کارگاه گفت‌وگو اتاق پرسش و پاسخ در مورد رمان‌نویسی | انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع Afsaneh.Norouzy
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 197
  • بازدیدها 4,404
  • Tagged users هیچ

Y.vahed

کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
10/6/20
ارسالی‌ها
102
پسندها
2,397
امتیازها
11,453
سلام
خب این کار با تمرین فراوان به دست میاد.
گاهی باید سیر رو آهسته کنید که خواننده بتونه درک کنه چی شده
گاهی هم که سیر رو تند میکنید باید توجه کنید بعدش باید به مخاطب فرصت بدید تا دانسته های قبلی رو هضم کنه.
سیر رمان مثل ترمز میمونه.
شما باید مدام کنترلش کنید
و این کار با تجربه و نوشتن به دست میاد
ممنون

Da_arefeh_rk

کاربر حرفه ای
تاریخ ثبت‌نام
3/8/20
ارسالی‌ها
2,164
پسندها
21,077
امتیازها
46,373
مدال‌ها
12
با سلام. میخواستم یک سوال بپرسم. من یه رمان جدید رو دارم مینویسم که انشاالله چاپ بشه. خیلی دار روش کار میکنم. میخوام ببینم توصیف حالات همیشه باید باشه یا فقط در مواقع حساس؟ آخه اونجوری خسته کننده میشه به نظرم

Afsaneh.Norouzy

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
6/4/19
ارسالی‌ها
3,455
پسندها
66,473
امتیازها
69,173
مدال‌ها
14
  • نویسنده موضوع
  • مدیرکل
با سلام. میخواستم یک سوال بپرسم. من یه رمان جدید رو دارم مینویسم که انشاالله چاپ بشه. خیلی دار روش کار میکنم. میخوام ببینم توصیف حالات همیشه باید باشه یا فقط در مواقع حساس؟ آخه اونجوری خسته کننده میشه به نظرم
سلام.
به کار بردن توصیفات به حد و اندازه باید در قسمت‌هایی از رمان که تقریبا روالِ ساکنی رو دارن انجام بشه.
در مواقع هیجانی باید بیشتر روی روایت ماجرا تمرکز کنید

Da_arefeh_rk

کاربر حرفه ای
تاریخ ثبت‌نام
3/8/20
ارسالی‌ها
2,164
پسندها
21,077
امتیازها
46,373
مدال‌ها
12
سلام من یه سوال داشتم. میخواستم ببینم چطور میتونیم ظاهر کاراکترهای رمان رو طوری توصیف کنیم که در ذهن خواننده موندگار بشه؟

fateme26

منتقد انجمن
تاریخ ثبت‌نام
5/28/20
ارسالی‌ها
172
پسندها
2,125
امتیازها
11,563
مدال‌ها
2
سلام و وقت بخیر.
ببخشید سوال من اینه که اگر ما همزمان دو تا رمان یا یه رمان و یه داستان کوتاه، بنویسیم به نظرتون ایراد داره؟‌
یعنی باعث میشه که مثلاً ما حواسمان از یه رمان پرت بشه و یا خصوصیات یک شخصیت رمان رو تو یه شخصیت رمان دیگمون بیاریم.
ممنون میشم به سوالم پاسخ دهید. :402: :402:

Afsaneh.Norouzy

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
6/4/19
ارسالی‌ها
3,455
پسندها
66,473
امتیازها
69,173
مدال‌ها
14
  • نویسنده موضوع
  • مدیرکل
سلام من یه سوال داشتم. میخواستم ببینم چطور میتونیم ظاهر کاراکترهای رمان رو طوری توصیف کنیم که در ذهن خواننده موندگار بشه؟
سلام دوست عزیزم
شما میتونید با پرداختن به مواردی که یک چهره رو در کنار اجزای اصلی خاص میکنه این کار رو انجام بدید.
مثلا کک مک روی گونه
جوش های سر سیاه
ماه گرفتگی
خال کنار ل**ب
چال گونه
پوف زیر چشم
و...
این جزییات ریز باعث میشه تو ذهن مخاطب ثبت بشه
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Afsaneh.Norouzy

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
6/4/19
ارسالی‌ها
3,455
پسندها
66,473
امتیازها
69,173
مدال‌ها
14
  • نویسنده موضوع
  • مدیرکل
سلام و وقت بخیر.
ببخشید سوال من اینه که اگر ما همزمان دو تا رمان یا یه رمان و یه داستان کوتاه، بنویسیم به نظرتون ایراد داره؟‌
یعنی باعث میشه که مثلاً ما حواسمان از یه رمان پرت بشه و یا خصوصیات یک شخصیت رمان رو تو یه شخصیت رمان دیگمون بیاریم.
ممنون میشم به سوالم پاسخ دهید. :402: :402:
سلام دوست عزیزم
خب راستش این مورد هیچ کجا ثبت نشده که چون دارید روی دو تا رمان کار میکنید ممکنه موضوعات رمان شبیه هم شه.
اما توصیه من به شما اینه همیشه تمام تمرکزتون رو روی یک کار بذارید. و از اون یک شاهکار بسازید. بهترین خودتون رو تو یک کار نشون بدید.
به جای این که دو تا کار متوسط داشته باشید، اگر یک کار قوی ارائه کرده باشید...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

fateme26

منتقد انجمن
تاریخ ثبت‌نام
5/28/20
ارسالی‌ها
172
پسندها
2,125
امتیازها
11,563
مدال‌ها
2
سلام دوست عزیزم
خب راستش این مورد هیچ کجا ثبت نشده که چون دارید روی دو تا رمان کار میکنید ممکنه موضوعات رمان شبیه هم شه.
اما توصیه من به شما اینه همیشه تمام تمرکزتون رو روی یک کار بذارید. و از اون یک شاهکار بسازید. بهترین خودتون رو تو یک کار نشون بدید.
به جای این که دو تا کار متوسط داشته باشید، اگر یک کار قوی ارائه کرده باشید مطمئناً بازخورد بالاتری خواهید داشت.
خیلی ممنون عزیز دلم.‌
ممنون برای پاسخگویی.‌ :402:
:1020::icon12:

بالا