نقد و بررسی نقد رمان آیین آفرودیت | غزل نارویی کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع GHAZAL NAROUEI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 853
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

GHAZAL NAROUEI

مدیر بازنشسته + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,607
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

• نویسنده موضوع
به نام خدا"
نقد و بررسي:

نام رمان: آیینِ آفرودیت
ژانر: فانتزی، معمایی، عاشقانه
نویسنده: غزل نارویی
خلاصه: صبح عجیبی در راه بود. پیرِمردِ شهر مانند همیشه آبنبات‌هایش را دور چوب می‌پیچید که حس کرد خودش درحالِ پیچیده شدن و چرخیدن است! یک تحول عجیب در راه بود و انگار دنیا داشت با قهقهه‌ای بلند کارهایی می‌کرد که نمونه‌اش فقط در هزاران سالِ پیش دیده شده بود.

لينك تاپيك:

آخرین ویرایش
امضا : GHAZAL NAROUEI

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,209
پسندها
16,572
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

558905_42a0970b60d7650602b1434ac66ed992.jpg
با عرض سلام خدمت نویسنده‌ی عزیز، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه‌مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم!
ورود شما به دنیای نقد به معنای این است که شما خواستار پیشرفت هستید. به یاد داشته باشید که نقد با توانایی بیان نکات مثبت و منفی در اثرتان، شما را برای بی‌نقص شدن آماده می‌سازد.

کاربر گرامی؛ لطفا قبل از نوشتن نقد در تاپیک، قوانین زیر را مطالعه نمایید:
- نقد یعنی ساختن، نه تخریب کردن! بنابراین در هنگام نوشتن نقد با لحن ملایم و بیان نقاط قوت و ضعف، تصور نویسنده را از نقد درست خراب...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : F.Śin

iTs_MãeDe

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/10/18
ارسالی‌ها
1,179
پسندها
22,547
امتیازها
42,073
مدال‌ها
19
سطح
28

سلام به غزل بانویِ زیبا نویس
بابت ایده جذابی که برای نوشتن انتخاب کردی، بهت تبریک میگم. من اصولا رمان تخیلی نمیخونم! اما این که تونسته بودی تخیل رو وارد دنیایی بکنی که واقعی به نظر میرسید برام خیلی جذاب بود و موجب شد تا داستان رو دنبال کنم.
آیین آفرودیت، رمانی بود که به جرئت میتونم بگم که برام خیلی غیر قابل پیش بینی بود و نمیتونستم حدس بزنم چه اتفاقاتی در سدد رخ دادنه!
به تو تبریک میگم که تونسته بودی تا حد بسیار زیادی تصویر سازی قوی ای داشته باشی. من با خوندن رمان میتونستم خودمو لحظه به لحظه _علی الخصوص قسمت هایی که اون طوفان شدید رو توصیف میکردی_ تو بطن داستان احساس کنم و این واقعا برام جذاب بود.
غزل عزیزم، تو در قسمت توصیفات علی الخصوص توصیف حالات بسیار و بسیار قوی عمل کردی. من به...

امضا : iTs_MãeDe

GHAZAL NAROUEI

نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,607
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

• نویسنده موضوع
سلام به غزل بانویِ زیبا نویس
بابت ایده جذابی که برای نوشتن انتخاب کردی، بهت تبریک میگم. من اصولا رمان تخیلی نمیخونم! اما این که تونسته بودی تخیل رو وارد دنیایی بکنی که واقعی به نظر میرسید برام خیلی جذاب بود و موجب شد تا داستان رو دنبال کنم.
آیین آفرودیت، رمانی بود که به جرئت میتونم بگم که برام خیلی غیر قابل پیش بینی بود و نمیتونستم حدس بزنم چه اتفاقاتی در سدد رخ دادنه!
به تو تبریک میگم که تونسته بودی تا حد بسیار زیادی تصویر سازی قوی ای داشته باشی. من با خوندن رمان میتونستم خودمو لحظه به لحظه _علی الخصوص قسمت هایی که اون طوفان شدید رو توصیف میکردی_ تو بطن داستان احساس کنم و این واقعا برام جذاب بود.
غزل عزیزم، تو در قسمت توصیفات علی الخصوص...

