سلام! به انجمن رمان نویسی یک رمان خوش آمدید.

جهت استفاده از امکانات مجموعه ثبت نام کنید.

یا ثبت‌نام

مشاوره ت_م_ر_ک_ز سخت است!

ش.م.ی.م فرهادی

نویسنده ادبیات + شاعر انجمن
نویسنده ادبیات
سطح
28
 
تاریخ ثبت‌نام
9/9/18
ارسالی‌ها
1,695
پسندها
18,251
امتیازها
44,573
مدال‌ها
23
محل سکونت
کرمانشاه
تمرکز
چگونه مي توان هوش و حواس خود را روي يک نقطه متمرکز کرد و رهبري کارآمد و مؤثر شد؟ اين دري است که با دو کليد باز مي شود: تعيين اولويت ها و تمرکز. رهبري که اولويت هاي خود را مي شناسد اما تمرکز ندارد، مي داند چه بايد بکند اما هيچ گاه کار نمي کند. اگر تمرکز دارد اما اولويت ها را نمي شناسد کارش عالي است، اما پيشرفتي ندارد. اما اگر مهار هر دو را در دست بگيرد، مي تواند کارهاي بزرگ انجام دهد.
بارها کساني را در موضع رهبري ديده ام که وفت خود را صرف کارهاي کوچک مي کنند. اين کار بي معناست. مسئله مهم اين است که وقت وانرژي خود را چگونه صرف مي کنيد؟ اين رهنمودها را به کار بنديد:

۷۰ درصد بر نقاط قوت خود تکيه کنيد.
رهبران مؤثر که به اوج توانايي خود مي رسند وقت وانرژي خود را در کاري صرف مي کنند که از عهده آن بر مي آيند. پيتر دراکر که در امور رهبري صاحب نظر است چنين مي گويد: معماي بزرگ اين نيست که کساني بد کار مي کنند، بلکه اين است که انجام چند کار خوب از آنها سر نمي زند. تنها چيزي که عالم گير است بي کفايتي است. قدرت هميشه جنبه خاص دارد! جاشا هيفتز ويولون نواز مشهور، اگر به جاي ويولون دنبال ترمپت مي رفت، ترمپت نوازي مشهور مي شد.
رمز کاميابي اين است که بر توانايي خود تکيه کنيد و آنرا بپرورانيد.
۲۵ درصد دنبال چيزهاي نو باشيد.
رشد يعني تغيير. اگر مي خواهيد بهتر شويد، بايد هميشه در حال تغيير و پيشرفت باشيد. اين يعني اينکه در ميدانهاي جديد گام برداريد. اگر وقت خود را روي چيزهاي جديدي که در حيطه صلاحيت شماست صرف کنيد، توانايي رهبري پيدا خواهيد کرد. فراموش نکنيد: در کار رهبري اگر در مسير رشد افتاديد کار تمام است.
۵ درصد مراقب ضعفهاي خود باشيد.
هر کس ضعفي دارد که بايد از آن آگاه باشد. راه اين است که پيامدهاي آن را به حداقل ممکن برساند. رهبران مي توانند کاري را که خود در آن تبحر ندارند به ديگران واگذار کنند. براي مثال، جزئيات کارها را به ديگران واگذار مي کنند. در گروه ما عده اي هستند که همه تدارک کنفرانس هاي مرا مي بينند. به اين ترتيب وقتي که در کنفرانس هستم، به چيزهايي مي پردازم که از عهده انجام آن بر مي آيم. يکي از اين کارها سخنراني است.
 
عقب
بالا