشی کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی کتاب
تاریخ ثبت‌نام
10/7/21
ارسالی‌ها
1,665
پسندها
20,619
امتیازها
43,073
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
  • مدیر

چگونه مقدمه و پیشگفتار کتاب را بنویسم / در ادامه سلسله مقالات چگونگی نوشتن کتاب​

پس از محتوای اصلی، دو بخش پر اهمیت کتاب، مقدمه و پیش‌گفتار است. اینکه چطور نوشته شوند و چه کسی آن‌ها را نوشته باشد، به نوعی عیار کتاب را تعیین می‌کند.
پس از معرفی بخش‌های مختلف کتاب در مقاله‌ی «چگونه بخش‌های مختلف کتاب را بنویسم» لازم دانستیم که در مورد نحوه‌ی نوشتن هر یک از این بخش‌ها به صورت مجزا آموزش‌هایی را ارائه دهیم.
آنچه در این مقاله می‌خوانید چگونگی نوشتن مقدمه و پیش‌گفتار، انواع مقدمه و ویژگی‌های پیش‌گفتار است.

مقدمه‌ی کتاب چیست و چه چیزی در آن بنویسیم؟

مقدمه، بخشی از کتاب است که اغلب توسط خود نویسنده نوشته می‌شود و در آن به خواننده...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : ❥لیلیِ او

❥لیلیِ او

پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی کتاب
تاریخ ثبت‌نام
10/7/21
ارسالی‌ها
1,665
پسندها
20,619
امتیازها
43,073
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
  • مدیر

چگونه مقدمه‌ی کتاب را بنویسیم

«توکر ماکس، Tucker Max» نویسنده‌ی استرالیایی، نوشتن مقدمه را شامل چند گام می‌داند که در ادامه، آن‌ها را در کنار هم مرور می‌کنیم.

گام اول نوشتن مقدمه‌ی کتاب: مخاطب را به دام بیندازید

شما باید با نوشته‌ای که در مقدمه می‌آورید، مخاطب را وادار به خواندن کتاب کنید.

برای مثال در کتاب تکه‌هایی از یک کل منسجم پونه مقیمی با شعری از هوشنگ ابتهاج آن را شروع کرده و سپس نوشته: شاید زندگی، پیدا کردن بخش‌هایی از خودمان در تکه‌تکه‌هایی از یک کل منسجم باشد.

هردوی این مطالب برای شروع، جذاب و عالی هستند.

اینکه چطور برای مخاطب تله‌گذاری کنید را می‌توانید با پرسش‌هایی ازخودتان و کتابی که قصد نوشتن آن را...

آخرین ویرایش

❥لیلیِ او

پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی کتاب
تاریخ ثبت‌نام
10/7/21
ارسالی‌ها
1,665
پسندها
20,619
امتیازها
43,073
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
  • مدیر

تأثیرات رشد فردی و آموزشی کتاب بگویید

باید به مخاطب خود بگویید که با خواندن این کتاب چه اتفاقات خوبی برایش روی می‌دهد؛ مثلاً باعث می‌شود که او رشد کند یا سرگرم شود. به او نشان دهید که قرار است پس از خواندن این کتاب، او رو به جلو پیش رود. با او درباره‌ی چیزهایی که با خواندن این کتاب یاد می‌گیرد، صحبت کنید.

گام چهارم نوشتن مقدمه‌ی کتاب: خودتان را معرفی کنید

در این گام باید تاریخچه یا پیشینه‌ای از خودتان بیان کنید. اینکه چه کسی هستید، چرا این کتاب را نوشته‌اید و چرا خواننده باید به شما اعتماد کند. دقت کنید که نوشته‌هایتان صادقانه باشد تا اعتماد خواننده را به‌دست آورید. چرا که با تکنولوژی امروز قطعاً خوانندگان درباره‌ی نویسنده‌ها تحقیق...

آخرین ویرایش

❥لیلیِ او

پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی کتاب
تاریخ ثبت‌نام
10/7/21
ارسالی‌ها
1,665
پسندها
20,619
امتیازها
43,073
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
  • مدیر

نمونه‌هایی از پیش‌گفتار کتاب‌های مختلف

• کتاب «همه چیز داشتن» از جان اساراف، پیش‌گفتار را «باب پراکتر» نویسنده‌ی کتاب پر فروش « تو ثروتمند زاده شده‌ای» نوشته است.
او نیز پیش‌گفتار را با نقل قولی از «والت ویتمن» شروع کرده است. به بخشی از آن دقت کنید:

«من همین‌طور که هستم، وجود دارم… همین بس است، حتی اگر هیچ کس دیگر نداند، من راضی‌ام. من این جمله‌ی حکیمانه را ترجمان کامل زندگی جان اسارف می‌دانم.»

• کتاب « سوگ مادر» اثر شاهرخ مسکوب، پیش‌گفتار نوشته شده توسط «حسن کامشاد» نویسنده‌ی کتاب «پایه‌گذاران نثر جدید فارسی» این‌گونه است:
شاهرخ مسکوب عاشق مادرش بود. به گفته خودش مادر را بیش از دوست...

آخرین ویرایش
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] Ash;
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.