کاربرد هشتگ احمد_شاملو

1. قند

همگانی ●●■♡♡ برگی از احساس شعر و دست نوشته ها ♡♡■●●

اینان مرگ را سرودی کرده‌اند. اینان مرگ را چندان شکوه‌مند و بلند آواز داده‌اند که بهار چنان چون آواری بر رگِ دوزخ خزیده است. ای برادران! این سنبله‌های سبز در آستانِ درو سرودی چندان دل‌انگیز خوانده‌اند که دروگر از حقارتِ خویش لب به تَحَسُّر گَزیده است. #احمد_شاملو
  2. قند

...اوست؟ این لالایی سکرآوری که مرا این طور مرا به خواب فرو برد، نفس او بود؟ زانوی او بود که گذاشت سرم را بر آن بگذارم؟ باور نمی‌کنم. آخر این خوشبختی خیلی بزرگ است؛ این یک رویاست! در فراسوهای عشق، تو را دوست می‌دارم در فراسوهای پرده و رنگ در فراسوهای پیکرهایمان... #احمد_شاملو مثل خون در رگ های من
  3. قند

...واژگونه در آبگینه بی‌قرار باران را گو بی‌مقصود ببار لبخند بی‌صدای صد هزار حباب در فرار باران را گو به ریشخند ببار چون تار‌ها کشیده و کمان کش باد آزموده‌تر شود و نجوای بی کوک به ملال انجامد باران را رها کن و خاک را بگذار تا با همه گلویش سبز بخواند باران را اکنون گو بازیگوشانه ببار #احمد_شاملو
  4. قند

من جزیی از توام، دیگر نه زمان و نه مرگ هیچ یک عطش مرا از سرچشمه ی وجود و خیالت بی نیاز نمیکند... #احمد_شاملو
  5. قند

و به هنگامی که هَمگِنانِ من عشق را در رؤیای زیستن اِصرار می‌کردند، من ايستاده بودم تا زمان لَنگ‌لَنگان از برابرم بگذرد و اكنون در آستانه‌ی ظلمت زمان به ريشخند ايستاده است تا مَن‌اَش از برابر بگذرم و در سياهی فرو شَوَم به دريغ و حسرت چَشم بر قَفا دوخته آنجا كه تو ايستاده‌ای ... #احمد_شاملو
  6. قند

میانِ آفتاب‌های همیشه زیباییِ تو لنگری‌ست ــ نگاهت شکستِ ستم‌گری‌ست ــ و چشمانت با من گفتند که فردا روزِ دیگری‌ست. #احمد_شاملو #گفت‌وگو_با_آیدا
  7. قند

لبانت به ظرافتِ شعر شهوانی‌ترینِ بوسه‌ها را به شرمی چنان مبدل می‌کند که جاندارِ غارنشین از آن سود می‌جوید تا به صورتِ انسان درآید. و گونه‌هایت با دو شیارِ مورّب، که غرورِ تو را هدایت می‌کنند و سرنوشتِ مرا که شب را تحمل کرده‌ام بی‌آنکه به انتظارِ صبح مسلح بوده باشم #احمد_شاملو
  8. قند

کبابِ قناری برآتشِ سوسن و یاس روزگارِ غریبی‌ست، نازنین ابلیسِ پیروزْ‌م**س.ت سورِ عزایِ ما را بر سفره نشسته است خدا را در پستویِ خانه نهان باید کرد...! #احمد_شاملو
  9. قند

«ــ مرگِ شاعر را باور نمی‌کنم، چرا که اگر شاعر بمیرد، شعر می میرد. هم چنان که مُردنِ چراغ، به ساده‌گی مرگِ نور است! » #احمد_شاملو
  10. قند

در خلوتِ روشن با تو گریسته‌ام برایِ خاطرِ زندگان، و در گورستانِ تاریک با تو خوانده‌ام زیباترینِ سرودها را زیرا که مردگانِ این سال عاشق‌ترینِ زندگان بوده‌اند. #احمد_شاملو
  11. NASTARAN PAZKAR

حرفه‌ای دفتر عکاسی | NAST کاربر انجمن یک‌رمان

در ظلمتِ عبوسِ لطيفِ شب من در پیِ نوای گُمی هستم... #احمد_شاملو
عقب
بالا