متفرقه روایتی از زندگینامه شهید روح الله قربانی!

✿ƒáⱸƶⱸⱨ_Ƿ ✿

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
974
پسندها
3,636
امتیازها
19,173
مدال‌ها
15
سطح
12

• نویسنده موضوع
شهیدی که معتقد بود شهادت خوب است اما تقوا بهتر است.

"عشق من دلتنگ نباش" روایتی از زندگی شهید قربانی

نویسنده کتاب «دلتنگ نباش» معتقد است مهم ترین ویژگی این شهید تقوای او بود.

✿ƒáⱸƶⱸⱨ_Ƿ ✿

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
974
پسندها
3,636
امتیازها
19,173
مدال‌ها
15
سطح
12

• نویسنده موضوع

✿ƒáⱸƶⱸⱨ_Ƿ ✿

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
974
پسندها
3,636
امتیازها
19,173
مدال‌ها
15
سطح
12

• نویسنده موضوع
  • در ادامه با این نویسنده جوان همکلام شدیم که از نظرتان می گذرد:
  • * خانم مولایی قبل از این که وارد حوزه نویسندگی بشوید، برای خودتان می‌نوشتید؟ سابقه‌تان در این زمینه چیست؟
    می‌نوشتم اما کم و به گستردگی حالا نبود. بیشتر مطالعه داشتم. از دوران نوجوانی شروع کردم به کتاب خواندن. عاشق کتاب بودم و در هر زمینه و موضوعی مطالعه داشتم. با کتاب های سلام بر ابراهیم و دا عاشق موضوع دفاع مقدس شدم. بعد از آن بیشتر مطالعاتم در این زمینه بود. کتاب های نیمه پنهان روایت فتح، کتاب های گروه فرهنگی ابراهیم هادی، کتاب نورالدین پسر ایران، پایی که جا ماند، من زنده ام، ظهور، پرواز تا بی‌نهایت، کتاب های فرماندهان جنگ، کتاب‌های نشر یا زهرا(س) و در نهایت با خواندن کتاب ارمیای آقای امیرخانی عشق و...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] SHIRIN.SH

✿ƒáⱸƶⱸⱨ_Ƿ ✿

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
974
پسندها
3,636
امتیازها
19,173
مدال‌ها
15
سطح
12

• نویسنده موضوع
*مصاحبه ها چقدر طول کشید؟

کل کار 3 سال طول کشید. آغاز کار یک هفته بعد از چهلم شهید بود.

*چرا انقدر کار طول کشید؟

عوامل مختلفی علت بود. هم حال روحی همسر شهید خیلی مساعد نبود و هم همرزمان شهید سوریه بودند. آن زمان بحران جنگ سوریه جدی بود. دو تا از راوی های اصلی کتاب در سوریه مجروح و دچار ضایع نخاعی شدند. بقه هم سوریه بودند. ضمن این که خودم هم در نوشتن وسواس داشتم. تقریبا سه بار کتاب را از اول نوشتم چون دوست داشتم به بهترین شکل نوشته شود. و چون اولین تجربه حرفه‌ای من بود در کنارش آموزش می‌دیدم و از تجربیات دیگران استفاده می‌کردم.

* فصل‌بندی کتاب چگونه انجام شد؟

فصل بندی که بنده انجام داده بودم کمی با این فصل بندی که در کتاب می‌بینیم متفاوت است. نظر کارشناسان...

• Like

✿ƒáⱸƶⱸⱨ_Ƿ ✿

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
974
پسندها
3,636
امتیازها
19,173
مدال‌ها
15
سطح
12

• نویسنده موضوع
بخشی ازمتن کتاب : یک خودکار آبی و یک کاغذ برایش آورد. روح‌الله کاغذ را گرفت و مشغول نقاشی شد. یک پرنده‌ کشید که رو به آسمان بال‌هایش را باز کرده است. زینب به خودکاری که در دستان روح‌الله بالا و پایین می‌شد، نگاه ‌کرد. سریع و هنرمندانه کشید. طراحی پرنده که تمام شد، بالای کاغذ نوشت: بسم رب زینب (س) « هرکه را عشق حسین نیست، ز خود بی‌خبر است/ کشتۀ عشق حسین از همه‌کس زنده‌تر است».

• Like

✿ƒáⱸƶⱸⱨ_Ƿ ✿

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
974
پسندها
3,636
امتیازها
19,173
مدال‌ها
15
سطح
12

• نویسنده موضوع
* مهمترین خصوصیت شهید روح‌الله چه بود؟

به عقیده بنده مهم ترین ویژگی این شهید تقوای او بود. تقوای او را در تمام مراحل زندگی او شاهد هستیم. از این که از سن نوجوانی به صورت هیچ نامحرمی نگاه نکرده، گرفته تا رفتن به سپاه و سوریه و... روح‌الله به گفته تمام کسانی که او را می‌شناختند خیلی با حیا بود. او حتی به طور مستقیم به چهره معلمش هم خیره نمی شد و سرش پایین بود.

اما به عقیده بنده تمام این ها یک طرف و احترامی که او برای پدر و مادرش قائل بود هم یک طرف. که باز این هم به خاطر تقوایی بود که داشت. روح‌الله به شدت در تمام لحظات احترام مادر و پدرش را داشت. حتی بعد از فوت مادرش هم مقید بود هر هفته سر مزار او برود...

• Like

✿ƒáⱸƶⱸⱨ_Ƿ ✿

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
974
پسندها
3,636
امتیازها
19,173
مدال‌ها
15
سطح
12

• نویسنده موضوع
*پرداختن به خصوصیات و نگرش این شهید، چقدر مطابق با واقعیت‌هاست؟

من به عنوان نویسنده کتاب «دلتنگ نباش» سعی کردم در معرفی این شهید بزرگنمایی نکنم و نگویم این شهید فلان معجزه را داشته بلکه در این داستان نشان می‌دهم که او زندگی عادی داشته و با مشکلات زیادی ازدواج کرده و در ادامه نیز چگونه زیسته است.

*در مصاحبه‌ها و گفتگو‌هایی که با همسر، همرزمان و خانواده شهید داشتید، مهم‌ترین چیزی که از وی بازگو شد و در کتاب به صورت مفصل به آن پرداخته شده چیست؟

او به خوش خنده بودن شهرت داشت، نماز‌هایی که با خضوع می‌خواند به گفته همسرش به گونه‌ای بود که گویا در هنگام نماز یک هیچ، در مقابل همه چیز ایستاده است. فکر کردن به رضایت خدا یکی از مواردی بود که در بخش‌های مختلف کتاب «دلتنگ نباش» به آن...

• Like

✿ƒáⱸƶⱸⱨ_Ƿ ✿

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
974
پسندها
3,636
امتیازها
19,173
مدال‌ها
15
سطح
12

• نویسنده موضوع
بخشی از وصیتنامه شهید!::

اگر شهید شدم یک کلام حاج آقا مجتبی به نقل از علی (ص) که می گفتند منتهی فضل الهی، تقوی است. شهادت خوب است اما تقوی بهتر است. تقوایی که در قلب است و در رفتار بروز پیدا می کند، فکر نکنم مال یک روز باشد. شاید یک روزه هم باشد ولی حاج آقا می گفت پی ساختمان، فنداسیون آهن است.

چیزی که نمی‌دانید ، عمل نکنید.
ادای کسی را درنیاورید.
بدون علم درست ، وارد کاری نشوید ؛
خصوصا دین!!!
اول واجبات ، بعد مستحبات موکد.
مثل کمک به پدر و مادر و دور و بری‌ها ؛ نه حج و کربلا صدبار بدون این کارها!!!هیئت و زیارت با توجه به نیاز با توجه به دین و سیدالشهدا(ص).

آخرین ویرایش
  • Like

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا