شب نشینی شب نشینی با نویسنده برتر مهدیه احمدی | ویژه برنامه نوروزی انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع AMARGURA
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 20
  • بازدیدها 767
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,478
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

سلام
از کجا شروع کردین به نوشتن
یعنی چطوری به فکر این افتادین که نوشتن رو شروع کنید؟
درود بر شما من به گفته مادربزرگم از بچگی قصه‌های تخیلی خیلی براش تعریف میکردم و بعدها هم حتی برای خواهرم موقع خواب قصه‌های خیالی تعریف میکردم تا بخوابه.
به دنبال کلاس نویسندگی رفتم و سعی کردم اطلاعات خودم رو در این مورد زیاد کنم و کتاب هم زیاد میخوندم و از سن پونزده سالگی شروع نوشتن کردم

امضا : مهدیه احمدی

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,478
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

چی تو نوشتن خیلی مهمه؟
درود بر شما
برای نوشتن اول دانستن مهمه یعنی اول خودت بدونی چی میخوای اصلا بنویسی. قصدت از اینکه داری قلم میزنی چیه
اول رمان من همیشه از خودم چند تا سوال می‌پرسم
اولین سوالم اینه قراره چی بشه؟ این سوال مربوط به گره اصلی رمانمه که طبق این بقیه موارد رو پیش میبرم.
البته باید بگم که من اول اسم رو با توجه به ژانری که میخوام بنویسم انتخاب میکنم بعد گره و شخصیت‌ها رو می‌چینم.

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,478
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

داستاناتونو چجوری شروع و تمام میکنید؟چجوری میفهمید دیگه باید اونجا تموم کنید داستانو؟
درود بر شما
این مورد رو من نمیفهمم چون من با رمان و داستانام زندگی می‌کنم استارتی که برای داستان یا رمانم انتخاب می‌کنم خیلی ناخداگاه در ذهنم پدیدار میشه و حتی پایان هم به همین صورت حس می‌کنم و واقعا نمی‌تونم بگم چطور متوجه میشم. چون شخصیت‌ها خودشون کات اخر و یا شروع را به من نشون میدن.

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,478
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

سلام مهدیه‌ی زیبا قلم و زیبا نویس
مهدیه جان شما چندسالتون بود شروع به نوشتن کردید؟
اولین اثرتون کدوم هست؟
چه سنی برای شروع خوبه؟
و اینکه تراژدی نویسی سخته یا اجتگاعی و عاشقانه؟

ممنون از وقتی که صرف می‌کنید.
درود بر شما عزیزم.
ازسن پانزده سالگی نوشتن رو شروع کردم و برای خودم مینوشتم.
اولین اثر من داستان زندگی ساده در ژانر اجتماعی طنز بود که قلم زدم در کلاس نویسندگی.
از نظر من سن ملاک نیست بلکه اول استعداد و بعد اطلاعات هست که مهمه من دختر ده ساله،ای رو میشناسم که نوشتن رمان و یا داستان رو حتی از خود من بهتر میدونه پس سن ملاک نیست.

در رابطه با ژانرها نمیشه گفت کدوم ژانر سخته چون هر کسی نسبت به علاقه و استعداد خودش...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

ADLAYD

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
28/5/20
ارسالی‌ها
1,578
پسندها
10,933
امتیازها
31,873
مدال‌ها
21
سطح
20

درود بر شما و ممنون از اینکه در شب نشینی با من همراه بودید.
اولین موضوع در رابطه با داستان نویسنی این هست که باید دانست مهمترین موضوع در داستان نویسی زمان هست زمان یک رکن اصلی در داستان هست که باید بدانید زمان داستان محدودتر از رمان است.
پس وقتی زمان محدود هست تعداد شخصیت‌ها نیز باید کمتر از رمان باشد.
باید تمام صحنه‌ها را نسبت به زمان چید.
منظور از داستان کوتاه تعداد خطوط نیست بلکه منظور همان زمان هست. چه یک هفته چه یک سال بستگی به پروسه داستان دارد که چه تایمی را انتخاب کنید.

برای شخصیت پردازی نیز در کل باید جوری شخصیت را توصیف کنید که زنده به نظر برسد. ازرفتار تا چهره و نوع پوشش باید دقیق و حتی جدید باشد که در ذهن خواننده...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : ADLAYD

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,478
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

سلام مهدیه مهربان و گرامی.
همیشه یه معرفی کوتاه از نویسندگان در ابتدای شب نشینی کم است.
لطفا کمی از خودتون بگین(سن. محل زندگی. تحصیلات و ...).
درود بر شما زیبای خوش قلم.
چشم بانو حتما
من مهدیه احمدی ببست و هشت ساله ساکن تهران و مامان یه دختر وروجک هستم دیپلم تجربی اما چند سالی کلاس نویسندگی رفتم و هنوز میرم و مربیگری شنا هم دارم و از پانزده سالگی می‌نویسم و نوشتن جزیی از وجود منه. به خوندن کتاب خیلی علاقه دارم و تحقیق واسه رمانام از تفریحات سالم منه.
و اول از همه رمانام رو تو دفتر می،نویسم بعد تایپ میکنم.

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,478
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

سلام خسته نباشید.
شما شخصیت های رومان‌هاتون رو نقد می کنید ؟ کدوم از رماناتون جوری که می خواستید نبوده؟
درود بر شما جانم.
شخصیت‌ها رو برای خودم نقد نمیکنم اما در ذهنم تجسم میکنم که ایا این شخصیتی که من خلق کردم قابل باور هست یا نه اگر قابل باور نباشه از اول می‌کوبم و میسازمش.

قطعا اولین رمانم (‌راه نرفته) که در انجمن نوشتم دارای کاستی‌های زیادی بود و هست و به مرور با توجه به نظرات و نقدهایی که از رمانام میشد سعی میکردم در رمان بعدی اون ضعف‌های قبل رو برطرف کنم.
از نظر من هر اثری که نوشته میشه نسبت به بعدی ضعف‌هایی داره که نویسنده باید در اثرهای بعدی خود اونارو رفع کنه.

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,478
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

سلام مهدیه جان
من خودم به شخصا طرفدار رمان های شما هستم بخصوص زاغ کبود
به نظر شما از چه سنی برای شروع نویسندگی خوبه؟
و آسون ترین ژانر رمان از نظر شما چه ژانری هست؟
درود بر شما هستی جان لطف داری به من بانو.
از نظر من سن ملاک نیست. برای نوشتن هر زمانی که حس کنید می‌تونید یک اثر خلق کنید و اطلاعات کافی در این مورد دارید میتونید استارت بزنید.

sogol~R

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
31/5/20
ارسالی‌ها
860
پسندها
11,322
امتیازها
29,073
مدال‌ها
18
سطح
19

سلام عزیز
خواستم بدونم وقتی که جایی در پیرنگ داستان گیر می‌کنید چطوری می‌فهمید چطوری باید ادامه‌ش بدید؟
و یه شخصیت‌پردازی خوب چه ویژگی‌ای داره؟
به نظر خودتون کدوم اثرتون قوی‌تره و چرا اون بهتره؟

:610181-064beec23c2ab9fae36b67a1ed4b4f68: :flowersmile:

آخرین ویرایش
امضا : sogol~R

Deejavu

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
27/3/21
ارسالی‌ها
195
پسندها
1,010
امتیازها
6,613
مدال‌ها
8
سطح
9

درود بر شما جانم.
شخصیت‌ها رو برای خودم نقد نمیکنم اما در ذهنم تجسم میکنم که ایا این شخصیتی که من خلق کردم قابل باور هست یا نه اگر قابل باور نباشه از اول می‌کوبم و میسازمش.

قطعا اولین رمانم (‌راه نرفته) که در انجمن نوشتم دارای کاستی‌های زیادی بود و هست و به مرور با توجه به نظرات و نقدهایی که از رمانام میشد سعی میکردم در رمان بعدی اون ضعف‌های قبل رو برطرف کنم.
از نظر من هر اثری که نوشته میشه نسبت به بعدی ضعف‌هایی داره که نویسنده باید در اثرهای بعدی خود اونارو رفع کنه.
ممنون از پاسختون**

امضا : Deejavu
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.