گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد رمان الهه‌ی یخی | الهه یخی کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع الهه یخی
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 30
  • بازدیدها 4,228
  • کاربران تگ شده هیچ

به نظرتون آناهیتا حق داره این‌قدر بد رفتار کنه؟

• بله، باید انتقام بگیره

رای 11 73.3%
  • نه، می‌تونه ببخشه

رای 4 26.7%

• مجموع رای دهندگان
    15

~Deku

کاربر فعال تالار عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
8/10/18
ارسالی‌ها
1,482
پسندها
18,598
امتیازها
42,073
مدال‌ها
16
سطح
24

دلم هوس نقد کرده گفتم اینجا بذارمش. خب، میخوام قشنگ بررسی کنم چی به چیه:
با توجه به اینکه آناهیتا تانیا رو میشناخته، یعنی تو د.رانی که تانیا ملکه بود زندگی میکرد، اما مادرش کس دیگه ای بود و این مسئله منو کمی گیج میکنه. پس اگه فرض کنیم که تانیا ملکه ای پیر بوده باشه، و آناهیتا هم نوه کلرا باشه تا حدودی با منطق جور درمیاد. اما اون موقع چطوری آناهیتا به راز گذشته پی برده و فهمیده وارث سلطنته وقتی همه تانیا رو ملکه میدونستن؟ چون اگه اون از نسل تانیا بود پس طبیعتا موهاش سفید نبود اینو میگم...
خلاصه پارادوکسی بوجود اومد که چجوری سلطنتی که قرار بود حقش باشه توسط اهورا تصاحب شده باشه....
و اینجاست که همه چیز برمیگرده به داستان تانیا و کلارا و چون احتمالات زیادن و نتایج مختلفی میتونه براش وجود...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : ~Deku

الهه یخی

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
2/2/21
ارسالی‌ها
213
پسندها
4,181
امتیازها
39,673
مدال‌ها
19
سطح
24

• نویسنده موضوع
دلم هوس نقد کرده گفتم اینجا بذارمش. خب، میخوام قشنگ بررسی کنم چی به چیه:
با توجه به اینکه آناهیتا تانیا رو میشناخته، یعنی تو د.رانی که تانیا ملکه بود زندگی میکرد، اما مادرش کس دیگه ای بود و این مسئله منو کمی گیج میکنه. پس اگه فرض کنیم که تانیا ملکه ای پیر بوده باشه، و آناهیتا هم نوه کلرا باشه تا حدودی با منطق جور درمیاد. اما اون موقع چطوری آناهیتا به راز گذشته پی برده و فهمیده وارث سلطنته وقتی همه تانیا رو ملکه میدونستن؟ چون اگه اون از نسل تانیا بود پس طبیعتا موهاش سفید نبود اینو میگم...
خلاصه پارادوکسی بوجود اومد که چجوری سلطنتی که قرار بود حقش باشه توسط اهورا تصاحب شده باشه....
و اینجاست که همه چیز برمیگرده به داستان تانیا و کلارا و چون...

امضا : الهه یخی

~Deku

کاربر فعال تالار عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
8/10/18
ارسالی‌ها
1,482
پسندها
18,598
امتیازها
42,073
مدال‌ها
16
سطح
24

من بیشتر دلم واسش می‌سوزه
بهش احساس ترحم دارم چون اونقدرم که میگه شیطانی نیست ولی از اهورا متنفرم حرص و خودخواهیش باعث نابودی یه دختر جوون و هزاران انسان شد حتی پسر خودش
به نظر من آناهیتا یه دختر بچه‌اس که فقط پیخواد انتقام دل شکستش رو بگیره و نمیتونه رد بشه و از سر احساس راه اشتباهی رو انتخواب کرده
اهورا بتظرم بیشتر رقت انگیزه
ولی آناهیتا واقعا یه شیطانه
ببین جانم، نمیشه این که یه نفر شیطانه رو گردن یکی دیگه انداخت.
یه شیطان که قرار نیست شیطان به دنیا بیاد، طبیعتا اطرافیانش روش تاثیر میذارن که باعث میشه تبدیل به یه شیطان بشه.
مثلا یه انیمه دیدم که توش، شخصیت منفی یه دختر مظلوم بود که همه به خواهرش توجه میکردن. واسه همین تصمیم...

الهه یخی

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
2/2/21
ارسالی‌ها
213
پسندها
4,181
امتیازها
39,673
مدال‌ها
19
سطح
24

• نویسنده موضوع
ولی به نظر من کار اناهیتا اشتباهه این انتقام رو فقط باید از اهورا بگیره نه کس دیگه چون هیچ کس جز اون گناه کار نیست به نظر من خود آناهیتام فقط یه قربانه که دوست نداره ضعیف باشه و میخواد انتقام بگیره
من هم می‌دونم کار اناهیتا اشتباهه و نباید افراد بی‌گناه رو قاطی انتقامش کنه، اما اون مدام با خودش می‌گه اهورا هم برای رسیدن ب هدفش من و مادرمو قربانی کرده، پس این انتقام حقمه. داره خودخواهی می‌کنه و یه زمانی به خودش میاد ک دیگه دیر شده

الهه یخی

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
2/2/21
ارسالی‌ها
213
پسندها
4,181
امتیازها
39,673
مدال‌ها
19
سطح
24

• نویسنده موضوع
آره واقعا موافقم
اون نباید کلی آدم دیگه رو درگیر میکرد
میتونست بجای کشتن کلی آدم همشونو توی یخ زندانی کنه و مخفیشون کنه اینجوری بهتر بود
و اینکه خانواده اهورا رو هم مقصر میدونه باعث میشه بیشتر ازش بدم بیاد -____-
درسته اناهیتا اشتباه کرده، اما تو یه دختر وحشت زده‌ی نوزده ساله رو تصور کن. از یه شکنجه گاه فرار کرده. روحش اسیب دیده و به اعتمادش خ**یا*نت شده. از احساساتش سو استفاده کردن. نمی‌دونه چی درسته و چی غلط، فقط انجام میده و بعدا می‌فهمه اشتباه کرده. نمی‌خوام توجیحش کنم؛ اما میگم ممکنه هر کسی تو زندگیش تخت تاثیر اتفاقات، اشتباهات زیادی رو انجام بده، و برای پوشوندن اون اشتباه، یه اشتباه دیگه رو بروز بده.

اگه تو یخ زندانیش می‌کرد...

~Deku

کاربر فعال تالار عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
8/10/18
ارسالی‌ها
1,482
پسندها
18,598
امتیازها
42,073
مدال‌ها
16
سطح
24

گاهی اوقات هم قرار نیست سلطنت ادامه پیدا کنه. ممکنه حکومت‌ها تغییر پیدا کنن. قرار نیست تا اخر سلطنت تاراگاسیلوس ادامه پیدا کنه
شماکه کل پایانو ذره ذره داری لو میدی دلم به چی این رمان خوش باشه؟ -_-
چه روحیه تخریب گری دارین که همه چیو نابود میکنین آخه؟ خانواده ها رو نابود کردین، شخصیتا رو نابود کردین، تاراگاسیلوسم نابود کردین!...
قشنگ وقتی تیارانتون رو تموم کردم حالم از این پایتنش بد شد، بعد دیدم شما گفتین بخاطر خواننده ها پایانشو خوش کردی!
لابد ارواح تاراگاسیلوس رفتن تعطیلات مثل دفعه قبل کسبو زنده نکنن دیگه!
بعضی نویسنده ها هرجقدرم رماناشون خوب باشه پایان درست و حسابی نمیذارن واس رمانشون! >_<
خلاصه بگم: شما روحیه واس خواننده...

~Deku

کاربر فعال تالار عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
8/10/18
ارسالی‌ها
1,482
پسندها
18,598
امتیازها
42,073
مدال‌ها
16
سطح
24

هوسی گفتم نقد ماجرا روادامه بدم و طی چیزایی که از داستان دیدم، الان که به پیش بینی هایی که داشتم نگاه میکنم میبینم که کلی از انتظاراتم به فنا رفتن! خب الآن که حداقل اطلاعات بیشتری داریم و چیزی ازمون مخفی نمونده، دستمون برای حدس ادامه داستان بیشتره. این نقدو از فلش بک شروع میکنم چون قبلشد یادم نمیاد =| .

شخصیت اهورا در گذشته، خیلی با چیزی که ما دیده بودیم فرق داره. در گذشته، خیلی حریص تر و کوته بین تر از چیزی که الان هست بود. بطوری که بعد از اینکه فلش بک تموم شد، تازه متوجه تغییراتش و پخته تر شدنش شدم. شاید قبلش خیلی به ثروت قدرت توجه زیادی داشت و تو برق چشماش درخشش طلا خودنمایی میکرد، اما حالا، حس میکنم چشماش دیگه احساساتی بروز نمیدن، انگاز خالی و تاریکن و درخششی توشون پیدا نمیشه. (همش...

~Deku

کاربر فعال تالار عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
8/10/18
ارسالی‌ها
1,482
پسندها
18,598
امتیازها
42,073
مدال‌ها
16
سطح
24

خب، هرجوره که حساب میکنم، رمان الهه یخی هرچی جلوتر میره غیرقابل پیش بینی تر میشه و من از پیشبینی هایی که قبلا کردم خندم میگیره! خب، رمان قبلش هم خیلی غیرقابل پیشبینی بوده، حالا که یه شخصیت غیرقابل پیشبینی تر هم به داستان اضافه شده، واقعا به تمامی حدسام شک پنجاه پنجاه دارم!
با اومدن مایکل، شخص روشنفکری که تا حالا حرفایی زده که هیچ کس به ذهنش نمیرسه، خطر برملا شدن هویت بانو زیاد میشه. این بخاطر طرز فکر متفاوتشه. همه میدونن بانو قال ترسناکیه که هرکس چهرشو ببینه رو میکشه و با خیال راحت توی شهر قدم میزنه و کسی نمیفهمه.... اونا خبر ندارن که بانو به انسان های فقیر و بی گناه کمک میکنه؛ در کل بگم که تصویر ذهنیشون خیلی ترسناکه.
اما...
مایکل چه ذهنیتی از بانو داره؟ چه فکری درمورد هویتش میکنه؟ چه...

آخرین ویرایش

الهه یخی

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
2/2/21
ارسالی‌ها
213
پسندها
4,181
امتیازها
39,673
مدال‌ها
19
سطح
24

• نویسنده موضوع
خب، هرجوره که حساب میکنم، رمان الهه یخی هرچی جلوتر میره غیرقابل پیش بینی تر میشه و من از پیشبینی هایی که قبلا کردم خندم میگیره! خب، رمان قبلش هم خیلی غیرقابل پیشبینی بوده، حالا که یه شخصیت غیرقابل پیشبینی تر هم به داستان اضافه شده، واقعا به تمامی حدسام شک پنجاه پنجاه دارم!
با اومدن مایکل، شخص روشنفکری که تا حالا حرفایی زده که هیچ کس به ذهنش نمیرسه، خطر برملا شدن هویت بانو زیاد میشه. این بخاطر طرز فکر متفاوتشه. همه میدونن بانو قال ترسناکیه که هرکس چهرشو ببینه رو میکشه و با خیال راحت توی شهر قدم میزنه و کسی نمیفهمه.... اونا خبر ندارن که بانو به انسان های فقیر و بی گناه کمک میکنه؛ در کل بگم که تصویر ذهنیشون خیلی ترسناکه.
اما...
مایکل چه ذهنیتی...

~Deku

کاربر فعال تالار عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
8/10/18
ارسالی‌ها
1,482
پسندها
18,598
امتیازها
42,073
مدال‌ها
16
سطح
24

پایان فصل دوم چنان ضربه ای به کل تصوراتم زد که نگو و نپرس!:budo:
حقیقتش من دفعه قبل که میخوندم یه جای حساس ولش کردم (رسما خود آزاریم گرفته بود:458071-43334d713ad235cc803ee5474567490d:)
چون نتونستم دربرابر سیل افکاری که بهم هجوم آورد مقاومت کنم و گوشیو گذاشتم کنار مشغول احتمال ریختن شدم و تا دو روز از ترسم ادامشو نخوندم :610605-17b75dcd35733148d682e2850a11722a:
ولی خب اشتباه برداشت نکنیا... کنکجاوی امونم نمیداد؛ ولی تا خواستم ادامشو بخونم متاسفانه یه ساعتی باید خارج از خونه سر میکردم پس ترجیح دادم به تئوری پردازیام ادامه بدم:458163-cdc46d836b862581c9eadd9fea1d090d:
خب، حالا میریم سراغ خود رمان:
واقعا هیچ کدوم اتفاقات پایان بندیو پیش بینی نکرده بودم! یعنی کل تصوراتم خورد و خاکشیر شد!:gost...