مسابقات جهانی هانوفر؛ مقصد بعدی ملی پوشان تیراندازی ایران

  • شروع کننده موضوع Yegane
  • تاریخ شروع

Yegane

مدیر تالار ورزش + ناظر رمان
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار ورزشی
عضویت
6/14/18
ارسال ها
5,014
امتیاز
73,173
محل سکونت
مـ ـونـیـ ـخ
وب سایت
englishlyricss.mihanblog.com
مسابقات جهانی هانوفر؛ مقصد بعدی ملی پوشان تیراندازی ایرانتیم‌های ملی تیراندازی ایران پس از رقابت‌ها در مسابقات جهانی چین آماده حضور در مرحله دیگری از مسابقات جهانی می‌شوند. هانوفر از هفته آینده میزبان این مسابقات است و ملی پوشان جمعه عازم آلمان خواهند شد. هدف، کسب سهمیه المپیک توکیو است.

پس از اینکه نجمه خدمتی چراغ اول را برای ایران در راه کسب سهمیه المپیک توکیو ۲۰۲۰ روشن کرد و سهمیه این رویداد را در چین به دست آورد، اکنون تیراندازان ایران در آلمان فرصت دیگری برای افزایش سهمیه دارند.


مسابقات جهانی تیراندازی به صورت مرحله‌ای و در طی سال برگزار می‌شود و اکنون پس از سپری شدن مسابقات جهانی چین، نوبت به مسابقات جهانی آلمان رسیده است. بر همین اساس، ملی پوشان روز جمعه به هانوفر می‌روند.

گرچه ایران در تیراندازی و به ویژه در بخش زنان شانس زیادی برای کسب سهمیه‌های بیشتر در توکیو دارد اما چالش بزرگ تیراندازان همچنان به قوت خود باقی است. آنها برای تمرین کردن فشنگ کافی و استاندارد ندارند و زمانی که در شرایط مسابقه قرار می‌گیرند با فشنگی مسابقه می‌دهند که با آن تمرین نکرده‌اند.

الهام هاشمی مربی تیم ملی تیراندازی تفنگ گفته است اگر این مشکل وجود نداشت الهه احمدی بانوی باتجربه تیراندازی ایران در همان مسابقات چین سهمیه خود را قطعی می‌کرد. فدراسیون تیراندازی با همکاری وزارت دفاع تلاش کرده نیازهای اولیه تیراندازان را رفع کند اما شرایط برای آنها هرگز ایده آل نبوده است.

چالش دیگر ملی پوشان، سطح بالای رقابت در انتخابی المپیک است. در مرحله پایانی و صعود به فینال، دهم های امتیاز نقش تعیین کننده دارند و به همین دلیل پیش بینی درباره قطعیت کسب سهمیه یا مدال تقریباً غیر ممکن است.

الهه احمدی و آرمینا صادقیان در تفنگ بادی و گلنوش سبقت اللهی و هانیه رستمیان در تپانچه امیدهای اصلی ایران برای افزایش سهمیه در توکیو هستند البته وضعیت برای رستمیان و احمدی بهتری از ۲ تیرانداز دیگر است مگر اینکه اتفاقی ویژه در قبال این ۴ نفر رخ دهد.
 

بالا