• موارد قبل از ارسال عکس:

1- با توجه به چندین تذکر از کارگروه مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) به عکس ها لطفا قبل ازارسال عکس دقت کنید که عکس ارسالی از نظر پوشش، مناسب باشد و برای سایت ایجاد مشکل ننماید. (بازبودن بالا تنه، پایین تنه، سرشانه ها)

2- در صورت مشاهده عکس های مورد دار بلافاصله گزارش را زده تا تیم یک رمان بررسی لازم را انجام دهند.

3- در صورت مشاهده عکس های مورد دار زیاد از یک کاربر، کاربر فوق مسدود و تمام پست های این شخص پاک خواهد شد.

4-دقت فرمایید که تعداد عکس های ارسالی در هر پست باید بین 3 تا 5 عکس باشد و تعداد ارسالی در هر تاپیک کمتر از 4 پست نباشد.

5-از ارسال هر گونه تاپیک تکراری و اسپم خودداری بفرمایید.

آموزشی آموزش عکاسی از بالا یا عکاسی کاملا مسطح

• نویسنده موضوع ¦[☆ Atrin ☆]¦›
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 315
  • کاربران تگ شده هیچ

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
آموزش عکاسی از بالا یا عکاسی کاملا مسطح – چگونه عکس های خود را از بقیه متمایز کنید

flat-lay-photography-09.jpg

شما ممکن است در شبکه های اجتماعی با عکس های کاملا مسطحی که مستقیم از زاویه بالا به سمت سوژه گرفته شده اند مواجه شده باشید. عکاسی از بالا یا عکاسی کاملا مسطح (Flat lay photography)، که گاهی نمای چشم پرنده نیز نامیده می شود، در سال های اخیر بسیار محبوب شده و اگر این نوع عکس ها به درستی ثبت شوند، می توانند در اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام بدرخشند. سبک مسطح در انواع شاخه های عکاسی، به ویژه عکاسی از محصولات، غذا ها، نوزادان و عکس های تبلیغاتی کاربرد دارد. در این آموزش عکاسی لنزک با سبک کاملا مسطح بیشتر آشنا...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : ¦[☆ Atrin ☆]¦›
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] shrm

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
افراد
شما می توانید از افرادی که روی زمین یا روی تخت دراز کشیده اند از بالا عکس بگیرید، و این عکاسی کاملا مسطح محسوب می شود.

عکاسی از نوزادان از این زاویه آسان تر است، چون آنها کوچک هستند. شما می توانید کل بدن آنها را به علاوه یک پس زمینه از یک فاصله کوتاه ثبت کنید، مانند تصاویر زیر:

flat-lay-photography-02.jpg

دیافراگم f/4، ایزو ۱۰۰۰، سرعت شاتر ۱/۱۲۵ ثانیه، فلاش اکسترنال در یک سافت باکس قدی (استریپ) در کنار مدل و یک رفلکتور در طرف مقابل آن

اشیاء
شما می توانید از یک شیء با سبک کاملا مسطح (Flat Lay) عکس بگیرید. اشیاء کوچکتر که در یک فضا در کنار هم قرار می گیرند، ساده ترین راه...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] shrm

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
غذا
یکی از متداول ترین سوژه هایی که در این سبک از آن عکاسی می شود، غذاست. یک بشقاب غذا به اندازه کافی کوچک هست که بتوان خیلی سریع از آن یک عکس فوری گرفت. این کار اغلب به حداقل طراحی ظاهری نیاز دارد، به خصوص اگر شما در یک رستوران غذا می خورید، چون اغلب غذا از قبل به زیبایی در بشقاب ها سرو شده است.

اینستاگرام پر از عکس غذا هاست، هم عکس های دارای چیدمان و طراحی ظاهری و هم بدون آن، و سبک کاملا مسطح می تواند بدون تلاش زیاد یک عامل شگفتی را به عکس های شما اضافه کند.

عکس های زیر چیدمان ظاهری ندارند و عکس های فوری از غذا هستند که در یک پذیرایی سرو شده اند. من از آنها در فضای داخلی با فلاش روی دوربین عکس گرفتم، چون اتاق ها نور کمی داشتند...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] shrm

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
جواهرات
یکی دیگر از سوژه های مورد علاقه من برای استفاده در هنگام عکاسی با سبک کاملا مسطح، جواهرات هستند. من عاشق قرار دادن جواهرات و بافت های فلزی در کنار انواع پارچه های نرم هستم. لایه بندی بافت ها جذابیت زیادی به یک تصویر می بخشد.

