• لازم به ذکر هست کلیه مطالب قرار داده شده در تالار ( اخبار و حقوق) و چه در مواردی که در تالار (دانلود نرم افزار های کامپیوتر) از دیگر منابع بوده و کاربران یک رمان جهت راحتی دیگر افراد موجود در انجمن اقدام به قرار دادن اخبار و نرم افزار نموده اند و اگر شما صاحب امتیاز این نرم افزار هستید کافی هست با ما تماس بگیرید

بین الملل نگاهی به مطالب ستون‌نویس‌های ترکیه| باباجان رقیب جدی حزب حاکم خواهد شد

• نویسنده موضوع _S_N_
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 201
  • کاربران تگ شده هیچ

_S_N_

مدیر بازنشسته تالار حقوق
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
19/5/18
ارسالی‌ها
7,560
پسندها
32,721
امتیازها
96,874
مدال‌ها
37
سطح
34

• نویسنده موضوع
ستون‌نویس‌های روزنامه‌های ترکیه که در زبان ترکی از آنها به "گوشه‌نویس" یاد می‌شود٬ بخشی از فعالان رسانه‌ای توانمند و اثرگذار هستند که معمولاً یادداشت‌هایشان تأثیر قابل‌توجهی بر افکار عمومی و معادلات حزبی ترکیه می‌گذارد.
تسنیم تلاش می‌کند تا با انتخاب گزینه‌های قابل‌توجهی از نوشته‌های ستون‌نویس‌های ترکیه، تصویری کوچک از تحولات سیاسی٬ فعالیت‌های رسانه‌ای و هدایت افکار عمومی این کشور را به دست دهد.
باباجان آری٬ داوود اوغلو خیر
فاتح آلتالیلی/ رزونامه خبرترک

17 سال است که حزب عدالت و توسعه مُهر خود را بر تحولات سیاسی ترکیه زده و قدرت را در این کشور در دست گرفته است. در این مدت٬ سران و مسئولین بسیاری در این حزب ظهور کردند که برخی از آنها از سوی رهبر و مقامات حزب به سطل زباله انداخته...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : _S_N_

_S_N_

مدیر بازنشسته تالار حقوق
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
19/5/18
ارسالی‌ها
7,560
پسندها
32,721
امتیازها
96,874
مدال‌ها
37
سطح
34

• نویسنده موضوع
روز گذشته نیز توانستم با یکی از سیاست‌مداران مهم آکپارتی دیدار کنم که تاکنون 3 بار به عنوان نماینده به مجلس راه یافته و هنوز هم جایگاه و مسئولیت مهمی دارد. او از افرادی است که بسیار صریح‌اللهجه است و در بیان دیدگاه‌ها و مواضع سیاسی‌اش به شکل شفاف عمل می‌کند.
در مورد بسیاری از مسائل حزب٬ از او سوال کردم. در مورد انتخابات استانبول گفت: شاید اگر شکست را قبول می‌کردیم بهتر می‌شد. اما رئیس حتماً چیز خاصی می‌داند که خواستار تکرار انتخابات شد.
او در پاسخ به سوال من در مورد تحرکات دو سیاست‌مدار مهم ترکیه یعنی احمد داوود اوغلو و علی باباجان و نقش آنها در سرنوشت حزب عدالت و توسعه در ماه‌ها و سالیان آتی جوابی داد که خلاصه‌اش می‌شود: باباجان آری٬ داوود اوغلو خیر!
از او توضیح بیشتری خواستم. در جواب...

_S_N_

مدیر بازنشسته تالار حقوق
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
19/5/18
ارسالی‌ها
7,560
پسندها
32,721
امتیازها
96,874
مدال‌ها
37
سطح
34

• نویسنده موضوع
اهداف آمریکا در مورد ایران
ابراهیم کاراگل/ روزنامه ینی شفق

این روزها سوالات بسیاری در مورد تنش بین ایران و آمریکا مطرح می‌شوند. خیلی‌ها می‌پرسند: آیا ممکن است آمریکا به ایران حمله کند؟ در صورتی که چنین جنگی روی دهد٬ تا چه اندازه بر ترکیه٬ پاکستان و شمال آفریقا تاثیر خواهد گذاشت؟ اگر جنگ روی دهد٬ عربستان و امارات٬ کجای این بازی خواهند ایستاد؟
این‌ها سوالات مهمی هستند و باید به درستی در مورد فرجام این تنش‌ها اندیشید.
شواهد نشان می‌دهد که فضای کنونی حاکم بر منطقه و روابط بین‌الملل٬ به آمریکا مجال جنگ و حمله نمی‌دهد و آمریکا به ایران حمله‌ور نخواهد شد. اما به دنبال آن است تا با تحریم اقتصادی و اعمال فشارهای بسیار٬ زمینه آن را فراهم کند که ایران در داخل٬ مستهلک و فرسوده شود.
واقعیت این...

_S_N_

مدیر بازنشسته تالار حقوق
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
19/5/18
ارسالی‌ها
7,560
پسندها
32,721
امتیازها
96,874
مدال‌ها
37
سطح
34

• نویسنده موضوع
آن چه در مورد اوجالان گفتم٬ درست از آب درآمد
ناگهان آوجی/ رزونامه خبرترک

دیروز جناب عبدالحمید گل وزیر دادگستری ترکیه اعلام کرد: ممنوعیت ملاقات وکلا با عبدالله اوجالان٬ رفع شده است. به باور من این اتفاق٬ از لحاظ سیاسی و حقوقی اتفاق بسیار مهمی است. اگر به خاطر داشته باشید قبلاً در این مورد نظرات خود را ارائه داده بودم.
11 روز پیش٬ همزمان با اعلام حکم نهاد عالی انتخابات در مورد ابطال انتخابات در کلانشهر استانبول٬ پس از چند سال وقفه٬ یکی از وکلای عبدالله اوجالان رهبر زندانی پ.ک.ک توانست در زندان جزیره ایمرالی با او دیدار کند.
همان شب در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردم اتفاقات مهمی در جریان است و یکی از دلایل مهم این ملاقات٬ این است که دولت در استانبول به رای کردها نیاز دارد. من کاری به...

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا