طب سنتی خواص رازیانه

• نویسنده موضوع Gԋαȥαʅ
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 333
  • کاربران تگ شده هیچ

Gԋαȥαʅ

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
5/12/17
ارسالی‌ها
1,639
پسندها
1,775
امتیازها
17,973
مدال‌ها
2
سطح
6

• نویسنده موضوع
اسم من رازیانه است. به من بادیان - شمار - شمره - سونف و بسباس هم گفته‏اند. اعراب مرا معرب کرده رازیانج می‏گویند. زادگاه اولیه من ایران و سرتاسر دریای مدیترانه و حبشه بوده و اکنون در بیشتر نقاط دنیا کاشته می‏شوم. برگ من معطر و طعم آن شیرین و مطبوع است. در بین حیوانات مار به خوردن من علاقه زیاد دارد و وقتی مرا می‏خورد، چشمهایش براق و درخشان می‏شود و روی همین اصل است که مرا در ردیف غذاهای مخصوص چشم قرار داده‏اند. ریشه من که در داروسازی مصرف می‏شود، ضخیم و دوکی است. این ریشه پیشاب‏آور است. شیره برگ‏های من پوست بدن را قرمز کرده و تولید تاول می‏نماید. بذر من دارای دوازده درصد روغن، کمی قند - کمی صمغ و چهار تا شش درصد اسانس است و در ماه‏های مهر و آبان می‏رسد.
میوه من بادشکن - مقوی - ضد کر -...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] MosleM

ماهی قرمز؛

شاعر انجمن + مدیر آزمایشی شعرکده
پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی شعر کده
تاریخ ثبت‌نام
28/8/18
ارسالی‌ها
6,634
پسندها
32,088
امتیازها
84,373
مدال‌ها
33
سطح
34

• مدیر
دانه رازیانه از یک گیاه آروماتیک با برگ‌های پر مانند و بومی منطقه مدیترانه بدست می‌آید که داری خواص دارویی و درمانی بسیار زیاد است و به عنوان یک درمان سنتی برای درمان انواع مختلفی از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما می‌توان گفت بیشترین مورد استفاده آن برای بهبود هضم و کاهش وزن و لاغری است. البته نباید از یاد برد که لاغری و کاهش وزن نیاز به ایجاد تغییراتی در سبک زندگی مانند ورزش روتین و تغذیه مناسب دارد. گیاه رازیانه نیز می‌تواند در برنامه کاهش وزن با کمک به هضم و جذب مواد مغذی تاثیر بسزایی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم با فواید، عوارض و طریقه مصرف رازیانه برای لاغری بیشتر آشنا شویم. پس تا انتها همراه ما باشید.

چرا رازیانه برای لاغری مفید است؟
گیاه رازیانه برای لاغری بسیار...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : ماهی قرمز؛

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 0, کاربر: 0, مهمان: 0)

عقب
بالا