اکنون به ذکر چند نکته در مورد چگونگی تقویت تصاویر کاملا مسطح می پردازیم، تا کسل کننده و خیلی تخت به نظر نرسند.

flat-lay-photography-06.jpg

دیافراگم f/2.8، ایزو ۴۰۰، سرعت شاتر ۱/۱۶۰ ثانیه

نکات
به نظر من، دم دست ترین و ساده ترین تجهیزات برای استفاده در هنگام عکاسی کاملا مسطح، دوربین گوشی موبایل شماست. گوشی تلفن همراه سبک است، یک لنز همه کاره دارد (که...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] shrm

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
نورپردازی
شما از هر دوربینی که استفاده می کنید، اولین و به نظر من مهم ترین چیزی که باید در نظر بگیرید، نورپردازی است. مطمئن شوید که نور محیط وجود داشته باشد، تا سوژه شما به خوبی روشن شود. شما می توانید انتخاب کنید که یک ظاهر روشن و دلباز تقریبا بدون هیچ سایه ای داشته باشید، یا یک ظاهر گرفته تر و سایه دار را انتخاب کنید.

من داشتن نور جهت دار که سایه هایی ایجاد می کند را دوست دارم، چون احساس می کنم که آنها بُعد دیگری به تصویر اضافه می کنند. ساده ترین راه برای بررسی این که نور غالب شما از کجا می آید، این است که ببینید سایه ها کجا می افتند.

در عکس زیر، اتاق روشن و دلباز بود. من کودک را روی تخت، پشت به پنجره گذاشتم. با این حال، نور اصلی از یک پنجره بزرگ در سمت چپ می...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] shrm

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
لایه ها
عکس زیر تبلیغی در یک رسانه اجتماعی برای یک برند است. من با یک گوشی موبایل که یک دوربین متوسط دارد این عکس را گرفتم. اگرچه من یک فیلتر به آن اعمال کرده ام، اما هر دو حالت به عکس های نسبتا دانه دانه (نویزدار) منجر شدند. با این حال، آنها به اندازه کافی واضح بودند که شرکت برند از آنها راضی باشد.

از لحاظ روشنایی، نور محیط از یک پنجره جانبی و یک پنجره سقفی در بالا می آمد. با این حال، من تاثیرگذاری بیشتری می خواستم، بنابراین لایه هایی از رنگ و اشیاء مختلف ایجاد کردم.

پس زمینه آبی تیره به عنوان اولین لایه زیرین، چراغ های فانتزی و تزئینات روی میز به عنوان لایه دوم، محصول به عنوان لایه سوم، و در آخر، دست ها به عنوان لایه چهارم و بالایی هستند.

لایه بندی پویایی را...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
ترکیب بندی
ترکیب بندی از بیشترین اهمیت برخوردار است، چون می تواند یک عکس را بسازد یا خراب کند.

در هر عکس نوع خاصی از ترکیب بندی استفاده می شود، چه به صورت هدفمند و چه غیر هدفمند.

ترکیب بندی اگر به خوبی انجام شود، سطح موفقیت یک عکس را بالا می برد، چون ترکیب بندی نقش مهمی در تعامل و برقراری ارتباط با بیننده ایفا می کند.

عکس زیر از قانون یک سوم استفاده می کند – یکی از ساده ترین و در عین حال قوی ترین ساختارهای ترکیب بندی که وجود دارد. در عوض، عکس زیر آن، یک ترکیب بندی مرکزی را نشان می دهد.

flat-lay-photography-11.jpg

دیافراگم f/1.8، ایزو ۴۰۰، سرعت شاتر ۱/۲۰۰ ثانیه

هنگامی که انواع مختلف اشیاء را برای...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
ترکیب بندی
ترکیب بندی از بیشترین اهمیت برخوردار است، چون می تواند یک عکس را بسازد یا خراب کند.

در هر عکس نوع خاصی از ترکیب بندی استفاده می شود، چه به صورت هدفمند و چه غیر هدفمند.

ترکیب بندی اگر به خوبی انجام شود، سطح موفقیت یک عکس را بالا می برد، چون ترکیب بندی نقش مهمی در تعامل و برقراری ارتباط با بیننده ایفا می کند.

عکس زیر از قانون یک سوم استفاده می کند – یکی از ساده ترین و در عین حال قوی ترین ساختارهای ترکیب بندی که وجود دارد. در عوض، عکس زیر آن، یک ترکیب بندی مرکزی را نشان می دهد.

flat-lay-photography-11.jpg

دیافراگم f/1.8، ایزو ۴۰۰، سرعت شاتر ۱/۲۰۰ ثانیه

هنگامی که انواع مختلف اشیاء را برای...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
سبک
انواع مختلف سبک ها وجود دارند که می توانید در هنگام عکاسی کاملا مسطح از آنها استفاده کنید. در عکس های زیر دو سبک متضاد نشان داده شده است: سبک ظریف و مینیمالیستی (دو عکس بالا) و خودمانی و ماکسیمالیستی (عکس پایین).

flat-lay-photography-15.jpg

دیافراگم f/5.6، ایزو ۸۰۰، سرعت شاتر ۱/۲۰۰ ثانیه

flat-lay-photography-16.jpg

دیافراگم f/5.6، ایزو ۲۰۰۰، سرعت شاتر ۱/۱۶۰

من عکس های زیر را به عنوان یک سبک برندسازی تمیز در مقابل یک پس زمینه سفید یکدست گرفتم.

flat-lay-photography-17.jpg

دیافراگم f/5.6،...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا