نقد شورا نقد رمان بر لبخندها غبطه می‌خورم | Moradzade79 / توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع Niyosha22
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 373
  • کاربران تگ شده هیچ

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

• نویسنده موضوع
«ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ»

379257

«نوشتن چونان گیاهیست که رشد آن وابسته به نقد است، نقدی که قلم را پر و بال می‌دهد.»

سلام خدمت شما نویسندگان گرامی.

نویسنده‌ی رمان «بر لبخندها غبطه می‌خورم» رمان شما نقد شد. این کار به سبب این‌که نویسندگان عزیز یک رمان با نقاط ضعف و قوت رمان خود آشنا شوند و قلم خود را ارتقا دهند.
در صورت نقد شدن توسط شورا نویسنده موظف است ایرادات رمان خود را رفع کند و بعد از آن به مدیران نقد اطلاع دهد.
اگر سؤالی در رابطه با موارد ذکر شده در نقد دارید، به...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Niyosha22

YEKTA ONSORI

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته نقد
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/8/19
ارسالی‌ها
903
پسندها
24,407
امتیازها
40,273
مدال‌ها
34
سطح
28

"نقد شورای رمان بر لبخندها غبطه می خورم"
منتقد: YEKTA ONSORI "yekta∞musicbaz"
نویسنده: آریانه.م Moradzade79
عنوان:
نامی که نویسنده برای رمان خود برگزیده بود، بر لبخند‌ها غبطه می‌خورم، می‌باشد. از دسته‌ی عناوین جمله‌وار که دارای فعل و فاعل نیز هست. عنوان رمان در اصل یک جمله‌ی عاطفی است که دارای آوای تقریباً خوشایندی نیز می‌باشد. اگر بخواهیم آن را از نظر معنایی بررسی کنیم، باید بگویم کلمات انتخابی نویسنده ساده و بدون پیچیدگی هستند و مفهوم هر کدام از آن‌ها واضح است. عنوان سلیس و روان است و خوانش سهلی دارد! لبخند یعنی واکنش کوتاهی که موجب کش آمدن ل**ب‌ها می‌شود و معمولاً از سر خوشحالی است و غبطه یعنی رشک و...

امضا : YEKTA ONSORI

آریانه.م

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
5/12/20
ارسالی‌ها
276
پسندها
6,811
امتیازها
21,583
مدال‌ها
17
سطح
12

ممنون از زمانی که برای خوندن بررسی رمانم گذاشتید.
با توجه به نقد‌های شما (واقعاً بیانش برام سخته) این رمان یک رمان کاملاً کلیشه‌ی و ضعیف هستش. با وجود اینکه مخاطب خاص خودش رو داشت و پیگیر روند داستان بودن و کمتر از ۱۰ پارت تا پایانش مونده اما به متروکه منتقلش می‌کنم.
ممنون از لطفتون.

امضا : آریانه.م

YEKTA ONSORI

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته نقد
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/8/19
ارسالی‌ها
903
پسندها
24,407
امتیازها
40,273
مدال‌ها
34
سطح
28

ممنون از زمانی که برای خوندن بررسی رمانم گذاشتید.
با توجه به نقد‌های شما (واقعاً بیانش برام سخته) این رمان یک رمان کاملاً کلیشه‌ی و ضعیف هستش. با وجود اینکه مخاطب خاص خودش رو داشت و پیگیر روند داستان بودن و کمتر از ۱۰ پارت تا پایانش مونده اما به متروکه منتقلش می‌کنم.
ممنون از لطفتون.
عزیزم بذار دو نکته مهم رو بهت بگم
اول این که مهم نیست یک رمان چقدر خواننده داشته باشه. من رمان تماما کلیشه ای رو دیدم که بالای 100 تا لایک خورش بوده! ولیکن در حقیقت...
اما در عین حال رمانی رو هم دیدم که هیچ خواننده ای نداشته ولی سطح بسیار بالایی داشته. برای همین پیشنهاد می کنم که برای خودت بنویس، و اگر از کسی نظر یا کمک می خوای، از کسی بپرس...​

آخرین ویرایش
امضا : YEKTA ONSORI

آریانه.م

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
5/12/20
ارسالی‌ها
276
پسندها
6,811
امتیازها
21,583
مدال‌ها
17
سطح
12

عزیزم بذار دو نکته مهم رو بهت بگم
اول این که مهم نیست یک رمان چقدر خواننده داشته باشه. من رمان تماما کلیشه ای رو دیدم که بالای 100 تا لایک خورش بوده! ولیکن در حقیقت...
اما در عین حال رمانی رو هم دیدم که هیچ خواننده ای نداشته ولی سطح بسیار بالایی داشته. برای همین پیشنهاد می کنم که برای خودت بنویس، و اگر از کسی نظر یا کمک می خوای، از کسی بپرس که رمان قوی و سطح بالا داشته باشه.
من خیلی خوب درکت می کنم که چقدر سخته رمانی که براش کلی وقت گذاشتی، کلیشه از آب در بیاد! برای همین باید تلاشت رو بالا ببری.
نکته دوم این که رمان های سطح بالا بخون عزیزم^^
در همین انجمن خودمون، رمان های بسی خوبی وجود داره. تو ژانر و سبکی که می خوای بنویسی...​

امضا : آریانه.م

AYDA HOSSINY

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/5/19
ارسالی‌ها
748
پسندها
39,021
امتیازها
58,773
مدال‌ها
22
سطح
33

نقد شورای رمان بر لبخندها غلطه می‌خورم
عنوان:
نام رمان شما یعنی "بر لبخند‌ها غبطه می خورم" نامی نسبتا طولانی و جمله‌وار بود که مفهوم حسرت به شادی دیگران را می رساند. این عنوان نمایان‌گر ژانر تراژدی و کمی هم اجتماعی بود اما اثری از ژانر عاشقانه که ژانر اصلی شما بود در ان دیده نمی‌شد.
این نام گرچه نو نیست اما کاملا هم تکراری نیست و از نظر جذابیت سطحی متوسط دارد. نام رمان شما انچنان کنجکاو کننده نبود. تنها سوالی که با خواندن نام شما در ذهن خواننده ایجاد می شد این بود که چرا شخصیت به لبخند دیگران غبطه می خورد؟
خواندن رمان شما راحت بود و خواننده را برای خواندن رمانی غمگین، احساسی و عمیق اماده می‌کرد اما در رمان شما اصلا خبری از چنین چیزهایی نبود. بر لبخند‌ها غبطه می خورم عنوانیست که نوید...

امضا : AYDA HOSSINY

Violinist cat❁

سرپرست بازنشسته ادبیات + نویسنده ادبیات
نویسنده ادبیات
تاریخ ثبت‌نام
20/8/20
ارسالی‌ها
1,597
پسندها
21,375
امتیازها
43,073
مدال‌ها
27
سطح
28

نقد رمان بر لبخندها غبطه می‌خورم
نویسنده: آریانه.م Moradzade79
منتقد: Violinist cat❁ Zahra.rezai

عنوان: نوع عنوان جمله‌وار است.
معنای حسرت خوردن بر شادی‌ها و لبخندها را می‌دهد.
عنوان نشان‌گر ژانر درام و اجتماعی‌ست.
ژانر مکمل را پوشش می‌دهد، اما ژانر قالب را نه خیلی زیاد.
عنوان هیچ ارتباطی بر محتوا نداشت و اصلا نمایان‌گر دختری از خانواده‌ای مرفه که بیشتر عمرش را در خوشی گذرانده، نیست.
لبخند واژه‌ای پر تکرار و تا حدودی کلیشه است، اما شما با آوردن مترادف کلمه‌ی حسرت، یعنی غبطه خوردن آن را از کلیشه دور کردید.
عنوان تا حدودی جذاب و نو بود، اما هیچ ارتباطی بر محتوا...

امضا : Violinist cat❁