نقد شورا نقد رمان آراگل| Bita.shayan/ توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع GHAZAL NAROUEI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 684
  • کاربران تگ شده هیچ

GHAZAL NAROUEI

مدیر بازنشسته + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,607
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

• نویسنده موضوع
558905_42a0970b60d7650602b1434ac66ed992.jpg

با سلام خدمت نویسنده عزیز!
"نقد بی کینه دیگران بر کار ما پاداشی است که ارزش آن را باید دانست"
رمان"آراگل" بر اساس پست‌های ارائه شده توسط شورای انجمن یک رمان، بر اساس اصول نقد گردیده است.
لطفاً دو روز صبر کنید تا همه نقدها در تاپیک قرار بگیرند.
پس از مطالعه نقدها، برای بیشتر بی‌نقص شدن رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود، خصوصی به مدیران نقد تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.

مدیریت تالار نقد

Bita Bita.shayan

امضا : GHAZAL NAROUEI

خالق خلاق

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/4/20
ارسالی‌ها
79
پسندها
1,121
امتیازها
6,278
مدال‌ها
7
سطح
8

به نام خالق خلاق :heart:

نقد رمان آراگل

نویسنده:Bita.shayan

عنوان:

آراگل به معنای زیباکننده‌ی گل می‌باشد.
استفاده از نام شخصیت اصلی برای نام رمان، کلیشه‌ای و قدیمی است و پیشنهاد می‌شود عنوان رمان را تغییر دهید. ضمنا عنوان رمان باید نشان‌دهنده‌ی ژانر‌ها یا حداقل ژانر اصلی باشد؛ اما به دلیل اینکه نویسنده‌ی عزیز عنوان را نام شخصیت اصلی داستان برگزیده است؛ علاوه بر اینکه عنوان از نمایان کردن ژانرها عاجز است، سیر داستان را لو می‌دهد و نشان‌ می‌دهد داستان حول زندگی شخصی به نام آراگل قرار است بچرخد. تنها جذابیتی که عنوان داراست، کمیابی نام آراگل می‌باشد.

خلاصه:
تکراری نبود و خواننده را به یاد رمان‌های کلیشه‌ای نمی‌انداخت. در عین اینکه گنگ نبود، اطلاعات...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : خالق خلاق

Bita

مدیر ارشد بازنشسته + نویسنده ادبیات
نویسنده ادبیات
تاریخ ثبت‌نام
14/1/19
ارسالی‌ها
5,104
پسندها
25,187
امتیازها
67,173
مدال‌ها
51
سطح
29

به نام خالق خلاق :heart:

نقد رمان آراگل

نویسنده:Bita.shayan

عنوان:

آراگل به معنای زیباکننده‌ی گل می‌باشد.
استفاده از نام شخصیت اصلی برای نام رمان، کلیشه‌ای و قدیمی است و پیشنهاد می‌شود عنوان رمان را تغییر دهید. ضمنا عنوان رمان باید نشان‌دهنده‌ی ژانر‌ها یا حداقل ژانر اصلی باشد؛ اما به دلیل اینکه نویسنده‌ی عزیز عنوان را نام شخصیت اصلی داستان برگزیده است؛ علاوه بر اینکه عنوان از نمایان کردن ژانرها عاجز است، سیر داستان را لو می‌دهد و نشان‌ می‌دهد داستان حول زندگی شخصی به نام آراگل قرار است بچرخد. تنها جذابیتی که عنوان داراست، کمیابی نام آراگل می‌باشد.

خلاصه:
تکراری نبود و خواننده را به یاد رمان‌های...

Sunlight

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
12/3/20
ارسالی‌ها
156
پسندها
3,018
امتیازها
16,413
مدال‌ها
9
سطح
11

نقد رمان"آراگل"

عنوان رمان:

عنوان تک کلمه ای و تفسیر آنچنانی ندارد. آراگل از دو بخش "آرا" به معنای آراینده و آراستگی و "گل " تشکیل شده و در کل به معنای آراینده گل ها می باشد.
گل نماد لطافت، شادابی و خوش رایحه بودن است، از این رو انتظار می رود که به شخصیت اصلی رمان اشاره داشته باشد.
در آغاز اشاره هایی به این نام شد، که آراگل در واقع نام مستعار گلرو است. عنوان زیبائیه و تلفظ شیرینی داره اما مرموز و جذاب نیست. بهتره تجدید نظر صورت بگیره.

ژانر:

رمان ۳ ژانر داره، عاشقانه، پلیسی و درام.

تا به حال ما شاهده بخش احساسی...

