روانشناسی اجتماعی هر وقت عصبانی شدید، این سوالات را از خودتان بپرسید!

• نویسنده موضوع RiRa-M
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 100
  • کاربران تگ شده هیچ

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,149
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
عصبانیت یکی از احساسات انسان است که باید برای آن اهمیت قائل شد و به دنبال ریشه آن گشت.
هر وقت عصبانی شدید، این سوالات را از خودتان بپرسید

به گزارش Psychology Today، چرا انسان‌های عصبانی اینقدر برای دیگران و البته خودشان تهدید برانگیز هستند؟ انسان‌هایی که حس گناه، افسردگی یا شک و تردید دارند، در جای خود می‌مانند و اقدامی نمی‌کنند که مخاطره آمیز باشد، مگر علیه خودشان. همچنین، بعید است در این شرایط عامل تغییرات شخصی و اجتماعی باشند.

در مقابل، انسان‌های عصبانی ممکن است زندگی همه ما را تغییر داده و به چالش بکشند. تغییر، برای همه، حتی کسانی که خودشان به دنبال آن هستند، مضطرب کننده و دشوار است. این باعث...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : RiRa-M

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,149
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
خشم هم مانند تشنگی، چیزی است که ما احساس می‌کنیم. به دلایلی وجود دارد و همیشه شایسته احترام و توجه ما است. همه ما حق داریم هر احساسی را تجربه کنیم و مطمئناً حس عصبانیت نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما! اگر احساس خشم نشان دهنده مشکلی باشد، باید بدانیم تخلیه عصبانیت آن مشکل را حل نمی‌کند؛ بنابراین سوالاتی در مورد عصبانیت وجود دارد که ممکن است پرسیدن آن‌ها از خودمان در هنگام عصبانیت مفید باشد:

"واقعاً از چه چیزی عصبانی هستم؟ "
"مشکل چیست و مشکلِ چه کسی است؟ "
"چگونه می‌توانم تشخیص دهم هر کس در این مشکل، مسئول چه چیزی است؟ "
"چگونه می‌توانم یاد بگیرم که عصبانیت خود را به گونه‌ای بیان کنم که احساس ناتوانی و بی قدرتی در من ایجاد نکند؟ "
"وقتی عصبانی هستم، چگونه می‌توانم بدون موقیت تدافعی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : RiRa-M
عقب
بالا