تفریح درروسیه

AiLiN_R

کاربر ارشد
کاربر ارشد
عضویت
6/9/18
ارسال ها
6,959
امتیاز
74,773
محل سکونت
BBS
وب سایت
1roman.ir
معرفی روسیه

کشور روسیه بی شک یکی از زیباترین و پهناورترین کشورهای دنیاست که شمال اوراسیا قرار گرفته است. این کشور با 17 میلیون کیلومتر مربع وسعت، لقب وسیع ترین کشور جهان را به دست آورده است. سرزمینی زیبا و یخی که با 14 کشور اروپایی و آسیایی مرز زمینی دارد و با اقیانوس آرام شمالی، اقیانوس منجمد شمالی، دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک نیز دارای مرز آبی است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور مسکو است که با تنوع نژادی گسترده از روسی تا اکراینی و قراقی، جمعیتی حدود 143 میلیون نفر را تشکیل می دهند. به زبان روسی صحبت می کنند اما 27 زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری ها و مناطق خودگران این کشور رواج دارد. با وسعتی که این سرزمین دارد، طبیعی است که جاذبه های تاریخی و اکوتوریستی فراوانی هم داشته باشد. طبیعت زیبا، پوشش های گیاهی متفاوت آن به همراه متروی مسکو، ساختمان های هفت خواهر، مجسمه مایاکوفسکی، مجسمه های لنینو میدان سرخ باعث شده تا مورد استقبال توریست ها و جهانگردان بسیاری قرار بگیرد.
تاریخ
تاریخ این کشور از گروه نژادی اسلاوهای شرقی آغاز می شود که نهایتا به روس ها، اکراینی ها و بلاروس ها تقسیم می شوند. در اصل هویت این کشور به قرون وسطی بر می گردد. این سرزمین با اولین دولت اسلاو شرقی شناخته شد. امپراتوری روسیه توسط پتر کبیر در سال 1721 تاسیس شد. اگر چه در سال 1613 سلسه رومانوف قدرت داشت و از رهبران قوی روسیه شناخته شده بود اما پتر پایه های امپراتوری را ساخت. به عنوان برخی از فعالیت های آن می توان از ساخت شهرهایی چون مسکو و سن پترزبورگ نام برد که بهترین معمارها از فرانسه و ایتالیا برای ساخت بناهای آن حضور داشتند. امپراتوری روسیه در اوایل قرن 18 به اوج خود رسید و بسیاری از چهره های نامدار مانند کاترین کبیر، تولستوی، پوشکین و داستایفسکی روشن شد. اواخر قرن 19 با بحران هایی روبه رو شد.
روسیه برای سال های طولانی یکی از قدرت های جهانی بود تا اینکه در سال 1998 اتحاد جماهیر شوروی از هم فرو پاشید. البته این روزها روسیه در تلاش است تا جایگاه پیشین خود را دوباره به دست آورد.
آداب و رسوم
روس ها همیشه هنگام حاضر شدن در خیابان چون بخشی از جامعه است، ظاهری مناسب و آراسته دارند. بیرون آمدن از منزل با لباس راحت حتی برای مدتی کوتاه، بسیار ناپسند است. مهم تر از آن طرز راه رفتن و رعایت چگونگی رفت و آمد در خیابان است. روس ها به کسانی که از کنارشان عبور می کنند با دقت نگاه نمی کنند چون خیره شدن به افراد و اشاره کردن با دست امری زشت و ناپسند است.
از دیگر رسومات روس ها سلام و احوالپرسی با آشنایان است حتی اگر بر خلاف میل آنها باشد حتما باید این کار را انجام دهند.

شهر های روسیه
مسکو بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر کشور روسیه و همین طور پایتخت آن است. این شهر از مهم ترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی و... اروپا محسوب می شود و ششمین شهر پر جمعیت جهان نیز شناخته شده است. درست کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه ی اروپایی جا خوش کرده است و با جاذبه های بی نظیری که دارد، افراد زیادی را از اقصی نقاط جهان جذب می کند. تاریخ هزار ساله این شهر را نمایشنامه های چخوف، رمان های داستایوفسکی و اپراهای چایکوفسکی روایت می کنند. اگه شیفته ی اپراهای چایکوفسکی هستین یا عاشق نمایشنامه های چخوف، می توانید از عالی ترین اجراهای کلاسیک که در این شهر اجرا می شوند لذت ببرید.
بعد از مسکو، سن پترزبورگ بزرگ ترین شهر روسیه است. این شهر در منتهی الیه شمال غرب کشور، کناره های رود نِوا و در دریای بالتیک قرار گرفته است. سن پترزبورگ شهر 300 ساله رویای پتر کبیر است. بدون شک این شهر از زیباترین شهرهای دنیاست و بزر گترین موزه ها، زیباترین کلیساها و مهم ترین جشن های هنری و فرهنگی جهان را مقابل میهمانانش به نمایش می گذارد. سن پترزبورگ حدود 2000 سال پایتخت روسیه بود و نقش بسیار مهمی در تاریخ این کشور داشت. زیبایی های شهر دست به دست هم داده تا مرکز شهر در میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد و هر ساله توریست های زیادی را به سمت خود جذب کند.
و اما سوچی، فلوریدای کشور روسیه. شهری که از زیباترین و پر هیجان ترین شهرهای روسیه است و در سرزمین کراسنودار و بر کرانه های دریای سیاه و در دامنه بلندی های پوشیده از برف رشته کوه قفقاز قرار دارد. سوچی طویل ترین شهر اروپاست و شامل چهار ناحیه رسمی میشود. اول ناحیه سوچی مرکزی که هسته ی اصلی شهر و پیشرفته ترین و پرجمعیت ترین بخش آن است، ناحیه لازاروسکو که بزرگ ترین ناحیه ی شهر و طولانی ترین خط ساحلی را دارد، ناحیه خستا که در جنوب شرقی شهر و دیدنی هایی مثل کوه آخون را در خودش جای داده است و ناحیه ی ادلر که مرکز شبکه حمل و نقل شهر است و فرودگاه بین المللی سوچی، پایانه قطار ادلر و تنها مرز زمینی باز با آبخازیا داخل آن قرار گرفته اند.سوچیتکه ای از بهشت بر روی زمین است که به لطف وجود منابع غنی از آب های معدنی به شهرت رسیده و بالغ بر 50 چشمه آب معدنی دارد که برای درمان و آشامیدن از آن استفاده می شود.
 

AiLiN_R

کاربر ارشد
کاربر ارشد
عضویت
6/9/18
ارسال ها
6,959
امتیاز
74,773
محل سکونت
BBS
وب سایت
1roman.ir


نام
روسیه
پایتخت
مسکو
زبان رسمی
روسی
شعار

مذهب
مسیحیت، مسلمان
واحد پول
روبل (RUB)
تفاوت زمانی
+3
ولتاژ برق
220
قاره
اروپا
پیش شماره
+7
 

AiLiN_R

کاربر ارشد
کاربر ارشد
عضویت
6/9/18
ارسال ها
6,959
امتیاز
74,773
محل سکونت
BBS
وب سایت
1roman.ir
آب و هوا

آب و هوا در کشور روسیه بسیار متغیر است و بین 37 درجه تا منفی 30 درجه در حال تغییر است. در قسمت های شمالی هوا سرد است و بارش برف همراه دارد. مطلوب ترین دمای روسیه را می توانید در شهر سوچی که امتداد ساحل دریای بالتیک قرار گرفته است تجربه کنید. جایی که اهالی مسکو برای گذراندن تعطیلات تابستانی انتخابش می کنند و لقب فلوریدای روسیه را به آن داده اند.
در مجموع این کشور تنها دو فصل دارد تابستان و زمستان. گرم ترین زمان تیر و مرداد است آن هم با دمای 30 درجه که البته این دما برای ما بهاری به حساب می آید و سردترین زمان ها آذر تا بهمن ماه است که به منفی 50 درجه ! می رسد و گاهی اوقات پایین تر.
 

AiLiN_R

کاربر ارشد
کاربر ارشد
عضویت
6/9/18
ارسال ها
6,959
امتیاز
74,773
محل سکونت
BBS
وب سایت
1roman.ir
اطلاعات ضروری

آب لوله کشی در کشور روسیه قابل شرب نیست به همین منظور برای تامین آب مورد نیاز، از آب های معدنی که در تمام فروشگاه های کشور موجود است خریداری کنید.
هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی چون قطار، مترو و اتوبوس، مراقب اشیا خود باشید چون در این مکان ها، جیب برها و سارقین کمین کرده و در اولین فرصت دزدی می کنند. همین طور از پیاده روی کردن آن هم به تنهایی در نیمه های شب پرهیز کنید.
 

AiLiN_R

کاربر ارشد
کاربر ارشد
عضویت
6/9/18
ارسال ها
6,959
امتیاز
74,773
محل سکونت
BBS
وب سایت
1roman.ir
گشت و گذار در روسیه

از مهم ترین جاذبه هایی کشور روسیه می توان به میدان سرخ در شهر مسکو اشاره کرد. میدانی زیبا که معروف ترین میدان در شهر است و اطراف آن جاذبه های دیدنی دیگری چون کاخ کرملینو کلیسای جامع سنت باسیلقرار گرفته اند. برای میدان سرخ به یک نصف روز زمان نیاز دارید تا با دقت کامل نظاره گر زیبایی هایش باشید. بسیاری از خیابان های اصلی شهر مسکو به این میدان منتهی می شود به طوری که میدان سرخ، میدان مرکزی شهر مسکو و گاهی قلب روسیه شناخته می شود. این میدان زیبا بی نهایت جذاب و دیدنی است و اطراف آن جاذبه های تاریخی بسیاری قرار دارد.
کاخ کرملین که در همین میدان قرار گرفته است، شامل 5 کاخ و 4 کلیسای جامع می شود که دور تا دور آن ها توسط دیوار و برج های کرملین محاصره شده است. کاخ کرملین 700 اتاق دارد و به قرن 19 میلادی مربوط می شود.
کلیسای جامع سنت باسیل را اگر از نزدیک هم ندیده باشید، بارها تصاویر گنبدهای رنگی آن را دیده و حس کرده اید. این کلیسا در قرن 16 به منظور بزرگداشت پیروزی روسیه مقابل لهستانی ها ساخته شده و شاهکار هنر ارتودوکس به حساب می آید و همین طور سمبل شهر مسکو شناخته شده است.
توریست های زیادی بارها برای دیدن همین میدان و جاذبه های اطرافش به کشور روسیه سفر می کنند.آرامگاه لنین هم از دیدنی های شهر مسکو است که در میدان سرخ واقع شده است. جسد ولادیمیر لنین از سال 1924 در این مکان به صورت مومیایی شده نگهداری می شود و همه روزه مورد احترام هزاران نفر از معتقدان و پیروان وی می باشد. این آرامگاه همچنان تحت تدابیر امنیتی قرار دارد هر چند که گارد حفاظتی به صورت نامشخص از این مکان محافظت می کنند.

خیلی ها معتقدند متروی مسکو گالری هنر است. این مترو یکی از جذاب ترین جاذبه های دیدنی شهر مسکو است و با جا به جایی روزانه 9 میلیون نفر، از گسترده ترین و بزرگترین شبکه های حمل و مقل زیرزمینی دنیا شناخته شده است. ساخت این مترو به سال 1930 بر می گردد و ایستگاه های آن با نام کاخ های مردم ساخته شده است. ایستگاه های آن از نقش های بر جسته، حاشیه های زینتی، سنگ های مرمر، شیشه های رنگی و مجسمه های برنز ساخته شده و طراحی فوق العاده آنها بی نهایت چشم نواز هستند.


از افتخارات فرهنگ و هنر کشور روسیه می توان به تالار زیبا و منحصر به فرد بولشوی اشاره کرد. تالار بولشوی از مشهورترین و زیباترین تالارهای جهان است که در آن هنرهای باله و اپرا اجرا می شود. این تالار سال 1776 میلادی، به دستور کاترین کبیر در شهر مسکو پایه گذاری شد. باله بولشوی از معتبرترین سازمان های ملی باله در دنیاست که محل خلق تعدادی از بزرگترین آثار و رپراتور باله کلاسیک و باله نئوکلاسیک است. باله دریاچه قو اثر ایلیچ چایکوفسکی، برای نخستین بار در سال 1877 در همین تالار زیبا به روی صحنه رفت.


از مهم ترین جاذبه های کشور روسیه کاخ عظیم و با شکوهی است که به دستور پتر کبیر در شهر سن پترزبورگ برای فرمانروایی ساخته شد و بعدها به یکی از عجایب کشور شناخته و در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. این کاخ مجلل که قصر خصوصی پتر کبیر بود، با نام ورسای روسیه شناخته شده و داخل باغ آن پر از مجسمه های برنز و طلایی و همین طور آبشارها قرار گرفته است. قصر پیترهوفبی نهایت زیبا و چشمگیر است و از مهم ترین جاذبه های دیدنی شهر سن پترزبورگ به حساب می آید.


کلیسای رستاخیزدر شهر سن پترزبورگ نیز از اصلی ترین جاذبه های دیدنی و توریستی شهر می باشد. بنا بر روایتی به این کلیسا، کلیسای بنا شده روی خون های ریخته شده هم می شود. معماری منحصر به فردی دارد و از ساختمان های پر عظمت شهر سن پترزبورگ نیز می باشد. کلیسای رستاخیز در محلی که تزار دوم کشته شد ساخته شده است. درون کلیسا نیز مقبره ی باشکوهی برای تزار ساخته شده است که این مقبره با سنگ های زیبا و گران قیمت تزئین شده است.موزه هرمیتاژ نیز از دیدنی های مهم شهر سن پترزبورگ و از قدیمی ترین و بزرگترین موزه های دنیاست. بنیانگذار این موزهکاترین کبیر بود و برای نگهداری از مجموعه هنری خانواده سلطنتی ساخته شد. هرمیتاژ بزرگترین موزه کشور روسیه و سومین موزه بزرگ جهان است. در حال حاضر داخل این موزه مجموعه ای بزرگ از آثار هنری اروپای غربی روسیه و خاورمیانه وجود دارد.هرمیتاژ ابتدا کاخ زمستانی تزارها بود و بعدها کلکسیون شخصی کاترین و همین طور در زمان لنین بعنوان موزه برای بازدید تبدیل شد. هرمیتاژ در زبان فرانسوی معنای جای آرام کنار اب و جنگل می دهد.


اولین پارک مرتفع دنیا که در شهر سوچی قرار دارد نیز بی نهایت جذاب و دیدنی است. این پارک توسط ای جی هکت مخترع پرش بانجی جامپینگ ساخته شده است. قسمت اصلی اسکای پارک، پل آسمان نام دارد که بلندترین پل پیاده روی معلق در جهان است و 439 متر طول دارد.

 

AiLiN_R

کاربر ارشد
کاربر ارشد
عضویت
6/9/18
ارسال ها
6,959
امتیاز
74,773
محل سکونت
BBS
وب سایت
1roman.ir
نکات سفر

روسیه مخصوصا شهر مسکو بسیار گران است پس با دقت بالا برنامه ریزی کنید و در رابطه به مکانی که قرار است اقامت کنید، بررسی کافی داشته باشید.
سعی کنید در بار یا کلاب های شبانه زیاد نوشیدنی الکلی مصرف نکنید چون هنگام نداشتن هوش و حواس، ممکن است خطرات زیادی از قبیل سوء قصد و دزدی توسط افراد سودجو، شما را تهدید کند. پس هوشیار باشید.
یکی از بزرگترین مشکلاتی که در سفر رو به رو خواهید شد، زبان و ارتباط گرفتن با مردمان روسیه است. روس ها انگلیسی صحبت نمی کنند از این رو با شناخت کافی وارد کشور شده و ترجیحا برای راحت تر سفر کردن تورهای روسیه را دنبال کنید. اگر قصد سفر به تنهایی را دارید برای راهنمایی گرفتن تنها می توانید از پلیس ها کمک بگیرید چون آنها به زبان انگلیسی تسلط کافی دارند و مورد اعتماد هستند. برای ارتباط تلفنی با پلیس روسیه میتوانید با شماره تلفن ۱۰۲ تماس بگیرید.
رستوران هایی که منوی آنها به دو زبان انگلیسی و روسی نوشته شده توریستی محسوب می شود و قیمت های بالایی نیز دارد. شما می توانید با هزینه های خیلی پایین تر به رستوران هایی که خود روس ها انتخاب می کنند مراجعه کنید و غذاهای خوش مزه با کیفیت بالا نوش جان کنید.
برای جابه جایی در این کشور به خصوص شهر مسکو از مترو استفاده کنید هم راحت است و هم مناسب و مهم تر از همه اینکه متروی شهر مسکو، زیباترین شبکه حمل و نقل زیر زمینی در جهان است.
 

موضوعات مشابه


بالا