بودجه پیشنهادی دولت پاکستان به پارلمان رسید

..Šɪრɪɲ..

کاربر افتخاری
کاربر افتخاری
عضویت
5/19/18
ارسال ها
4,325
امتیاز
44,673
محل سکونت
˙·٠•●♥ ∞ +Shomal+ ∞ ♥●•٠·˙
به نقل از جیو تی وی، سرانجام دولت اسلام آباد برنامه بودجه پیشنهادی خود را تحویل پارلمان داد تا نمایندگان ایالت‌های مختلف در مورد اجرا یا اعدم اجرای آن تصمیم بگیرند.

گزارش‌ها حاکی است بودجه پیشنهادی دولت پاکستان باعث ارزان شدن برخی کالاهای ضروری مردم و در مقابل گران شدن برخی دیگر خواهد شد.

بودجه سال آتی پاکستان رقمی بالغ بر 722 میلیارد روپیه (نزدیک به 7 میلیارد دلار) خواهد بود و دولت خواستار گران‌تر شدن برخی مواد از جمله روغن، شکر، سیگار، گاز طبیعی، سیمان، و خودرو شده است.

از سوی دیگر گوشت مرغ، گاو، ماهی و... برخی دیگر از نیازهای روزانه مردم ارزان‌تر خواهند شد تا طبقات ضعیف نیز بتوانند از آنها استفاده کنند.

علاوه بر این گمرک واردات موبایل 3 درصد ارزانتر خواهد شد و تمام محصولات پتروشیمی نیز از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شوند.
 

..Šɪრɪɲ..

کاربر افتخاری
کاربر افتخاری
عضویت
5/19/18
ارسال ها
4,325
امتیاز
44,673
محل سکونت
˙·٠•●♥ ∞ +Shomal+ ∞ ♥●•٠·˙
هزینه برق و گاز نیز قرار است با مالیات کمتری از مردم پاکستان اخذ شود و اعتراضات اخیر رفع شود.

رستوران ها و قنادی ها نیز مالیات کمتری از مردم دریافت می کنند و میزان اخذ مالیات توسط آنها از 17 درصد به 7 درصد خواهد رسید.

دولت اسلام آباد با هدف تشویق تجار برای صادر کردن کالاهای پاکستانی مالیات مربوط به حوزه صادرات را به صفر رسانده اند.

بودجه پیشنهادی دولت باید تا پایان ماه میلادی جاری نهایی شود ولی در بادی امر احزاب اپوزیسیون به شدت علیه آن انتقاد کرده و اعلام کردند: حاضر به پذیرش چنین برنامه ای نیستیم.

انتهای پیام/.
 

بالا