میتسوبیشی MI-Tech، کانسپتی برای پایان دنیا

Last_equestrienne

گوینده برتر انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/29/18
ارسال ها
1,820
امتیاز
63,073
محل سکونت
shz

«میتسوبیشی» خودروساز چندان فعالی نیست. درواقع، ساندویچ شدن این برند میان اتحاد «رنو» و «نیسان»، به آرامی این کمپانی قدیمی ژاپنی را به سوی مرگ سوق داده است.
میتسوبیشی با سرعتی حلزونی به معرفی محصولات جدید خود می پردازد. اما هر از گاهی این برند به یاد دارد که همچنان می تواند به سراغ ایده های دیوانه وار و ناب مهندسی برود. در نمایشگاه خودروی ۲۰۱۹ توکیو در هفته پیش، میتسوبیشی از کانسپت هایی رونمایی کرد که گویا برای زمان پایان یافتن دنیا طراحی شده اند! کانپست هایی که همچنان این امید را در ما زنده نگه می دارند که هنوز در خودروساز ژاپنی صد ساله، خلاقیت وجود دارد. چیزی شبیه به خودروی سنگین وزن “K-Wagon Kei Car” یا کانسپت تماشایی “MI-Tech”.

خودروهای نام برده، هر دو در دسته کراس اوورهای کوچک قرار دارند. خودروهایی که در طراحی آن ها، المان هایی از گذشته به چشم می خورد. گویا خودرویی قدیمی دوباره زنده شده و با تغییرات جدید، به محصولی کاملاً متفاوت و نوین بدل شده است. اما درباره MI-Tech می توان گفت با یک باگی دو نفره طرف هستیم که نه سقف دارد و نه در! خودرویی که بیش از حد سرسخت به نظر می رسد و برای استفاده در آخر الزمان مناسب است!
در نمای جلو، سپری داینامیک به چشم می خورد. سپری که درواقع، نمونه تکامل یافته سپر جلوی محصولات کنونی میتسوبیشی است. چراغ های اصلی فرمی T شکل دارند. سپر در نهایت خشونت طراحی شده است! اثری از آینه های کناری هم دیده نمی شود. شاید راننده MI-Tech دوست نداشته باشد که نابودی جهان را در آخر الزمان، در آینه مشاهده کند! MI-Tech یک پلاگین هیبرید مدرن است. یعنی شباهتی به پلاگین هیبریدهای کنونی ندارد. به جای موتور بنزینی مرسوم، از پیشرانه مجهز به توربین گازی استفاده شده است. پیشرانه ای که با هر چیزی از نفت سفید گرفته تا الکل، کار می کند. به تعبیر میتسوبیشی، سوخت آن باتوجه به منطقه ای است که در آن جا تردد می کند و حتا به گونه ای طراحی شده که با سوخت های باقی مانده در دوران پس از سقوط جهان هم کار کند!

فارغ از این که چه بلایی بر سر زمین می آید، MI-Tech به سیستم هایی چون سامانه کنترل دینامیکی خودرو (S-AWC)، سیستم موتور چهارگوش که تمام چرخ ها را به حرکت در می آورد و سیستم کنترل انحراف فعال مجهز خواهد بود. این کانسپت برای بقای نسل بشر طراحی شده است. به همین منظور، با انواع سنسورها و تکنولوژی های پیشرفته، به کمک راننده می آید. برخی از این تکنولوژی ها، پیش از این در محصولات عادی میتسوبیشی هم به کار گرفته شده بودند. از جمله اینترفیس مرکزی، واقعیت افزوده و MI-Pilot. به طور رسمی و متأسفانه اعلام شده است که میتسوبیشی اکنون هیچ برنامه ای برای تولید MI-Tech ندارد. حداقل تا اطلاع ثانوی، خبری از حضور فیزیکی این خودرو در خیابان ها نیست.
 
بالا