زندگینامه بيوگرافي هادي ساعي

• نویسنده موضوع Rigina
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 88
  • کاربران تگ شده هیچ

Rigina

مدیر بازنشسته کمیک + گردشگری
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,164
پسندها
41,359
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
نام:هادی
نام خانوادگی:ساعی بنه کهل
تاریخ تولد:21 خرداد 1355 (38 سال)
محل تولد:شهرستان بستان آباد
محل زندگی:تهران شهر ری
سال های فعالیت:1387 – 1365
فرزندان:تایماز

زندگی خصوصی هادی ساعی
بنه کهل که نام بخشی از توابع نزدیک تبریز است، پسوند نام خانوادگی هادی ساعی است؛ در حالی که قهرمان داستان ما در محله معروف «چشمه علی» شهرری، در همین نزدیکی تهران و در روز بیستم خرداد ماه سال 1355، مصادف با شب تولد حضرت علی النقی(ع) پا به عرصه وجود گذاشته است. او فرزند دوم خانواده است و برادر بزرگ ترش، علی چهار سال با هادی اختلاف سن دارد.

خانواده هادی ساعی
خواهر هادی ساعی هم مهروز ساعی در رشته تکواندو فعالیت می کند. هادی ساعی متاهل است و یک پسر به نام تایماز دارد.

نه سالگی

هادی از کودکی اهل جنب و جوش و به...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Rigina

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,164
پسندها
41,359
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
حواشی هادی ساعی
هادی ساعی در دی 1382، پس از وقوع زمین لرزه بم مدال های خود را (یک مدال برنز المپیک و دیگر مدالهای کسب شده اش تا آن زمان) را برای کمک به زلزله زدگان اهدا کرداو پس از قهرمانی در المپیک 2008 پکن در مصاحبه با خبرنگاران گفت که مدال طلایی که در المپیک آتن گرفته بود، دزدیده شده است.

او همچنین مدال اش را به مردم ایران و آذربایجان به خصوص زادگاه پدر و مادرش شهرستان بستان آباد تقدیم کرد.

شروع فعالیت هادی ساعی
ارتش های جهان

در سال 1995، که مسابقه های ارتش های جهان در کرواسی برگزار می شد، هادی به عضویت تیم ارتش ایران درآمد. او برای اولین بار به صحنه مسابقه های بین المللی رفت و با کسب یک نشان نقره در 19 سالگی، افتخار بزرگی برای خود و ارتش ایران به دست آورد. کسب این نشان و موفقیت،...

Rigina

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,164
پسندها
41,359
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
افتخارات هادی ساعی
کسب مدال طلا در مسابقات ارتش های جهان کرواسی 1996
کسب مدال طلا در مسابقات بازیهای غرب آسیا 1997
کسب مدال طلا در مسابقات جام جهانی بزرگسالان آلمان 1998
کسب مدال طلا در مسابقات جهانی کانادا 1999
کسب مدال طلا در مسابقات ورودی المپیک سیدنی 1999
کسب مدال طلا در مسابقات جام جهانی فرانسه 2000
کسب مدال برنز درمسابقات المپیک سیدنی 2000
کسب مدال طلادر مسابقات جام جهانی ویتنام 2001
کسب مدال طلا در مسابقات آسیا و اقیانوسیه 2002
کسب مدال طلا در مسابقات جام جهانی ژاپن 2002
کسب مدال طلا در مسابقات بازیهای آسیایی بوسان 2002
کسب مدال نقره در مسابقات جهانی آلمان (2003)
کسب مدال طلا در مسابقات آسیا واقیانوسیه آتن ( 2004)
جوانمردترین ورزشکار جهان سال 2005
بهترین تکواندوکار جهان سال 2005...

Rigina

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,164
پسندها
41,359
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
عضویت در شورای شهر تهران

ساعی در سال 1385 در سومین دوره انتخابات شورای شهر تهران شرکت کرد. او در فهرست ائتلاف اصلاح طلبان قرار داشت، به مقام پنجم انتخابات رسید و به شورای شهر تهران راه یافت. این در حالی بود که در زمان انتخابات برای شرکت در بازی های آسیایی در دوحه به سر می برد و مسابقات او در بازی های آسیایی دوحه، به دلیل ممنوع التصویر شدن از صدا و سیما پخش نشد. ساعی در سال 1385 در سومین دوره انتخابات شورای شهر تهران شرکت کرد و به مقام پنجم انتخابات رسید و به شورای شهر تهران راه یافت.

علاوه بر عرصه سیاسیت هادی ساعی در زمینه هنر هم تجربه دارد. وی در سال 1393 با بازی در مجموعه تلویزیونی آمین به کارگردانی منوچهر هادی وارد عرصه بازیگری نیز شد و در فیلم سینمایی پی٢٢ هم إیفای نقش کردند...

Rigina

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,164
پسندها
41,359
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
خداحافظی هادی ساعی از تکواندو
هادی ساعی در 14 آبان 1387 خداحافظی خود را از دنیای قهرمانی اعلام کرد و در 18 آبان 1387 پس از انجام یک مسابقه نمادین با امید غلامزاده در خانه تکواندو چهار گوشه تشک را بوسید و به طور رسمی از رقابت های تکواندو کنار رفت.

حضور در عرصه ی هنری

نخستین بار در سال 1393 از هادی ساعی برای ایفای نقش در مجموعه تلویزیونی «آمین» به کارگردانی «منوچهر هادی» دعوت به عمل آمد. هادی ساعی از این پیشنهاد به خوبی استقبال کرد و پس از مطالعه ی فیملنامه و اطلاع از نقش به خوبی توانست با آن ارتباط برقرار کند. این گونه بود که به طور رسمی وارد دنیای هنر شد.

پس از بازی موفق آمیز هادی ساعی در سریال آمین، این بار پیشنهاد ایفای نقش در فیلم سینمایی «پی 22» به کارگردانی حسین قاسمی جامی داده...

Rigina

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,164
پسندها
41,359
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
گفتگو با هادی ساعی
می گویند تنیس تان هم خوب است و اگر ادامه می دادید، قهرمانی، چیزی می شدید. راست دست هستید یا چپ دست؟

ـ راست دست هستم. آدم هایی که در یک رشته قهرمان جهان می شوند، در رشته های دیگر هم حرفی برای گفتن دارند. الان من به طور جدی سوارکاری می کنم. تا قبل از این که تکواندو را بگذارم کنار، خیلی مقطعی سواری می کردم چون مثلا یک سال در اردو بودیم می گفتند یک وقت نیفتی یک جایت بشکند. یادم هست یک بار سفری کاری به آلمان داشتم و می خواستم اسب هم بخرم.

اسب هم دارید؟

ـ بله، دو تا اسب دارم؛ مرسدس و فلز که در باشگاه آریا هستند و آنجا سواری می کنم.

ما را به یک باشگاه پرورش دهنده اسب های اصیل آلمانی بردند، به مسئول باشگاه گفتند، این هادی ساعی، قهرمان المپیک است. خیلی تحویل گرفت ولی وقتی...

Rigina

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,164
پسندها
41,359
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
در تنیس وضعتان چطور است؟ سبک خاصی دارید؟

ـ نه! ولی الان پنج، شش سال است بازی می کنم. راستش پیشنهاد شده بود که تکواندو را ول کنم بروم تنیس.

تکواندو مثل فوتبال یا دیگر رشته ها عمر مفید ندارد؟

ـ بستگی به فیزیک بدنی دارد. تکواندوکاهایی که یک مقدار از نظر فیزیکی آماده تر هستند می توانند تا 34 یا حتی 35 سالگی ادامه بدهند، پس من هم می توانستم دو، سه سال دیگر بازی کنم. به این معنی که عمل می کردم و بعد از دو، سه ماه استراحت دوباره کار می کرد.

ولی مثل این که تکواندوکاهای خانواده ساعی به هادی، مهران و مهرورز محدود نمی شوند.

ـ بله برادر کوچکترم مهدی هم تکواندوکای خوبی بود ولی به نارسایی قلبی مبلا شد و در نوزده سالگی به رحمت خدا رفت. در سال 1373. قبل از آن هم برادر بزرگترم تصادف کرد و فوت شده...

Rigina

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,164
پسندها
41,359
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
تا به حال به این فکر کرده اید که شاید شما دارید راه مهدی را ادامه می دهید؟

ـ یک موقع آدم می خواهد یک کارهایی را برای خودش انجام دهد ولی به جایی می رسی که دیگر انگیزه نداری آن کار را ادامه بدهی. من یک بار دلم می خواست قهرمان جهان بشوم و شدم ولی اگر می خواستم دوباره برای دل خودم قهرمان بشوم، دیگر آن انگیزه را که سخت تمرین کنم و فشار بیاورم، نداشتم بلکه همیشه به خاطر خانواده ام بود که سعی و تلاش می کردم. می گفتم بروم قهرمان بشوم که یک اتفاق خوبی در زندگی ما بیفتد، هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ روحی ـ روانی.

بعد از همه سختی ها، موفقیت های من یک جورهایی موجب می شد که خانواده ذره ای غم ها را فراموش کنند و روحیه مادرم بهتر شود. او هم خیلی سختی و هم خیلی زحمت کشید و در واقع روحیه خانواده را...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا