پیش بازی تاتنهام-لیورپول؛ فینال اینجاست و فرصتی برای تاریخ سازی!

• شروع کننده موضوع YGNeae
  • تاریخ شروع

YGNeae

تازه وارد
تازه وارد
امتیاز واکنش
77
لیگ قهرمانان اروپا-پیش بازی

نه کلوپ و نه پوچتینو نمی خواهند فرصت طلایی به دست آمده برای ثبت نامشان در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا را از دست دهند.
تاتنهام می رود تا برای اولین بار قهرمان اروپا شود و از آن سو، لیورپول می خواهد در دومین حضور متوالی اش در فینال لیگ قهرمانان اروپا این بار برنده باشد!

در چارچوب فینال لیگ قهرمانان اروپا فصل 2018/19، تیم های لیورپول و تاتنهام به مصاف هم خواهند رفت.

پخش زنده از شبکه 3 سیما

پیش بینی من از این بازی:
لیورپول 2 - تاتنهام 1

YGNeae

تازه وارد
تازه وارد
امتیاز واکنش
77
تاریخ
زمان
مکان
داور
11 خرداد 1398
23:30
استادیوم واندا متروپولیتانو، مادرید
دمیر اسکومینا

وضعیت دو تیم

تاتنهام در گروه B لیگ قهرمانان اروپا با تیم های بارسلونا، پی اس وی آیندهوون و اینتر هم گروه بود و در نهایت با 2 پیروزی، 2 تساوی و 2 شکست و کسب 8 امتیاز به دلیل تفاضل گل بهتر از اینتر راهی مرحله حذفی شد. تاتنهام در اولین دیدار مرحله حذفی خود به مصاف دورتموند رفت که این تیم را در مجموع با نتیجه 4 به 0 مغلوب کرد. سپس مقابل منچسترسیتی قرار گرفت که بازی به تساوی 4-4 انجامید و تاتنهام با توجه به گل زده در خانه حریف راهی نیمه نهایی شد. این تیم در نیمه نهایی نیز به مجموع 3-3 مقابل آژاکس رسید که باز هم به دلیل گل زده بیشتر در خانه حریف راهی فینال شد. حال پوچتینو و تیمش باید مقابل لیورپول قرار گیرند. تنها می توان گفت که بن دیویس به طور قطع به این دیدار نمی رسد. هرچند که هنوز کاملا وضعیت فرتونگن، هری کین، هری وینکس، داوینسون سانچز و ویکتور وانیاما مشخص نیست. البته خبرها حاکی از این است که هری کین به این دیدار خواهد رسید.

لیورپول در گروه C رقابت ها با تیم های پاری سن ژرمن، ناپولی و ستاره سرخ بلگراد هم گروه بود. قرمزها با کسب 3 پیروزی و 3 شکست و در نهایت با 9 امتیاز به عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله حذفی شدند. این تیم در اولین دیدار خود در مرحله حذفی بایرن مونیخ را در مجموع با نتیجه 3-1 شکست داد. سپس پورتو را با نتیجه 6 به 1 مغلوب کرد و در نیمه نهایی به بارسلونا برخورد کرد و این تیم را با نتیجه 4 به 3 در مجموع شکست داد تا به مانند فصل گذشته مجددا به فینال لیگ قهرمانان اروپا برسد. به جز نبی کیتا که به این دیدار نمی رسد، بقیه بازیکنان لیورپول طی اردوی یک هفته ای در ماربلا تمرین کرده اند و به نظر نمی رسد مشکلی از بابت مصدومیت بازیکنی وجود داشته باشد. تنها مسئله نگران کننده وضعیت روبرتو فیرمینو است. او در دیدارهای اخیر تیمش حضور نداشته ولی طی یک هفته گذشته با تیم تمرین کرده است. البته اگر او به طور ثابت بازی نکند، شاید به عنوان بازیکن ذخیره در زمین حضور یابد.

ترکیب احتمالی دو تیم

مصدومان و محرومان

تقابل های اخیر دو تیم

حقایقی در خصوص دیدار

▄ در 4 تقابل اخیر لیورپول و تاتنهام، هر مسابقه حداقل 3 گل داشته است.

▄ لیورپول در 13 مسابقه از 14 دیدار اخیر خود مقابل تاتنهام شکست نخورده است.

▄ در 3 دیدار اخیر لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا هر مسابقه حداقل 3 گل داشته است.

▄ لیورپول در 5 دیدار از 6 بازی اخیر خود مقابل تاتنهام، در هر مسابقه حداقل 2 گل زده است.

▄ دو تیم در فصل سپری شده لیگ برتر دو بار مقابل هم بازی کرده اند که لیورپول هر دو بازی را با نتیجه 2 به 1 برده است.

پیش بینی WhoScored

تاتنهام 1-2 لیورپول

YGNeae

تازه وارد
تازه وارد
امتیاز واکنش
77
پوچتینو: در انگلیس مشکلات زیادی وجود دارد و در بازی با لیورپول ما نشان خواهیم داد که با هم بودن و اتحاد چقدر ارزشمند است

به گزارش فوتبال لندن، از پوچتینو در مورد ترکیب تاتنهام در بازی با لیورپول سوال شد:

طبیعی است که چنین سوالی از من بپرسید. سخت است که شما خودتان را جای من بگذارید. طبیعتا اتخاذ چنین تصمیمی برای بازی فردا (شنبه) دشوار خواهد بود. در هر بازی شما باید یک سری تصمیم مشخص بگیرید. فردا ما تمام اطلاعات موردنیاز را در اختیار خواهیم داشت و بهترین تصمیم را می گیریم و تلاش می کنیم که به پیروزی برسیم. خیلی بد است که تنها 11بازیکن می توانند در ترکیب اصلی قرار گیرند. من چند هفته پیش پیشنهاد کردم در عکس ابتدایی بازی، تمام بازیکنان تیم حضور داشته باشند. یوفا هم با این پیشنهاد موافقت کرد و به نظرم هر دو تیم می توانند تمام بازیکنان شان را در عکس ابتدایی فینال داشته باشند.
وی در ادامه افزود:
در انگلیس مشکلات زیادی وجود دارد و در بازی فردا ما نشان خواهیم داد که با هم بودن و اتحاد چقدر ارزشمند است. فوتبال یک ورزش جمعی است و تمام 25بازیکن تیم مهم هستند. انرژی بازیکنانی که در ترکیب اصلی نیستند هم تاثیر زیادی در رختکن تیم دارد.
مهم ترین سوال در اردوی تاتنهام این است که آیا هری کین می تواند در فینال به میدان برود یا نه. البته اسپرز مهره های تاثیرگذاری در خط حمله دارد: یورنته، مورا و سون. پوچتینو هنوز تصمیم نهایی را در مورد کین نگرفته است:
نه ما هنوز یک جلسه تمرینی دیگر هم داریم. بعد از آخرین تمرین، در این مورد تصمیم می گیریم.

مائوریسیو پوچتینو

YGNeae

تازه وارد
تازه وارد
امتیاز واکنش
77
کلوپ: در فینال فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا، لیورپول ثبات امسال را نداشت؛ هیچ برتری‌ای نسبت به تاتنهام نداریم

به نقل از سایت رسمی یوفا، یورگن کلوپ در کنفرانس خبری پیش از این دیدار گفت:

شرایط در همه فینال هایی که حضور یافته ام، با یکدیگر متفاوت بوده است. اگر دلیل شکست در 6 فینال اخیر جام های مختلف من بوده ام، پس همه باید نگران شوند. سال گذشته ما روی یک گل کلاس جهانی و دو گل عجیب و غریب که معمولا دریافت نمی کنیم، در فینال لیگ قهرمانان شکست خوردیم.
سرمربی لیورپول در مورد وضعیت فیرمینو گفت:
فیرمینو آماده بازی است. آیا او از ابتدا در زمین خواهد بود؟ فکر کنم باید چند سوال را برای شما باز بگذارم. او آماده است و در کنار ما حضور داشته است. اگر اتفاقی رخ ندهد، برای بازی فردا آماده خواهد بود.
مربی آلمانی ادامه داد:
نسبت به پارسال، ما یک سال پیرتر شده ایم. آرنولد 50 بازی باتجربه تر شده است. بازیکنانم فصل گذشته در فینال خبوب کار کردند. این گونه نبود که شانسی برای پیروزی نداشتیم. بازیکنانم کمی از حضور در فینال شگفت زده بودند. در واقع ثباتی که تیم فعلی دارد را نداشتیم.
کلوپ افزود:
اگر می دانستم تاتنهام مزیت بیشتری نسبت به ما دارد، دیوانه می شدم. می دانم مردم می گویند لیورپول شانس بیشتری دارد زیرا امتیاز بیشتری از تاتنهام در لیگ برتر کسب کرده است ولی اگر شما به بازی هایمان مقابل تاتنهام نگاه کنید، ما فقط توانستیم 2-1 برنده شویم و بنابراین هیچ مزیتی نسبت به آنها قبل از این بازی نداریم.
وی خاطرنشان کرد:
دوران حرفه ای من با بدشانسی همراه نبوده است. به جز سال 2017، من از سال 2012 تاکنون هر فصل در یک فینال حداقل حضور یافته ام. شاید من رکورددار بردن بازی در نیمه نهایی ها باشم. اگر یک کتاب در این خصوص می نوشتم، کسی آن را نمی خرید!
سرمربی لیورپول ادامه داد:
ناراحت می شوم اگر آلمانی های زیادی از تاتنهام حمایت کنند. البته آنها بازیکن آلمانی در ترکیبشان ندارند. من با حمایت خانواده و دوستانم که از تیم هایم حمایت می کنند، احساس قدرت می کنم. حال مسئولیتم این است که یک جشن را پس از مسابقه برای آنها ترتیب دهم.
کلوپ اضافه کرد:
دو تیم شایسته به فینال راه یافته اند. برای کاری که پوچتینو تاکنون انجام داده، احترام زیادی قائلم. او گروهی بازیکن با استعداد در تاتنهام داشت وقتی به آنجا آمد. شیوه ای که او باعث پیشرفت تاتنهام شد، واقعا تاثیر برانگیز بوده است. این یک فینال واقعا فوتبالی است و هر دو تیم باید با آن کنار بیایند.
مربی لیورپول در پایان خاطرنشان کرد:
لیورپول باشگاه فوق العاده ای است. ما یکدیگر را در اینجا دوست داریم. فکر می کنم طبیعی باشد در حالت خوبی اکنون باشم. نمی خواهم قبل از این دیدار وقتم را با چیزهای بد سپری کنم. ما آماده ایم و می خواهیم برای ارائه یک فوتبال خوب تلاش کنیم.

لیورپول-لیگ برتر انگلستان-آلمان-liverpool-premier league-germany

YGNeae

تازه وارد
تازه وارد
امتیاز واکنش
77
رابرتسون فول بک راست لیور: تقابل‌های لیورپول مقابل تاتنهام، سخت‌ترین مسابقات ما بود؛ می‌خواهیم با فتح لیگ قهرمانان اروپا از زحمات کلوپ تشکر کنیم

به نقل از سایت رسمی یوفا، اندی رابرتسون، مدافع لیورپول در کنفرانس خبری پیش از این دیدار در جمع خبرنگاران گفت:

شرایط برای هر دو تیم یکسان است و هر دو باید خود را با آب و هوا وفق دهیم. در واقع از زمان شروع بازی، شرایط برای هر دو تیم به یک شکل خواهد بود. وقتی از هواپیما پیاده شدیم، فهمیدیم که هوا گرم است ولی خوب قبلا نیز در چنین شرایطی بازی کرده ایم.
مدافع اسکاتلندی افزود:
این گونه نیست که تاتنهام شانس کمتری از ما برای پیروزی داشته باشد. رویارویی های ما مقابل آنها در لیگ برتر، سخت ترین بازی هایمان بودند. تاتنهام می تواند برایمان مشکل ساز شود و البته ما نیز برای آنها به همین شکل هستیم. همه چیز در مورد این است که در زمان مسابقه کدام تیم بهتر توانایی هایش را نشان می دهد.
وی اضافه کرد:
ما هر روز از بابت بازی کردن برای باشگاهی مانند لیورپول فشار را حس می کنیم. می دانیم که در سراسر دنیا لیورپول چه هوادارانی دارد. هوادارانی که در بازی فینال حضور می یابند، تنها بخشی از هواداران لیورپول هستند. ما از حمایت های آنها تا بدین لحظه قدردانی می کنیم و مطمئنم این فردا نیز ادامه خواهد یافت.
رابرتسون تصریح کرد:

