استون هنج

  • شروع کننده موضوع parsan
  • تاریخ شروع

parsan

مدیر تالار تاریخ
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
عضویت
7/13/17
ارسال ها
6,479
امتیاز
58,173
محل سکونت
مشهد
ستون‌هنج (Stonehenge) یک اثر ماقبل تاریخ واقع در شهر ویلتشر (Wiltshire) انگلستان است. این بنا مجموعه‌ای دایره‌ای از سنگ های ایستاده در اندازه‌های متفاوت است. باستان شناسان تاریخ ساخت استون‌هنج را به ۴ هزار سال تا ۵ هزار سال قبل نسبت می‌دهند. نحوه ساخت این بنا میزان نبوغ بالای معمارهای آن دوره را فریاد می‌زند. هنوز در خصوص افرادی که در ساخت استون هنج دست داشته اند و همچنین هدف ساخت بنا اطلاعاتی در دست نیست.
استون‌هنج (Stonehenge) یک اثر ماقبل تاریخ واقع در شهر ویلتشر (Wiltshire) انگلستان است.

در ساخت استون هنج به طور عمده ۲ نوع سنگ سارسن (Sarsen) و سنگ کبود (Bluestone) به کار گرفته شده است. سنگ‌های کبود بیش از ۲۵ تن وزن دارند و وزن سنگ‌های سارسن نیز به ۴ تن می‌رسد. تمامی سنگ‌های به کار رفته در ساخت استون هنج از کیلومترها آن طرف تر به محل ساخت آن منتقل شده است. نحوه کارگذاری این سنگ‌های غول آسا توسط معماران هنوز ناشناخته باقی مانده است. تخمین زده می‌شود که ساخت چنین بنایی با امکانات موجود در آن دوران بیش از ۱۵۰۰ سال طول می‌کشد.
استون‌هنج با انقلاب تابستانی و انقلاب زمستانی نیز هماهنگ است. با این وجود نظریه‌های فراوانی در خصوص هدف ساخت استون‌هنج وجود دارد که از مراسم‌های خاک سپاری تا محلی برای ادای مراسم‌های مذهبی و بنای ستاره شناسی را شامل می‌شود.
 

موضوعات مشابه


بالا