معرفی معرفی سینمای بالیوود | زهرا.ب کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع TheMyth_8
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 61
  • برچسب‌ها
    بالیوود
  • کاربران تگ شده هیچ

TheMyth_8

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
16/5/24
ارسالی‌ها
40
پسندها
113
امتیازها
503
مدال‌ها
1
سطح
1

• نویسنده موضوع
به نام خدا

منبع: ویکی پدیا

بالیوود (به هندی: बॉलीवुड)، (به اردو: بالی وڈ) و (به انگلیسی: Bollywood) نام غیررسمی صنعت فیلم‌سازی به زبان‌های اردو و هندی در سینمای هند است. بالیوود همزاد آسیایی و شرقی هالیوود است که در موضوع فیلمسازی و با اهداف تجاری و فرهنگی رشد و نمو پیدا کرد.
بالیوود به مجموعه سینمای شمال هندوستان گفته می‌شود که مرکز اصلی آن در شهر بمبئی است.
بالیوود در سال ۲۰۰۱ حدوداً معادل ۳٫۵ میلیارد دلار بلیت فروخته‌است.مخاطبان فیلم‌های این کمپانی، در شبه قاره هند، کشورهای غربی، ایران،خاورمیانه، آسیای میانه و روسیه، آفریقا و اقلیت‌های هندی و اردو زبان سراسر جهان هستند.
بیشتر محصولات بالیوود به زبان هندی، اردو و زبان انگلیسی...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : TheMyth_8

TheMyth_8

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
16/5/24
ارسالی‌ها
40
پسندها
113
امتیازها
503
مدال‌ها
1
سطح
1

• نویسنده موضوع
معرفی فیلم:

فیلم فنا

فیلم فنا با بازیگری عامر خان، کاجول و ریشی کاپور و به کارگردانی کونال کوهلی یکی از پرفروشترین فیلم‌های بالیوود می‌باشد. فیلم فنا داستان یک انتخاب است. انتخاب بین کار درست و نادرست امری ساده به نظر می‌رسد، اما چیزی که زندگی یک فرد را تعریف می‌کند انتخاب ما میان اعمال خیر و شر است.​

TheMyth_8

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
16/5/24
ارسالی‌ها
40
پسندها
113
امتیازها
503
مدال‌ها
1
سطح
1

• نویسنده موضوع

باجیرو مستانی​

در این فیلم پرفروش هندی رانویر سینگ، دیپیکا پادوکن و پریانکا چوپرا نقش آفرینی کرده‌اند. کارگردان این فیلم سانجای لیلا بانسالی می‌باشد. داستان فیلم باجیرو مستانی در مورد عشق است، آن هم عشقی پرشور و آتشین که بر همه تفاوت‌ها چیره می‌شود. باجیرو مردی است که در تمامی نبردهای بزرگ و کوچک خود خوش درخشیده و در هیچ‌کدام از آن‌ها شکست نخورده‌است.

آخرین ویرایش توسط مدیر

TheMyth_8

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
16/5/24
ارسالی‌ها
40
پسندها
113
امتیازها
503
مدال‌ها
1
سطح
1

• نویسنده موضوع

سنگام​

بازیگران این فیلم ویجینتی مالا، راجیندرا کومار و راج کاپور و کارگردان آن راج کاپور است. این فیلم که در ژانر موزیکال، عاشقانه، درام است یکی از پرفروش‌ترین فیلم هندی در تاریخ سینمای بالیوود است. فیلم سنگام یکی از فیلم‌هایی است که به احتمال زیاد برای مخاطب ایرانی دوست‌دار فیلم‌های کلاسیک و قدیمی هند، اثری آشنا و خاطره‌انگیز است. داستان مثلثی عشقی میان دختری از خانواده‌ای ثروتمند به نام رادا، گوپال تنها فرزند قاضی ورما و سوندر که پسری یتیم و فقیر است. این سه باهم بزرگ می‌شوند، درحالی‌که رفته رفته عشق میان رادا و گوپال شکل می‌گیرد و سوندر مخفیانه عشق خود به رادا را در دل پرورش می‌دهد. اما بازی روزگار سرنوشت آن‌ها را چنان به بازی می‌گیرد که درپایان همه چیز دستخوش...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر

TheMyth_8

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
16/5/24
ارسالی‌ها
40
پسندها
113
امتیازها
503
مدال‌ها
1
سطح
1

• نویسنده موضوع

من عاشق شدم (دوست دارم)

در این فیلم با بازیگری سلمان خان، بهاگیاشره، ریما لاگو و آلوک نات و به کارگردانی سورج بارجاتیا، ظاهراً مسیر عشق همیشه هم خیلی هموار نیست، دست‌کم فیلم من عاشق شدم که چنین عشقی را به نمایش نمی‌گذارد. کیشن و کاران دوستانی هستند که از برادر هم به هم حس نزدیکی بیشتری دارند. هرچند سال‌ها بعد میان دو دوست جدایی افتاده و هرکدام زندگی متفاوتی را در پیش می‌گیرند. تااینکه کاران مجبور می‌شود برای مدتی کشور را ترک کند و به‌همین خاطر دخترش سومان را برای مدتی به خانه دوستش کیشن می‌فرستد و آن‌جا است که سومان و پریم (پسر کیشن) باهم آشنا می‌شوند.​

عقب
بالا