ما چند خرید در تابستان داشتیم و البته بازیکنانی نیز از جمع تیم جدا شدند. بسیاری از ما فصل گذشته در فینال اروپا شکست را تجربه کردیم و باید از آن جهت مقابله با فشار بازی بهره ببریم. نمی توانیم به بازی سال گذشته فکر کنیم. اگر این اتفاق بیفتد، نمی توانیم به خوبی تمرکز کنیم.
مدافع چپ قرمزها خاطرنشان کرد:
از زمانی که کلوپ به لیورپول آمده، راه و روش باشگاه را عوض کرده است. می خواهیم با کسب یک جام، از زحمات او تشکر کنیم. همه چیز در مورد تلاش برای برداشتن قدم بعدی است. این فقط برای کلوپ نیست و تیم و هواداران می خواهند برنده این جام باشد.
او در تمجید از مائوریسیو پوچتینو گفت:
راهی که پوچتینو پیش گرفته، نشان داده که آنها با خرید هر بازیکنی پیشرفت زیادی می کنند. مورا قهرمان آنها در بازی با آژاکس بود. او بازیکنی فوق العاده با توانایی های زیادی است. ما قبلا نیز مقابل او بازی کرده ایم و اکنون باید برای متوقف کردنش تلاش کنیم.
وی در خصوص تمجیدها از عملکرد خودش و الکساندر آرنولد گفت:
ما از دیدن بازی یکدیگر لذت می بریم. واقعا خوشحال می شوم وقتی کنار او تمرین می کنم و در زمین می بینم چه پاس گل هایی می دهد. همه چیز در مورد پیشرفت کردن هر روز در تمرینات است

لیورپول-لیگ برتر انگلستان-اسکاتلند-liverpool-premier league-scotland

YGNeae

تازه وارد
تازه وارد
امتیاز واکنش
77
الکساندر آرنولد فول بک راست لیور: سبک بازی لیورپول مقابل تاتنهام تغییر نمی‌کند؛ لوکاس مورا؟ باید مراقب تمام بازیکنان حریف باشیم

به نقل از سایت رسمی یوفا، ترنت الکساندر آرنولد، مدافع لیورپول در کنفرانس خبری پیش از این دیدار گفت:

یکی از نشانه های یک تیم خوب، وفق دادن خود با شرایط مختلف است. هوای گرم موجب اذیت شدن تیم ها خواهد شد و ما می دانیم در شب بازی شرایط این گونه برایمان خواهد بود. بنابراین باید برای آن آماده باشیم.
وی ادامه داد:
ما فصل گذشته با تیم فعلی به فینال رسیدیم ولی تاتنهام چنین تجربه ای کسب نکرده است. از لحاظ کیفیت تاتنهام بازیکنان بسیار خوبی دارد و البته ما نیز به همین شکل هستیم. این بازی به معنای واقعی یک مبارزه است و باید دید در پایان کدام تیم تلاش بیشتری برای پیروزی خواهد کرد. منصفانه است اگر بگویم شاهد یک بازی تاکتیکی از جانب هر دو تیم خواهیم بود.
مدافع جوان انگلیسی افزود:
ما می دانیم به هر ورزشگاهی می رویم، هواداران برای حمایت مان حضور دارند. این را در فصل گذشته و فصل جاری در مسابقات اروپایی دیدیم. بازیکنان همه آماده اند تا تمام توان خود را برای خشنودی هواداران به کار ببرند. امیدوارم در پایان همه کنار یکدیگر جشن بگیریم.
الکساندر آرنولد ادامه داد:
ما در طول فصل یک سبک خاص را ارائه کرده ایم و این مقابل هیچ تیمی تغییر نخواهد کرد. اگر عقب بنشینیم و به تاتنهام اجازه پیش روی دهیم، زمانی خواهد بود که آنها بهترین فوتبال خود را ارائه خواهند کرد. بنابراین باید در زمین آنها نگهشان داریم و این در نهایت برای ما فردا شب جواب خواهد داد. هر اتفاقی بیفتد، ما فوتبال خودمان را ارائه خواهیم کرد.
او در خصوص لوکاس مورا تصریح کرد:
لوکاس در صدر لیست بهترین بازیکنان تاتنهام قرار دارد. ما می دانیم او و البته تاتنهام به عنوان یک تیم چگونه کار می کنند. همه چیز در مورد یک بازیکن نیست و تاتنهام به عنوان یک تیم کیفیت خود را ثابت کرده است و باید مراقب این مسئله باشیم.
مدافع جوان در مورد عملکرد خوب مدافع کناری لیورپول گفت:
من و اندی رابطه خیلی خوبی بیرون و داخل زمین با یکدیگر داریم. ما به خوبی از توانایی های هم آگاهیم و می دانیم چگونه نیز می توانیم پیشرفت کنیم. ما به خودمان در تمرینات هر روز فشار بیشتری وارد می کنیم تا بهتر شویم. خوشحالم که از ما این گونه تمجید می شود. ما فصل خوبی را با پاس گل هایمان سپری کردیم.

YGNeae

تازه وارد
تازه وارد
امتیاز واکنش
77
لوریس دروازه بان تات: هر بازیکنی می‌تواند در فینال لیگ قهرمانان اروپا تعیین‌کننده باشد؛ همبستگی بازیکنان تاتنهام، نکته کلیدی برای رسیدن به فینال بود

به نقل از سایت رسمی یوفا، هوگو لوریس در خصوص این مسابقه گفت:
به همه بازیکنان در این مسابقه نیاز داریم. فکر می کنم در تاتنهام، ترکیب خوبی از بازیکنان جوان و با تجربه داریم. بازیکنان باید ابتدا پیرو دستورات مربی و کادر فنی و سپس بازیکنان بزرگ تیم باشند. بازی فوق العاده ای پیش رو داریم. بازیکنان بسیار مشتاق حضور در چنین بازی ای هستند و می خواهیم با تمام توان برای کسب جام بجنگیم. می خواهیم از این رقابت لذت ببریم و برای لذت، باید در پایان پیروز شویم.
وی ادامه داد:
در این مرحله همه بازیکنان برای تیم مهم هستند. جزئیات اهمیت زیادی دارند و هر بازیکن می تواند تعیین کننده ظاهر شود. همه ما خواهان پیروزی در این مسابقه هستیم و آماده تلاش برای فتح لیگ قهرمانان اروپاییم.
دروازه بان فرانسوی افزود:
معتقدم که کنار هم بودن نکته ای کلیدی است. بهترین مثال آن را پس از پیروزی ما مقابل آژاکس دیدید که رابطه بازیکنان و کادر فنی، بازیکنان با مدیر و با هواداران چگونه بود. آن مسابقه یکی از بهترین لحظات در دوران حضورم در تاتنهام بود و قطعا ما در فینال به دنبال خلق لحظه ای بهتر نیز هستیم.
لوریس خاطرنشان کرد:
به عنوان یک ورزشکار حرفه ای، فکر می کنم لذت بردن از کاری که انجام می دهید، اهمیت زیادی دارد. فوتبال یک ورزش جمعی است. ما زمان زیادی را با یکدیگر سپری می کنیم و با یکدیگر کارمان را پیش می بریم و این به ما کمک می کند که چیزهای بزرگی کسب کنیم و به دلیل همین همبستگی تیم، ما اکنون در این مرحله هستیم زیرا تیمی شایسته بوده ایم.

تاتنهام-لیگ برتر انگلستان-فرانسه-tottenham-premier league-france

آخرین ویرایش
بالا