آخرین ویرایش

A.TAVAKOLI❁

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
14/5/18
ارسالی‌ها
4,884
پسندها
92,886
امتیازها
77,384
مدال‌ها
53
سطح
43

• مدیرکل
‌•°o.O ᗅℛℭℤℴᝪ O.o°•:
به توکل نام اعظمت... بسم الله!
نقد و بررسی رمان "آیین آفرودیت"
منتقد: Arezoo Tavakoli
نویسنده: GHAZAL NAROUEI Ghazal Naroee

عنوان:
رسم و رسوم فرشته‌ی عشق! عنوانی که واژه آیین در آن کاملا قابل فهم و بالعکس آفرودیت زیبا اما ناشناخته است. شاید به چشم نیاید اما تناسب آوای دو واژه‌ی آیین و آفرودیت بر جذابیت این عنوان بسیار افزوده است. ارتباط عنوان با بدنه‌ی رمان جای حرفی ندارد این عنوان می‌تواند به علت جدید بودن قدرت ترغیب بالایی داشته باشد اما چون ارتباط تنگاتنگی با ژانر اصلی دارد، تا حدی هم می‌تواند بسته به سلیقه باشد.
جدای همه این‌ها ترکیب منحصر به فرد، کمی گنگ و خوش خوان آیین آفرودیت زیبایی عظیمی به عنوان هدیه...

امضا : A.TAVAKOLI❁

Maede Shams

مدیر ارشد بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/8/18
ارسالی‌ها
4,874
پسندها
97,375
امتیازها
95,555
مدال‌ها
48
سطح
43

[ شروع من تویی، به نام اسمت ]

عنوان:
عنوانی هوشمندانه و زیبا انتخاب نویسنده‌ی عزیز بود. "آیین" آفرودیت که ترکیبی از دو کلمه‌ بود. کلماتی که یکی از آن‌ها معنایی آشنا و دیگری ناآشنا و غیر عادی در بر دارد. "آیین" که به معنای رسم، قاعده، قانون، شیوه و هنجار هست و "آفرودیت" که کلمه‌ای ناآشنا است و یکی از الهه‌های یونانی است که معروف به الهه‌ی عشق است.
ایهامی که در عنوان وجود دارد، باعث می‌شود مخاطب در وهله‌ی اول تصور کند با رمانی عاشقانه روبه‌رو بوده و این موضوع حتی تا چند پارت اول نیز به قوت خود باقی می‌ماند. اما با تغییر سرزمین زرد به آفرودیت،...

امضا : Maede Shams

Maryam.Shakibaei

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/7/20
ارسالی‌ها
266
پسندها
5,994
امتیازها
21,263
مدال‌ها
14
سطح
12

درود به شما غزل عزیز

عنوان:
آیین آفرودیت؛ به معنای الهه‌ی عشق! نام جذابی است. در وهله‌ی اول به سبب ظاهر تازه‌اش مخاطب را به کشفِ معنای آن جذب می‌کند. آفرودیت اسم آن منطقه، اسم یک کافه و اسم یک کتاب است که تمام آنها در سرنوشتِ این داستان دخیل‌اند. از کافه‌ای که همه چیز از آنجا شروع شد گرفته تا شهری که تغییر شکل پیدا کرده بود. شاید میشد از آن به الهه‌ی عشقی که بینِ زوج داستان در جریان است، هم رسید. به این که با استقامت پای عشقشان ایستاده‌اند. با این حساب نامی هوشمندانه بود که هم دارای جذابیت و هم ارتباط زیاد با متن رمان بود. الهه‌ی عشقی که اغلب در عالم خیال از آن نام می‌بریم بهترین ارتباط را با ژانر فانتزی...

امضا : Maryam.Shakibaei

GHAZAL NAROUEI

نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,607
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

• نویسنده موضوع
درود به شما غزل عزیز

عنوان:
آیین آفرودیت؛ به معنای الهه‌ی عشق! نام جذابی است. در وهله‌ی اول به سبب ظاهر تازه‌اش مخاطب را به کشفِ معنای آن جذب می‌کند. آفرودیت اسم آن منطقه، اسم یک کافه و اسم یک کتاب است که تمام آنها در سرنوشتِ این داستان دخیل‌اند. از کافه‌ای که همه چیز از آنجا شروع شد گرفته تا شهری که تغییر شکل پیدا کرده بود. شاید میشد از آن به الهه‌ی عشقی که بینِ زوج داستان در جریان است، هم رسید. به این که با استقامت پای عشقشان ایستاده‌اند. با این حساب نامی هوشمندانه بود که هم دارای جذابیت و هم ارتباط زیاد با متن رمان بود. الهه‌ی عشقی که اغلب در عالم خیال از آن نام می‌بریم بهترین ارتباط را با...

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

تاپیک به‌دلیل اتمام رمان
و جلوگیری از ارسال اسپم قفل می‌شود
موفق باشید♡

امضا : Niyosha22
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.