زبان و موزیک

• نویسنده موضوع d-o-n-y-a
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 196
  • کاربران تگ شده هیچ

d-o-n-y-a

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2/5/20
ارسالی‌ها
441
پسندها
3,871
امتیازها
16,913
مدال‌ها
10
سطح
12

• نویسنده موضوع
همه و همه دوست دارند که به آهنگ گوش کنند، درسته؟

چقدر خوب می شود که از موسیقی به عنوان یک ابزار برای کمک کردن به یادگیری زبان خود استفاده کنیم؟

این همان چیزی است که امروز میخواهم به شما یاد بدهیم، که چگونه بیشترین استفاده را از یک آهنگ ببرید.

چه کسی می‌داند، شاید شما یک موقعی یک خواننده ی مورد علاقه جدیدی برای خودتان با جستجو کردن در آهنگ هایی با زبانی ک هدف یادگیری آن را دارید پیدا کنید!

d-o-n-y-a

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2/5/20
ارسالی‌ها
441
پسندها
3,871
امتیازها
16,913
مدال‌ها
10
سطح
12

• نویسنده موضوع
۳ قدم اصلی در یادگیری با آهنگ:

قدم اول ۱
اول سعی کنید با آن آهنگ همراهی کنید و با آن آواز بخوانید و اصول و مفهوم کلی آن را متوجه شوید.

خجالت نکشید! این مرحله درباره ی راحت شدن با تلفظ، یک نواخت خواندن و حال و هوای آن آهنگ است.

هیچ کسی شما را درباره ی توانایی آواز خواندنتان قضاوت نمیکند. راحت و بدون اضطراب آواز بخوانید.

d-o-n-y-a

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2/5/20
ارسالی‌ها
441
پسندها
3,871
امتیازها
16,913
مدال‌ها
10
سطح
12

• نویسنده موضوع
وقتی این کار را انجام دادید، فکر خوبی است ک هر کلمه جدید و عبارت هایی که برای شما ناشناخته هستند را بنویسید و به ترتیب نگاه کنید ک مجموع فهرست معانی لغاتِ شما بیشتر و فهم شما از آهنگ افزایش پیدا کند.

اول سعی کنید کلماتی را که معنی آن ها را نمیدانید از طریق مفهوم متن نوشته کشف کنید و اگر این راه به شما کمکی نکرد میتوانید از دیکشنری استفاده کنید.

d-o-n-y-a

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2/5/20
ارسالی‌ها
441
پسندها
3,871
امتیازها
16,913
مدال‌ها
10
سطح
12

• نویسنده موضوع
سعی کنید خیلی به دیکشنری تکیه و به آن اعتماد نکنید،برای اینکه در بسیاری از اوقات شما میتوانید معنی کلمات جدید را از طریق مفهوم متن بفهمید و به بسیاری از دلایل این کار برای شما بهتر است

d-o-n-y-a

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2/5/20
ارسالی‌ها
441
پسندها
3,871
امتیازها
16,913
مدال‌ها
10
سطح
12

• نویسنده موضوع
قدم دوم ۲
سعی کنید آهنگ را به زبان مادری خود ترجمه کنید. بعضی از شما شاید از خودتان بپرسید : چرا باید این کار را انجام دهم؟ یا اینکه من در حال یادگیری زبان جدیدی هستم، چگونه برگشتن یک قدم عقب و ترجمه به زبان مادری میتواند مفید باشد و به من کمک کند؟

این ساده است، وقتی که شما در مرحله ترجمه چیزی از زبان مقصد خود به زبان مادری خود هستید درباره ی تفاوت های بین این دو زبان چیز هایی یاد خواهید گرفت.

d-o-n-y-a

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2/5/20
ارسالی‌ها
441
پسندها
3,871
امتیازها
16,913
مدال‌ها
10
سطح
12

• نویسنده موضوع
در مجموع، مرحله ترجمه میتواند به درستی به شما در مسیر یادگیری کمک کند،چون شما با این کار متوجه میشوید که نمیتواند همه ی متن را به طور کلمه به کلمه ترجمه کنید. در بیشتر مواقع شما میتوانید با بازی با کلمات معنی آن ها را بیان کنید. علاوه بر این شما احساسی ک چگونه این زبان در مقایسه با زبان مادری تان متفاوت است را خواهید داشت.

d-o-n-y-a

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2/5/20
ارسالی‌ها
441
پسندها
3,871
امتیازها
16,913
مدال‌ها
10
سطح
12

• نویسنده موضوع
قدم سوم ۳
بیابید خلاق باشیم!

سعی کنید یک شعر جدید برای آهنگی که گوش کردید بنویسید. نگران نباشید، شما سر کلاس نوشتن نیستید. این تمرین در توسعه هدف شما دخالت دارد و در تولید ایده هایی ک مناسب با موضوع آهنگ و خود آهنگ هستند به کار میرود. این کار شما را قادر میسازد که چند تمرین نوشتن در زبان مقصد خود پیدا کرده باشید و امتحان اینکه چقدر در کامل و درست انجام دادن قدم اول و دوم موفق بوده اید. چون شما فقط زمانی میتوانید ایده ای مناسب با این آهنگ داشته باشید که آهنگ را کاملا درک کرده باشید. اگر فکر میکنید این تمرین برای شما خیلی راحته، من یک چالش برای شما دارم : سعی کنید شعری بنویسید ک ریتم درست و مناسب با موضوع و زمینه آهنگ داشته باشد.

d-o-n-y-a

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2/5/20
ارسالی‌ها
441
پسندها
3,871
امتیازها
16,913
مدال‌ها
10
سطح
12

• نویسنده موضوع
من دوست دارم ک با ارائه چند پیشنهاد و اطلاعات جامع و تشویق شما به انجام این تمرین مقاله را پایان بدم به خصوص راجع به قدم سوم. هیچ کسی در هنگام یادگیری زبان جدید بی عیب و نقص و عالی نیست. شما ممکن است با دیدن نتیجه تمرینات از یادگیری زبان دلسرد بشوید برای اینکه مجموع فهرست لغات زبان مقصد شما محدود است و نمیتوانید منظور خودتان را شفاف،واضح و دقیق مانند قبل که در زبان مادری خود این کار را انجام میدادید بیان کنید. شما ممکن است به علت اینکه نمیتوانید احساسات خود را با همان قدرتی که در زبان مادری خود انتقال میدادید انتقال دهید غمگین شوید.

d-o-n-y-a

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2/5/20
ارسالی‌ها
441
پسندها
3,871
امتیازها
16,913
مدال‌ها
10
سطح
12

• نویسنده موضوع
ولی آیا میدانید برای چی؟

این کاملا طبیعی میباشد و مشکلی ندارد.

ما اینجا هستیم که یاد بگیریم و این تمرینات باید با شادی همراه باشد برای اینکه در مراحل به شما کمک کند. علاوه بر این شما میتوانید با (اشطباح) کردن به توانایی های زبان خودتان ترقی ببخشید با یادگیری از اشتباهات و برداشتن قدم های استوار و پی در پی و متین به سمت یادگیری.

به یاد داشته باشید، یادگیری زبان یک سفر است نه یک دو سریع ۱۰۰ متر.

عقب
بالا