تسلیت موکب مجازی "به یاد اربعین"

• نویسنده موضوع فاطمه شکیبا
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 54
  • بازدیدها 1,663
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,343
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

• نویسنده موضوع
سه پیشنهاد برای اربعین امسال (۲)

اربعین به مزار شهدا برویم یا در پشت‌بام خانه زیارت‌نامه بخوانیم

پیشنهاد دوم این است که روز اربعین-اگر شرایط کرونا اجازه داد- به مزار شهدا برویم؛ با مراسم یا بی‌مراسم! اربعین روز زیارت شهداست. ما سنت زیارت شهدا را از حضرت زهرا(س) یاد گرفته‌ایم؛ ایشان با آن مقام بلندش، هر هفته به زیارت شهدا می‌رفت.

اصلاً رسم بشود که اربعین به یاد شهیدان کربلا به مزار شهدایمان مراجعه کنیم. اگر توانستیم آنجا یک صوتی از نوحه‌های اربعین را پخش کنیم و اگر توانستیم آنجا مراسم بگیریم؛ با توجه به اینکه آنجا فضای باز هست.

امام‌باقر(ع) می‌فرماید: عاشورا اگر نتوانستید کربلا بروید، به صحرا بروید و عزاداری کنید. این اتفاق در اربعین هم می‌تواند تکرار شود. (کامل‌الزیارات/۱۷۴) همچنین...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : فاطمه شکیبا

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,343
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

• نویسنده موضوع
1601840171281.png

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,343
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

• نویسنده موضوع
#معرفی_کتاب
کتاب #پادشاهان_پیاده
✍️نویسنده: #بهزاد_دانشگر و #محمدعلی_جعفری
#نشر_عهدمانا
1601844345366.png

فکر می‌کردم خواندنش یک روز بیشتر طول نکشد؛ اما چند هفته‌ای طول کشید!!!
⚠️آخر اینطور نبود که مثل یک #رمان، بخواهی بفهمی آخرش چه می‌شود؟
❇️ اصلا دوست داری طول بکشد. دوست داری به آخر نرسد... دوست داری خواندنش تمام نشود و مجبور نباشی آن را در قفسه کتاب‌هایت بگذاری.
‼️ #پادشاهان_پیاده ، یک کتاب داستان نیست. یک مجموعه خاطرات هم نیست. یک سفر است... یک #زیارت است!
اگر از آن‌هایی که #اربعین رفته‌اند بپرسید، خواهند گفت که دلشان نمی‌خواسته این سفر تمام شود.
من #اربعین نرفته‌ام. اما هرسال، با #پادشاهان_پیاده همسفر می‌شوم، کلمه‌کلمه خاطراتشان را می‌نوشم و همپای آنان، قدم‌قدم...

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,343
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

• نویسنده موضوع
راضی به فراق تو نبودم ولی افسوس/ توفیق نشد تا که خودم را برسانم...

سه سال پیش شوهرم با مادر و پدرش رفتند #زیارت_اربعین. هرچه اصرار کردم من را هم ببرند گفتند بچه ۲ساله داری بماند برای سال بعد.

سال بعدش شوهرم با دوستانش رفت و گفت پیاده‌روی اربعین جای زن و بچه نیست! گفت بعدا می‌برمت...

پارسال از چندین ماه قبل اربعین با پسرم می‌رفتم بالای پشت‌بام خانه و به #امام_حسین علیه السلام سلام می‌دادیم (باردار بودم).
دو هفته مانده به اربعین شوهرم راضی شد و با یه بچه ۴ساله و یه نوزاد ۴۰روزه برای اولین بار رفتم زیارت اربعین

خیلی سختی داشت. خیلی‌ها از آشنا و در راه سفر، از غریبه‌ها گفتند چرا با این نوزاد آمدی نباید می‌آمدی و...
اما خدا را شکر که رفتیم وگرنه امسال...

مریم جهان‌مهر

#ارسالی از مخاطبان

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,343
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

• نویسنده موضوع
از مهر حسینی مرهم جامانده‌ها تا بازخوانی نفس المهموم

اخبار #اربعین در روزی که گذشت

1️⃣ با مشارکت ستاد دیه کشور در آستانه همایش عظیم اربعین حسینی، پویش #مهر_حسینی را با هدف ترویج و تبلیغ بخشایش و گذشت نسبت به حقوق یکدیگر و جمع آوری کمک‌های نقدی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را به اجرا در می‌آورد.

