آموزشی ریتم ۲٫۴ «گیتار»

ستاره حقیقت جو

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
11/8/18
ارسالی‌ها
2,089
پسندها
31,351
امتیازها
66,873
مدال‌ها
30
سطح
33

• نویسنده موضوع
خوب الان میخوام طریقه نواختن ریتم زیبای ۴/۲ رو براتون توضیح بدم.

اول یه نکته بگم:

از این به بعد ما توی ریتمها برای زیبایی کار و نشون دادن ضربهای تاکید در ریتم از تکنیک آپوگوادو (که همون خفه کردن صدای سیمها است) توسط دست راست استفاده میکنیم.در مطالب قبلی من یه توضیح کوچکی در باره این تکنیک داده بودم که در ادامه باید عرض کنم که این تکنیک به ۲ صورت توسط نوازنگان اجرا میشه :
۱ . ضربه زدن به تمامی سیمها از بالا به پایین توسط انگشت i و در عین حال گذاشتن بلافاصله کف دست بر روی سیمها (به اصطلاح خفه کردن صدا)

۲ . ضربه زدن به تمامی سیمها از بالا به پایین توسط انگشت i و در عین حال گذاشتن بلافاصله کناره شصت دست راست بر روی سیمها (به اصطلاح خفه کردن صدا) که این روش دوم به نظر خود من بهتر است

ستاره حقیقت جو

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
11/8/18
ارسالی‌ها
2,089
پسندها
31,351
امتیازها
66,873
مدال‌ها
30
سطح
33

• نویسنده موضوع
و حالا خود ریتم!

دقت کنید و اگه سوالی‌چیزی بود خصوصی بنده بپرسین؛)

ستاره حقیقت جو

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
11/8/18
ارسالی‌ها
2,089
پسندها
31,351
امتیازها
66,873
مدال‌ها
30
سطح
33

• نویسنده موضوع
ریتم ۴/۲ :
خوب ابتدا این کسر میزان رو که یک کسر میزان ساده است رو تحلیل میکنیم. در مطالب قبلی یاد گرفتیم که عدد سمت چپ نشان دهنده تعداد ضربهای ما در یک میزان و عدد سمت راست نوع نت واحد ما رو مشخص میکنه پس بنابر این ما ۲ ضرب از نت سیاه(۴= نت سیاه) در یک میزان داریم.
در حالت طبیعی اجرا کردن تنها دو ضرب در یک میزان برای ریتم زیبایی خاصی نداره و مارو ناچار میکنه که دوباره یک سری تغییرات در شکل نتها داشته باشیم. با این کار من طریقه زدن ۲ ریتم ۴/۲ رو بهتون یاد میدم که ریتم دوم یک نوع ریتم ۴/۲ ترکیبیه که زیبایی بیشتری نسبت به نوع ساده یعنی ریتم اولی داره.

۱٫ ریتم ۴/۲ ساده : در این نوع ریتم ابتدا ما برای بیشتر کردن ضربها باید دو نت سیاه خودمون رو تبدیل به ۴ نت چنگ بکنیم . حالا ما چهار ضرب ( ۴...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا