کودک چگونه با لجبازی کودک برخورد کنیم؟

• نویسنده موضوع Maryam.chitsazii
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 120
  • کاربران تگ شده هیچ

Maryam.chitsazii

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
15/10/19
ارسالی‌ها
977
پسندها
4,986
امتیازها
23,673
مدال‌ها
17
سطح
12

• نویسنده موضوع
بر اساس روانشناسی رشد کودک، 5 سال اول زندگی از جمله مهم ترین و تاثیرگذارترین دوره های رشدی هستند. کودک در این سن، پایه های اساسی شخصیت خود را در تعامل با اطرافیان و به ویژه والدین شکل می دهد و می توان گفت طلایی ترین سنین تربیت کودک، 5 سال ابتدایی رشد است.

لازم است بدانید که در این سن، کودک به لحاظ شناختی، دارای تفکر عینی است.
به این معنی که او نمی تواند مفاهیم انتزاعی را درک کند و لازم است با او کاملا شفاف و واضح صحبت کنید.
اگر به عنوان والد بتوانید الفبای صحیح تربیتی را از همین سن، اجرا کنید، فرزندتان در سنین بالاتر کاملا خودتنظیم و مسئولانه...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Maryam.chitsazii

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
15/10/19
ارسالی‌ها
977
پسندها
4,986
امتیازها
23,673
مدال‌ها
17
سطح
12

• نویسنده موضوع

لجبازی کودکان 3 ساله

مهم‌ترین بخش وجودی هر فرد که “من” نام دارد، در همين دوره 3 يا 4 سالگي بروز مي‌كند.
اگر به كلمات، جملات و صحبت‌هاي كودكان 3ساله دقت كنيم، مي‌بينيم از كلمات من يا خودم استفاده مي‌كنند؛ مثلا مادر مي‌خواهد لباس كودك را عوض كند يا كفش او را ببندد، مي‌گويد خودم، می‌خواهد به او غذا بدهد، مي‌گويد خودم، درواقع حرف “م” كه بعد از خود مي‌آيد، خيلي اهميت دارد. او به‌لحاظ روان‌شناختی...

Maryam.chitsazii

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
15/10/19
ارسالی‌ها
977
پسندها
4,986
امتیازها
23,673
مدال‌ها
17
سطح
12

• نویسنده موضوع

دلایل لجبازی کودکان

محک زدن اطرافیان و جلب توجه
یکی از علل اصلی لجبازی کودک این است که او بدون آن که درباره لجبازی قضاوتی داشته باشد یا آن را خوب یا بد بداند تنها لجبازی را به عنوان وسیله ای برای محک زدن عکس العمل اطرافیان و جلب توجه آنها به کار می گیرد

فشار والدین برای تربیت صحیح
اگر والدین کودک افرادی باشند که بخواهند بر رفتار کودک تسلط پیدا کنند، در این صورت کودک ابتدا به صورت ارادی لجبازی می‌کند، ولی کم کم این رفتار را به صورت عادت تا سنین بزرگسالی ادامه خواهد داد. امر و نهی بیش از حد به کودک مخصوصا در سنینی که او برای کسب استقلال تلاش می‌کند، حالت...

Maryam.chitsazii

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
15/10/19
ارسالی‌ها
977
پسندها
4,986
امتیازها
23,673
مدال‌ها
17
سطح
12

• نویسنده موضوع

چگونگی برخورد با لجبازی کودکان

به کودک گوش کنید و جر و بحث نکنید
اگر کودک شما بر انجام کاری اصرار داد و لجبازی می کند، با او مقابله و داد و بیداد نکنید، اجازه دهید بگوید که چرا می خواهد این کار را انجام دهد و چه چیزی او را در این مورد اذیت می کند؟

با آنها ارتباط برقرار کنید نه اجبار
وقتی کودک به چیزی نمی رسد شروع به لجبازی می کند و اصطلاحا شروع به انجام کاری دقیقا مخالف خواسته شما می کند. در این مواقع شما باید با کودک طرح رفاقت بریزید. مثلا اگر کودک شما اصرار دارد بعد از ساعت ۱۲ شب فیلم ببیند،...

آخرین ویرایش
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] RiRa-M
عقب
بالا