امضا : Sunlight

Bita

نویسنده ادبیات
تاریخ ثبت‌نام
14/1/19
ارسالی‌ها
5,104
پسندها
25,187
امتیازها
67,173
مدال‌ها
51
سطح
29

نقد رمان"آراگل"

عنوان رمان:

عنوان تک کلمه ای و تفسیر آنچنانی ندارد. آراگل از دو بخش "آرا" به معنای آراینده و آراستگی و "گل " تشکیل شده و در کل به معنای آراینده گل ها می باشد.
گل نماد لطافت، شادابی و خوش رایحه بودن است، از این رو انتظار می رود که به شخصیت اصلی رمان اشاره داشته باشد.
در آغاز اشاره هایی به این نام شد، که آراگل در واقع نام مستعار گلرو است. عنوان زیبائیه و تلفظ شیرینی داره اما مرموز و جذاب نیست. بهتره تجدید نظر صورت بگیره.

ژانر:

رمان ۳ ژانر داره،...

Sunlight

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
12/3/20
ارسالی‌ها
156
پسندها
3,018
امتیازها
16,413
مدال‌ها
9
سطح
11

سلام ممنون از نقدتون.
راستش رمان من قراره خیلی طولانی باشه و بیشتر وقایع اصلی هنوز اتفاق نیوفتادن.
تقریبا در چند پارت آینده رمان وارد نیمه‌ی دوم و اصلی میشه و ژانر‌ها پررنگ می‌شن و حتی علت نام گذاری رمان هم معلوم میشه و حس غم به صورت رگباری وارد رمان میشه و مقدمه هم مربوط به همون نیمه‌ی دوم رمان هست.

با بقیه‌ی موارد هم‌ موافقم و رو همین حساب درخواست نقد دادم تا عیب‌ها به من گفته بشه پس ممنون که بیان کردید.
خواهش می‌کنم. همونطور که حدس میزنم رمان هنوز در روال عادی خودش قرار داره.
جدا از اون موارد بالا قلم خیلی خوبی دارید و کشش و جذابیت رمان به حدی بود که یه شب تا صبح خوندمش.
خوشحالیم که باعث پیشرفت رمانتون میشیم. موفق باشید.

امضا : Sunlight

Sinârä ๋࣭

کاربرفعال موسیقی + مدیر بازنشسته موسیقی
ناظر رمان
تاریخ ثبت‌نام
24/10/18
ارسالی‌ها
583
پسندها
9,455
امتیازها
24,973
مدال‌ها
25
سطح
15

نقد رمان «آراگل»

• عنوان
ابتدا فکر می‌کردم آراگل اسم کارکتر اصلی رمانه؛ و همین که این فرض غلط در اومد، نکتهء جالب و در خور توجهی بود. نویسنده از اسم یک شخص برای اسم رمان استفاده کردند -روشی که نکوهش میشه-؛ ولی صرفا در این مورد به نظر من ایرادی نداره. نویسنده اسم مزون رو، -که تقریبا سرآغاز تمام آشنایی‌ها و مخاطرات در اون بوده- روی رمان قرار داده و از این نظر انتخاب درستیه؛ ولی مخاطب اگر از دور -بدون دونستن ماجرا و کوچک‌ترین چیزی از جزئیات- بخواد اون رو مورد بررسی قرار بده، جذابیت چندانی براش نداره. از جهتی آراگل چندان با ژانرهای انتخابی در ارتباط نیست؛ پس تصور میکنم بهتره تجدید نظری صورت بگیره.

• خلاصه
محتوی عالی و بی‌نقص. در نگاه اول کمی برای من گنگ بود ولی بعد از خوندن رمان کاملا به...

امضا : Sinârä ๋࣭
  • Love
واکنش‌ها[ی پسندها] Bita

Bita

نویسنده ادبیات
تاریخ ثبت‌نام
14/1/19
ارسالی‌ها
5,104
پسندها
25,187
امتیازها
67,173
مدال‌ها
51
سطح
29

نقد رمان «آراگل»

• عنوان
ابتدا فکر می‌کردم آراگل اسم کارکتر اصلی رمانه؛ و همین که این فرض غلط در اومد، نکتهء جالب و در خور توجهی بود. نویسنده از اسم یک شخص برای اسم رمان استفاده کردند -روشی که نکوهش میشه-؛ ولی صرفا در این مورد به نظر من ایرادی نداره. نویسنده اسم مزون رو، -که تقریبا سرآغاز تمام آشنایی‌ها و مخاطرات در اون بوده- روی رمان قرار داده و از این نظر انتخاب درستیه؛ ولی مخاطب اگر از دور -بدون دونستن ماجرا و کوچک‌ترین چیزی از جزئیات- بخواد اون رو مورد بررسی قرار بده، جذابیت چندانی براش نداره. از جهتی آراگل چندان با ژانرهای انتخابی در ارتباط نیست؛ پس تصور میکنم بهتره تجدید نظری صورت بگیره.

• خلاصه
محتوی عالی و بی‌نقص. در نگاه اول...