2️⃣ کریم نصرالهی معاون هماهنگ کننده انتظامی ایلام گفت: هیچ گونه خدماتی در مرز مهران برای عبور و مرور زائران ارائه نمی‌شود.
معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام: پایانه مرزی مهران پذیرای هیچ زائری نخواهد بود.

3️⃣ رئیس پلیس راه استان ایلام از اعمال محدودیت های ترافیکی در هفت ایستگاه کنترلی این شهر خبر داد.

4️⃣ در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان ویژه برنامه مناسبتی «چهل چراغ» روی آنتن شبکه...

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,343
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

• نویسنده موضوع
از کودکان هم‌پای اربعین تا شکوه‌های عاشقانه به امام حسین(علیه السلام)

1️⃣ بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در پویش «هم‌پای اربعین»، ۱۴۵۲ کفش را به نیت #عمودهای_مسیر_نجف_تا_کربلا برای کودکان و نوجوان نیازمند تهیه می‌کند.

2️⃣ پیشنهاد برگزاری #عزاداری_اربعین در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مدت حداکثر یک ساعت به ستاد مبارزه با #کرونا.

3️⃣ بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما سوگواره دانشجویی #جاماندگان_اربعین ۱۴۴۲ را برگزار می کند. مهلت شرکت دراین سوگواره تا ۱۸ مهر است.

4️⃣ مسابقه کتابخوانی«سفینه‌النجاه» به مناسبت فرارسیدن ایام #اربعین حسینی به همت معاونت فرهنگی هنری ستاد فهما برگزار می‌شود.

5️⃣ قرائت خانوادگی #زیارت_اربعین در...

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,343
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

• نویسنده موضوع
1601922355341.png

A.Hamzeh

معلم انجمن
معلم انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/3/20
ارسالی‌ها
2,343
پسندها
27,587
امتیازها
51,373
مدال‌ها
35
سطح
28

1601884855532.png

امضا : A.Hamzeh

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,343
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

• نویسنده موضوع
گردیده روان سیلی از عشاق به سویت/ من هم به قدم‌های دل خویش روانم...

اولین باری که من مشرف شدم به کربلا اربعین سال ۹۶ بود.
تازه ازدواج کرده بودم و همسرم هر سال اربعین عازم بود و به من خیلی اصرار کرد که همراش بروم. ولی من چون ترس‌های بیخودی داشتم می‌ترسیدم و می‌گفتم نمی‌آیم.

خلاصه ویزای همسرم آمده بود و هفته دیگر عازم بود و دل من از وقتی که ویزایش آمد آرام و قرار نداشت. دل را زدم به دریا و دور از چشم همسرم اقدام کردم برای پاسپورت و ویزا. اصلا امید نداشتم که تا یک هفته همه کارها جور شود. ولی وقتی آقا بخواهد می‌شود...

همان روز رفتن همسرم ویزای من هم آمد و همسرم قشنگ‌ترین سوپرایز زندگی‌اش را تجربه کرد و با هم عازم جاده عشق شدیم.

زهرا فدایی

#ارسالی از مخاطبان

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,343
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

• نویسنده موضوع
از تغییر ساعت زیارت همگانی اربعین تا ثبت‌نام در لیست عشاق‌الحسین

1️⃣ ساعت قرائت #زیارت_اربعین به صورت همزمان در شبکه‌های سیما از ساعت ۹ صبح به ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۱۷ مهرماه تغییر کرد.

2️⃣ دبیر ستاد امور استان‌های #آستان_قدس از اجتماع ۱۰۰ هزار نفری خادمیاران در شب شهادت امام رضا(ع) همزمان با مراسم خطبه خوانی در سراسر کشور خبر داد.

3️⃣ آستان قدس رضوی از برنامه‌های خودش در روز شهادت #امام_رضا(علیه السلام) خبر داد. خطبه‌خوانی در صحن‌های حرم،
برنامه‌ ناشنوایان و روشندلان در صحن جامع رضوی، روضه‌خوانی مقابل منزل شهدا، اجرای برنامه‌های سیار با عنوان آوای رضوان، نمایش خیابانی با عنوان سوگواره خورشید و... از برنامه‌های این ایام است.

4️⃣ سازمان هنری رسانه‌ای اوج...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

عقب
بالا