• موارد قبل از ارسال عکس:

1- با توجه به چندین تذکر از کارگروه مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) به عکس ها لطفا قبل ازارسال عکس دقت کنید که عکس ارسالی از نظر پوشش، مناسب باشد و برای سایت ایجاد مشکل ننماید. (بازبودن بالا تنه، پایین تنه، سرشانه ها)

2- در صورت مشاهده عکس های مورد دار بلافاصله گزارش را زده تا تیم یک رمان بررسی لازم را انجام دهند.

3- در صورت مشاهده عکس های مورد دار زیاد از یک کاربر، کاربر فوق مسدود و تمام پست های این شخص پاک خواهد شد.

4-دقت فرمایید که تعداد عکس های ارسالی در هر پست باید بین 3 تا 5 عکس باشد و تعداد ارسالی در هر تاپیک کمتر از 4 پست نباشد.

5-از ارسال هر گونه تاپیک تکراری و اسپم خودداری بفرمایید.

آموزشی آموزش عکاسی از کهکشان راه شیری برای مبتدی‌ها

• نویسنده موضوع Kim.Zahra
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 15
  • بازدیدها 373
  • کاربران تگ شده هیچ

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
خیلی از عکاس‌های مسافرتی و منظره از جمله خود من سعی می‌کنند از عکاسی منظره با آسمان صاف جلوگیری کنند. به همان اندازه که ما عاشق دیدن ابرهای طوفانی و حجیم هستیم و دوست داریم از آن‌ها برای زیباتر کردن تصاویر خودمان استفاده کنیم به همان اندازه هم روی شرایطی که طبیعت برای ما فراهم می‌کند کنترل نداریم. برخی اوقات خوش شانس هستیم و از طلوع و غروب آفتاب با رنگ قرمز عکاسی می‌کنیم و برخی مواقع دیگر هم تنها چیزی که در اختیار داریم یک آسمان صاف و کسل کننده است. من در این چنین مواردی که می‌دانم فردا هوا صاف است سعی می‌کنم شانس خودم را برای عکاسی از ستاره‌ها و کهکشان راه شیری امتحان می‌کنم.
960x0.jpg
آموزش عکاسی از کهکشان راه شیری برای...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Kim.Zahra
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] Najva❁

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
در این مقاله ما فقط اصول ابتدایی را به صورت سریع بررسی می‌کنیم، زیرا عکاسی نجومی به خصوص زمانی که به مبحث سحابی‌ها، صورت‌های فلکی و سیستم‌های ستاره‌ای می‌رسیم خیلی پیچیده خواهد شد.

برخی عکاس‌ها از تلسکوپ، هدهای رباتیک ویژه با دقت بالا و دوربین‌های CCD که به صورت اختصاصی برای عکاسی نجومی طراحی شده‌اند برای گرفتن عکس‌های زیبایی که با دوربین‌های دیجیتالی معمولی غیرممکن است استفاده می‌کنند. ما وارد این بحث‌های پیچیده نخواهیم شد و بیشتر روی عکس‌های تمرکز می‌کنیم که با دوربینی که در حال حاضر در اختیار دارید می‌توانید بگیرید.

برای عکاسی از کهکشان راه شیری به صورت خلاصه به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

1) درک توانایی‌های تجهیزات دوربین خودتان

2) در نظر داشتن آلودگی نوری و پیدا کردن...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] Najva❁

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع

به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت؟​

قبل از اینکه به عکاسی از راه شیری بپردازیم اجازه دهید به لوازم و نرم‌افزارهایی که نیاز خواهید داشت نگاهی داشته باشیم:

• یک دوربین پیشرفته: شما به دوربینی نیاز خواهید داشت که بتوانید به صورت کامل روی عناصر نوردهی مثل دیافراگم، سرعت شاتر و ایزو کنترل داشته باشید. همچنین دوربین شما باید توانایی فوکوس دستی را هم داشته باشد زیرا فوکوس خودکار در شب برای هر دوربینی یک چالش جدی خواهد بود. در شرایط ایده آل شما به یک دوربین DSLR یا بدون آینه پیشرفته نیاز خواهید داشت که توانایی کنترل نویز در ایزو بالا را داشته باشد. یک دوربین نجومی اختصاصی مثل D810A بهترین گزینه برای عکاسی از کهکشان راه شیری خواهد بود. اما این دوربین بیشتر...

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
  • یک لنز با دیافراگم باز: در صورتی که از یک دوربین با لنز قابل تعویض استفاده می‌کنید توصیه می‌کنم از یک لنز واید با دیافراگم نسبتا باز (ترجیحا ماکزیمم دیافراگم f/1.4 و نهایتا f/2.8) استفاده کنید. بهترین گزینه‌ها برای عکاسی از ستاره‌ها لنزهای پرایم هستند که دیافراگم خیلی بازی دارند. بهترین لنزهای من برای عکاسی از ستاره‌ها عبارتند از Nikon 14-24mm f/2.8G و Nikon 20mm f/1.8G. هر دو لنز عملکرد خیلی خوبی در بازترین دیافراگم خود دارند و به همین خاطر بهترین گزینه‌ها برای عکاسی در شب هستند. در صورتی که لنز شما دیافراگم خیلی بازی ندارد و یا مجبور هستید برای افزایش وضوح از دیافراگم‌های بسته‌تر استفاده کنید باید ایزو را افزایش دهید که ممکن است به افزایش نویز در تصاویر شما هم منتهی...

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
  • یک سه پایه محکم: شما برای عکاسی از کهکشان راه شیری باید از نوردهی طولانی استفاده کنید (15 ثانیه و بیشتر)، به همین خاطر داشتن یک سه پایه محکم خیلی ضروری است. شما به یک سه پایه شل و ول که در طول نوردهی خیلی می‌لرزد نیازی نخواهید داشت.
  • نرم‌افزار Sky Map: این گزینه اختیاری است اما به شدت توصیه می‌کنم که از آن استفاده کنید. یک نقشه‌ی آسمان خوب مثل Star Walk به صورت دقیق به شما نشان می‌دهد که راه شیری کجاست و کجا خواهد بود و کمک زیادی در برنامه ریزی به شما خواهد کرد. یکی دیگر از بهترین برنامه‌هایی که استفاده از آن را توصیه می‌کنم PhotoPills است که قابلیت Night AR آن کمک خیلی خوبی برای برنامه‌ریزی به شما خواهد کرد.
  • نرم افزار ادیت عکس: شما باید تصاویر خودتان...

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
  • چراغ قوه: یک چراغ قوه خوب علاوه بر اینکه در پیدا کردن نقاط خوب به شما کمک می‌کند بلکه در صورتی که عناصر پیش زمینه جالبی هم داشته باشید برای نقاشی با نور نیز مناسب است.
موارد دیگری هم وجود دارد که ممکن است به آن‌ها نیاز داشته باشید. برای مثال به یک ریموت تریگر برای نوردهی به مدت بیشتر از 30 ثانیه، گرم‌کننده‌ی دست و پا برای عکاسی در سرما و… نیاز دارید اما این موارد اختیاری هستند و به شرایطی که در آن عکاسی می‌کنید بستگی دارند.

لوکیشن و در نظر گرفتن آلودگی نوری​

عکاسی از کهکشان راه شیری
[IMG alt="عکاسی از کهکشان راه...

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع

فوکوس​

قبل از اینکه در مورد تنظیمات نوردهی صحبت کنیم، اجازه دهید به مهم‌ترین قدم‌ها برای دسترسی به تصاویری با فوکوس مناسب اشاره داشته باشیم. فوکوس در شب می‌تواند تجربه‌ی خسته کننده و چالش برانگیزی باشد زیرا سیستم اتوفوکوس دوربین شما هیچ کنتراستی برای فوکوس کردن در اختیار ندارد. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که ترکیب‌بندی عکس خودتان را انجام دهید، یک فاصله کانونی (در صورت استفاده از لنز زوم) تنظیم کنید و به محض اینکه توانستید به صورت دستی فوکوس کنید تا انتهای کار به حلقه‌های زوم و فوکوس دست نزنید.

خود من در ابتدای کار اتوفوکوس را خاموش می‌کنم و فقط روی فوکوس دستی در View live تمرکز می‌کنم. هدف در اینجا تنظیم فوکوس روی بی‌نهایت است. برخی افراد عقیده دارند...

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
بنابراین بهترین روش برای فوکوس کردن چه روشی است؟
خود من معمولا از چندین تکنیک مختلف با استفاده از Live View بهره می‌برم. پس از اینکه لنز خودتان را روی فوکوس دستی قرار دادید و Live View را روشن کردید، به صورت 100 درصد زوم کنید و سپس دوربین خود را به سمت روشن‌ترین منبع نور در آسمان که معمولا ماه است بگیرید. حلقه فوکوس را به اندازه‌ای بچرخانید که بتوانید شکل ماه را به وضوح ببینید و سپس به سادگی Live View را خاموش کنید. اکنون توانسته‌اید به سادگی فوکوس را انجام دهید. در صورتی که ماه داخل آسمان مشخص نیست، سعی کنید یک جسم روشن دیگر داخل آسمان پیدا کنید. در صورتی که نمی‌توانید این مورد را هم انجام دهید، می‌توانید چراغ قوه‌ی خودتان را روشن کنید و آن را در فاصله‌ی نسبتا دور که...

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع

تنظیمات دوربین​

با اینکه آسمان ممکن است در شب خیلی باشکوه به نظر برسد و میلیون‌ها ستاره به سادگی در مقابل چشمان شما باشند اما دوربین شما به سادگی نمی‌تواند آن‌ها را ثبت کند. چشم‌های شما در طول شب به نور کم عادت می‌کنند. یعنی اینکه علاوه بر باز شدن مردمک چشم، شما همه چیز را با میزان حساسیت بالا مشاهده خواهید کرد. بنابراین برای اینکه دوربین شما هم آسمان شب را آنگونه که شما می‌بینید و یا حتی بهتر ببیند، باید از همین تکنیک استفاده کنید؛ از مقادیر ایزو بالا استفاده کنید و با دیافراگم کاملا باز عکاسی کنید.

عکاسی از کهکشان راه شیری

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
اینجاست که دوربین و لنز شما نقش خیلی مهمی در نتیجه نهایی که به دست خواهید آورد دارند. در صورتی که یک لنز پرایم قوی دارید که می‌توانید در ماکزیمم دیافراگم با کمترین میزان اعوجاج کما از آن استفاده کنید، نیازی به مقادیر ایزو خیلی زیاد ندارید. این بدین معنی است که در زمان ادیت عکس با نویز کمتری برای اصلاح مواجه خواهید شد.

بنابراین سوال این است که باید از کجا شروع کنید و بهترین تنظیمات برای عکاسی از کهکشان راه شیری چه تنظیماتی است؟
خود من ابتدا مدت زمان نوردهی را مشخص می‌کنم. تقریبا سخت‌ترین و حساس‌ترین نقطه هم برای شروع همینجاست. زیرا در صورتی که این مدت زمان را به درستی محاسبه نکنید یا با یک آسمان سیاه با چند ستاره مواجه خواهید شد و یا ستاره‌های به صورت خطی یا دنباله...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا