• موارد قبل از ارسال عکس:

1- با توجه به چندین تذکر از کارگروه مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) به عکس ها لطفا قبل ازارسال عکس دقت کنید که عکس ارسالی از نظر پوشش، مناسب باشد و برای سایت ایجاد مشکل ننماید. (بازبودن بالا تنه، پایین تنه، سرشانه ها)

2- در صورت مشاهده عکس های مورد دار بلافاصله گزارش را زده تا تیم یک رمان بررسی لازم را انجام دهند.

3- در صورت مشاهده عکس های مورد دار زیاد از یک کاربر، کاربر فوق مسدود و تمام پست های این شخص پاک خواهد شد.

4-دقت فرمایید که تعداد عکس های ارسالی در هر پست باید بین 3 تا 5 عکس باشد و تعداد ارسالی در هر تاپیک کمتر از 4 پست نباشد.

5-از ارسال هر گونه تاپیک تکراری و اسپم خودداری بفرمایید.

آموزشی آموزش عکاسی پرتره در هوای گرگ و میش (ساعت آبی)

• نویسنده موضوع Niyosha22
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 11
  • بازدیدها 498
  • کاربران تگ شده هیچ

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

• نویسنده موضوع
۵٫ نورسنجی ۲ و پس زمینه
همونطور که میبینین، نبود نویز رنگی توی این عکس، نتیجه کاملا متفاوتی نسبت به عکس قبله. توی این عکس لنزم رو با یک لنز پرایم f/1.4 عوض کردم. با تنظیم دیافراگم روی ۱٫۴، ۶ برابر نور بیشتر وارد این لنز میشه. با این لنز تونستم ISO رو تا ۶۴۰ پایین بیارم. همچنین سرعت شاترم رو تا ۱/۶ ثانیه آهسته کردم.
دلیل اینکه تونستم با این سرعت شاتر عکس بگیرم و اونقدری لرزش دوربین مشخص نشده، اینه که قدرت فلاش به اندازه‌ای بوده که تونسته حرکت رو فریز کنه. حرکاتی که توی نقاط تاریک اتفاق بیفته، ثبت نمیشن. البته یه جاهایی مثل سمت راست صورت میبینین که کمی حرکت داشته. این مشکل رو هم تونستم با کمی بالا بردن سرعت شاتر حل کنم. (عکس بعد)...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Niyosha22

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

• نویسنده موضوع
۶٫ جای گیری و بک گراند
بعد از بررسی عکس بالا، به این نتیجه رسیدم که بک گراند عکس رو دوست ندارم. تمام چراغ‌ها به هم چسبیده بودن و انگار فقط یک نور وجود داشت. پس مدل رو چرخوندم و موقعیتش رو عوض کردم تا بتونم تمام چراغ‌های در امتداد اسکله رو ثبت کنم. تنها تغییری که توی تنظیمات دوربین دادم این بود که ISO رو روی ۸۰۰ گذاشتم تا بتونم سرعت شاترم رو کمی از ۱/۶ ثانیه بالاتر ببرم. بقیه تنظیمات مثل قبل بود.
با وجودی که این عکس رو با دیافراگم f/1.4 گرفتم، اما تونستم اون رو شارپ نگه دارم. به این دلیل که دقیقا روی چشم‌های مدل فوکوس کردم. یعنی دقیقا جایی که چشم مخاطب به اونجا کشیده میشه. بقیه عکس، به خصوص پوست صورت، سافت به نظر میاد (و باید هم سافت باشه).
این ترکیب تنظیمات، هم توی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Niyosha22