# سخن بزرگان

• نویسنده موضوع Alef_Gaf
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 265
  • کاربران تگ شده هیچ

Alef_Gaf

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/7/18
ارسالی‌ها
1,914
پسندها
24,627
امتیازها
53,373
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
*سلام یک رمانیا*

تاپیک زدم تا سخنان ناب اندیشمندان رو به یک مجموعه در بیارم
اوقات خوشی آرزومندم​

امضا : Alef_Gaf

Alef_Gaf

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/7/18
ارسالی‌ها
1,914
پسندها
24,627
امتیازها
53,373
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
آخرین مصاحبه‌ استیون هاوکینگ

بیگ بنگ: در اکتبر سال گذشته، یک اطلاعیۀ بسیار هیجان‌انگیز منتشر شد که در آن، محققان دو ستاره‌ نوترونی که بهم برخورد کرده بودند را برای اولین‌بار شناسایی کردند. در میان تمام هیاهوها استیون هاوکینگ با پالاب گاش، خبرنگار علمی در بی‌بی‌سی نیوز مصاحبه کرد و نظر خود را در مورد کشف امواج گرانشی، سیاهچاله‌ها و چگونگی تولید طلا مطرح کرد.

HawkingCambridge replacement
به گزارش بیگ بنگ، اگر نمی‌دانید چه بلایی بر سر ستاره‌های نوترونی که...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Alef_Gaf

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/7/18
ارسالی‌ها
1,914
پسندها
24,627
امتیازها
53,373
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
رویاها دست یافتنی هستند

بیگ بنگ: وقتی در دبیرستان تحصیل میکردم بعد از مدرسه پیش مادرم رفتم و گفتم: میخوام یک برخورد دهنده اتمی بسازم (شتاب دهنده اتمی) که از نوع بتاترون و با انرژی ۲٫۳ میلیون الکترون باشد. مادرم به من خیره شد و گفت: چرا که نه؟! ? بعدش شروع به ساخت کردم! (میچیو کاکو)

kaku michio
دبیرستان برای پروژه نمایشگاه علمی، در گاراژ منزلمان یک شتاب دهنده سرهم کردم. به شرکت وستینگهام رفتم و ۱۶۰ کیلوگرم فولاد قراضه ترانسفورماتور دست و پا کردم. طی کریسمس ۳۵ کیلومتر سیم مسی را در زمین فوتبال...

Alef_Gaf

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/7/18
ارسالی‌ها
1,914
پسندها
24,627
امتیازها
53,373
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
ایلان ماسک: احتمالا در یک شبیه‌سازی رایانه‌ای زندگی می‌کنیم!

بیگ بنگ: کهکشان آندرومدا و هر چیز دیگرِ موجود در این جهان، مِن جمله خود ما انسان‌ها، می تواند بخشی از یک شبیه‌سازی پیشرفته باشد. «ایلان ماسک» مدیرعامل اسپیس ایکس در یکی از پادکست های «جو روگان» در هفتم سپتامبر ۲۰۱۸ گفت: «در واقع، این محتمل‌ترین سناریو است.» به باور ماسک، احتمالا همه ما در یک شبه حیات ماتریکس مانند به دام افتاده‌ایم. بر اساس این سناریو، آنچه در اطراف خود مشاهده می کنیم (از جمله کیهان، کهکشان‌ها و ستاره‌ها) همگی بخشی از جهان ِ شبیه‌سازی شده هستند.

[IMG alt="Andromeda...

Alef_Gaf

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/7/18
ارسالی‌ها
1,914
پسندها
24,627
امتیازها
53,373
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
نیل دگراس تایسون: بنیادی‌ترین جنبه‌های جهان را درک نمی‌کنیم

بیگ بنگ: نانوبات‌هایی داریم که درون بدنمان شنا کرده و اندام‌های حیاتی‌مان را نظارت می‌کنند. ربات‌های خودکاری داریم که در کنار پزشکان انسانی کار می‌کنند تا جراحی‌های پیچیده‌ای را انجام دهند. مریخ‌نوردانی نیز وجود دارند که بر روی سطح مریخ حرکت می‌کنند و همانطور که این مقاله را می‌خوانید، انسان‌هایی در ارتفاعات در خلأ سرد فضا در حال گردش هستند.

به گزارش بیگ بنگ، به طرق مختلف، به نظر می‌رسد که در آینده...

Alef_Gaf

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/7/18
ارسالی‌ها
1,914
پسندها
24,627
امتیازها
53,373
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
سخن بزرگان – ماکس پلانک

«حقایق علمی جدید با متقاعد کردن مخالفان و نشان دادن نور دانایی به پیروزی نمی رسند، بلکه زمانی غالب می شوند که مخالفانشان سرانجام بمیرند و نسل جدیدی پای به عرصه بگذارد که آشنا به آن حقایق بار آمده باشد.»
ماکس پلانک
max planck

Alef_Gaf

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/7/18
ارسالی‌ها
1,914
پسندها
24,627
امتیازها
53,373
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
“میچیو کاکو” زندگی در ۲۰ سال آینده را به تصویر کشید

بیگ بنگ: چند روز پیش، میچیو کاکو فیزیکدان نظری در اجلاس سران کشورهای جهان در دبی سخنرانی کرد. گفته‌هایش از آیندۀ پیش‌رو شاید تا حدی شگفت‌انگیز و ترسناک بود.

به گزارش بیگ بنگ، به نظر می‌رسد که هر روز انقلابی در هوش مصنوعی، سفر فضایی، و DNA که جزء اساسیِ خودِ زندگی است، رخ می‌دهد. گرچه این تحولات الهام‌بخش هستند، اما سرعت زیاد پیشرفت علم و فناوری گاهی اوقات نگران‌کننده است. و طبق گفته‌های کاکو، در ۲۰ سال آینده همه چیز...

Alef_Gaf

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/7/18
ارسالی‌ها
1,914
پسندها
24,627
امتیازها
53,373
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
بیل گیتس: جهان جای بهتری برای زندگی شده است!

بیگ بنگ: در شرایطی که جهان با مشکلات عظیمی همچون حملات تروریستی، ناامنی، خطرات زیست محیطی و احتمال جنگ هسته‌ای مواجه است، اما موسس شرکت مایکروسافت نظر دیگری دارد.

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت و بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس با وجود اینکه بخش اعظمی از ثروت خود را صرف امور انسان دوستانه می‌کند، نه تنها از شرایط فعلی جهان و آینده آن ابراز نگرانی نمی‌کند، بلکه به عقیده وی دنیا در حال بهتر شدن است. از نظر بیل گیتس شاخص‌های بهبود کیفیت وضعیت زندگی در جهان...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا