گفتگوی آزاد به نظر شما این حرف درسته؟ و نظرتون درمورد این حرف چیه؟

• نویسنده موضوع _vida_
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 24
  • بازدیدها 676
  • کاربران تگ شده هیچ

Hadis_moshtaghi

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
106
پسندها
1,678
امتیازها
9,703
مدال‌ها
7
سطح
8

مشخصاً هر ژانری مخاطب خود شروع داره. اینکه بگیم ترسناک، تخیلی و... چون دغدغه‌های اجتماع رو به تصویر نکشیده خوب نیست قطعاً کوته فکری‌مون رو به تصویر می‌کشه.
ژانر ترسناک هم در جایگاه خودش ارزش به خصوصی رو داره. قطعاً اینکه نویسنده بتونه اون احساس ترس و وهم رو به مخاطب القا کنه هم کار آسونی نیست. مثل بقیه‌ی ژانرهای اجتماعی، درام، عاشقانه و... درگیری‌های خودش رو داره؛ چه بسا سخت‌تر!
به این افکار پوچ به نظرم بهایی ندین و با اطمینان به خودتون رمان‌تون رو بنویسین

Talkheazari

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
13/2/21
ارسالی‌ها
23
پسندها
105
امتیازها
490
سطح
0

هنر نویسندگی یعنی انتقال مفهوم مورد نظر نویسنده و برانگیختن احساسات خواننده به شکلی که خواننده در انتها به احساس لذت برسه و چیزی به دانسته‌هاش اضافه بشه. ژانر تنها به سلیقه‌ی افراد برمیگرده. زیاده رمان ترسناکی که بسیار ارزشمند‌تر از یه داستان اجتماعی باشه و برعکس.

امضا : Talkheazari

Amin.n

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
12/3/21
ارسالی‌ها
3
پسندها
63
امتیازها
80
سطح
0

نوشتن در هر ژانر هنر خودشو میخواد اگه داستان ترسناک نیاز به تخیل نداره پس عروسک آنابل یا راهبه تخیلی نیست؟

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,339
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

شدیدا اعتقاد دارم که وقت آدم‌ها طلاست و گرفتن وقت افراد با کارهای بیهوده کار درستی نیست. برای همین خیلی برام مهمه رمانی که می‌نویسم وقت مخاطب رو هدر نده.
اما
این تصور که ژانر ترسناک و تخیلی صرفا برای وقت گذروندن و سرگرمیه و فایده نداره هم اشتباهه.
اتفاقا خیلی از حرف‌هایی که نمیشه به طور مستقیم توی ژانر اجتماعی زد رو، میشه توی ژانر ترسناک یا تخیلی زد. مثلا فیلم آن(It) که درباره اون دلقک ترسناک(پنی وایز) بود، در واقع می‌خواست به بحران نقض حقوق کودکان در امریکا اشاره کنه. یعنی یک موضوع کاملا اجتماعی اما در قالب ترسناک و تخیلی.
یا انیمیشن عروس مرده که ترسناک و تخیلی بود، قصد داشت نگاه منفعت‌طلبانه و سرمایه‌محور رو به چالش بکشه و یک نقد اجتماعی بر فضای جامعه انگلستان در عصر ویکتوریایی بود. در...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : فاطمه شکیبا

Fateme Amade

سرپرست فرهنگ و هنر + نویسنده افتخاری
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
1,950
پسندها
6,678
امتیازها
27,173
مدال‌ها
23
سطح
13

• مدیر
به نظر من ربطی به ژانر رمان نداره چه اجتماعی چه ترسناک هر دو نیازمند خلاقیت، ایده پردازی و تخیلات نویسنده داره‌.
هر نویسنده‌ای برای هر یک جمله که مینویسه کلی تجزیه و تحلیل و بالا پایین میکنه و زحمت زیاد و انرژی زیادی از ذهنش تخلیه میشه.
من که شخصا وقتی چند صفحه مینویسم خسته میشم و حس میکنم مغزم خالی از همه چیزه و بعد از یه مدت نوشتن به ذهنم استراحت میدم تا دوباره قوی‌تر بشه.
در مورد حرفی که همچین شخصی میزنه واقعا جای تاسف داره چون آدم اصلا نباید به هیچ وجه گدایی لایک برای نوشتش رو بکنه. چون لایک سطح ارزش یک رمان یا داستان رو تعیین نمیکنه. نظرات و اینکه چقدر به دل مخاطب بشینه مهمه.

امضا : Fateme Amade

|•°Sinmim°•|

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
25/7/21
ارسالی‌ها
186
پسندها
1,080
امتیازها
6,833
مدال‌ها
9
سطح
9

مخالفم باش. نباید واسه نشون دادن رمان خودت رمان کسی و تخریب کنی!
هرکس واسه نوشته‌هاش مطمئناً وقت میذاره و ارزش قائله.

امضا : |•°Sinmim°•|

-Atlas

سرپرست تالار عمومی + مدیر تالار عکس
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,143
پسندها
26,735
امتیازها
83,374
مدال‌ها
44
سطح
30

• مدیر
دوستان به نظر شما این جمله درسته؟
«رمان ترسناک رو هر کسی می‌تونه بنویسه. مهم اینه یکی بیاد مشکلات جامعه رو به تصویر بکشه. رمان ترسناک هم خوبه‌ها ولی نویسنده باید دغدغه‌دار باشه ن خیال پرداز!»

ایشون کسی هستن که برای نشون دادن رمانشون، سعی می‌کنن رمان دیگران رو تخریب کنن.
ایشون ازم خواستن در قبال لایک برای رمانم، رمانشون رو لایک کنم. من هم گفتم مخاطب برام مهمه؛ ن لایک! و اینطور جواب دادن. البته بگذریم از حرفای گستاخانه‌شون ک دیگه ننوشتم.​
به نظرم هر دو سختی خودش رو داره تازه رمان های ترسناک یکمی میزان سختیش بیشتره

امضا : -Atlas

MGH.

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
13/2/22
ارسالی‌ها
7
پسندها
5
امتیازها
3
سطح
0

«رمان ترسناک رو هر کسی می‌تونه بنویسه. مهم اینه یکی بیاد مشکلات جامعه رو به تصویر بکشه. رمان ترسناک هم خوبه‌ها ولی نویسنده باید دغدغه‌دار باشه ن خیال پرداز!»

ایشون ازم خواستن در قبال لایک برای رمانم، رمانشون رو لایک کنم. من هم گفتم مخاطب برام مهمه؛ ن لایک! و اینطور جواب دادن. البته بگذریم از حرفای گستاخانه‌شون ک دیگه ننوشتم.​
:219:قرار نیست نویسنده برای دلخوشی و راضی نگه داشتن بقیه رمان بنویسه!هرکس سلیقه و نظری داره که بهتره برای خودش نگه داره...

kimiya khorami

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
25/8/21
ارسالی‌ها
0
پسندها
393
امتیازها
2,113
مدال‌ها
6
سطح
4

نوشتن کاملا شخصیه و هر کس کخاطب های خودش رو داره

امضا : kimiya khorami

فلورا.

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
6/8/22
ارسالی‌ها
1,933
پسندها
4,122
امتیازها
24,473
مدال‌ها
17
سطح
13

مخالفم
رمان ترسناک واقعا استعداد میخواد
من از بین تمامی رمان های که خوندم فقط یکی خوب بود
بقیه رمان های ترسناک بیشتر جنبه طنز داشت
مشکلات جامعه ربطی به رمان ترسناک نداره.
نویسنده...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : فلورا.