انگیزشی چگونه بر اهداف خود تمرکز کنیم؟

• نویسنده موضوع کالادریوس
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 5
  • بازدیدها 320
  • کاربران تگ شده هیچ

کالادریوس

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
17/6/22
ارسالی‌ها
116
پسندها
253
امتیازها
1,203
مدال‌ها
4
سطح
2

• نویسنده موضوع

چگونه بر اهداف خود تمرکز کنیم؟

تمرکز بر هدف یکی از مهم‌ترین توانایی‌های فردی است. همه ما اهداف گوناگون و متفاوتی داریم که رسیدن به برخی از این اهداف گاهی ماه‌ها و یا شاید سال‌ها زمان‌بر خواهد بود.

در چنین شرایطی اکثر افراد توسط عوامل گوناگون از هدف خود دور می‌مانند و شاید نتوانند به آن برسند.

• وقتی اهداف بلندمدت دارید و رسیدن به آن نیازمند صرف زمان، انرژی و تمرکز بیشتری است چگونه با آن برخورد می‌کنید؟
  • آیا در تمام طول زمان انگیزه کافی برای رسیدن به هدفتان دارید و یا نیمه‌های راه توسط عوامل مزاحم و تفریحات زود گذار دچار حواس‌پرتی می‌شوید؟
  • آیا می‌توانید ذهن خود را بر اهدافتان متمرکز کنید؟...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : کالادریوس

کالادریوس

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
17/6/22
ارسالی‌ها
116
پسندها
253
امتیازها
1,203
مدال‌ها
4
سطح
2

• نویسنده موضوع

ارتباط داستان کودکی من با تمرکز بر هدف

در مورد خودم توضیح دادم تا موضوعی را با شما در میان بگذارم.

من درگذشته همیشه به این فکر می‌کردم که چرا بااینکه من کلاس‌های متفاوتی می‌رفتم اما چرا هیچ‌کدام را به‌صورت جدی دنبال نکردم؟

همیشه به افرادی که در یک‌رشته متخصص می‌شدند توجه می‌کردم و با خود فکر می‌کردم که رمز موفقیت آن‌ها این است که سال‌ها بر یک موضوع تمرکز کرده‌اند و برای رسیدن به آن تلاش کرده‌اند.

• اما یادگیری‌های من کوتاه‌مدت بودند و در آن زمان اصلاً نمی‌دانستم که می‌توانم یکی از آن‌ها را به‌صورت حرفه‌ای دنبال کنم.
  • واقعیت این بود که من مهارت تمرکز بر اهداف بلندمدت را نمی‌دانستم.
  • من اصلاً نمی‌دانستم که شرط موفقیت در...

کالادریوس

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
17/6/22
ارسالی‌ها
116
پسندها
253
امتیازها
1,203
مدال‌ها
4
سطح
2

• نویسنده موضوع
چرا تمرکز حواس ندارم؟

تمرکز چیست؟

تمرکز به معنی اختصاص دادن تمام توجه و انرژی به یک موضوع است. هنگامی‌که ما در حال مطالعه کتابی هستیم متمرکز هستیم.

وقتی کار می‌کنیم، حرف می‌زنیم و یا در حال انجام فعالیتی هستیم باید بر روی آن کار تمرکز کنیم.

اگرچه تمرکز خود یک مهارت است بااین‌حال اغلب تمرکز بر اهداف کوتاه‌مدت آسان‌تر از تمرکز بر اهداف بلندمدت است.

[COLOR=rgb(243, 10...

کالادریوس

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
17/6/22
ارسالی‌ها
116
پسندها
253
امتیازها
1,203
مدال‌ها
4
سطح
2

• نویسنده موضوع

اهداف معنی‌دار

یکی از ابزارهای تمرکز بر هدف، بامعنی بودن اهداف برای ماست.

اگر هدفتان برای شما معنی و مفهوم داشته باشد و در راستای ارزش‌های شما باشد انگیزه بیشتری برای ادامه دادن آن دارید.

در یکی از جلساتم با فردی صحبت می‌کردم که بین انتخاب دو هدف مانده بود.

او نمی‌دانست کدام مسیر را ادامه دهد و کدام را رها کند. طبق صحبت‌هایش یکی از اهدافش بلندمدت بود و برای آنکه خروجی آن را ببیند باید سال‌ها زحمت می‌کشید.

او مطمئن بود که اگر تلاش کند به خواسته خود می‌رسد اما در حین صحبت‌هایش متوجه شدم که مسئله او چیز دیگری است. در طی گذر زمان ارزش‌های او تغییر پیداکرده بود و هدفی که سال‌ها قبل برای او ارزشمند بود اکنون دیگر جز ارزش‌های او...

کالادریوس

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
17/6/22
ارسالی‌ها
116
پسندها
253
امتیازها
1,203
مدال‌ها
4
سطح
2

• نویسنده موضوع

نوشتن چرایی هدف

یکی دیگر از مهم‌ترین راهکاری حفظ تمرکز بلندمدت به یادآوردن چرایی هدف است.

همه ما اهداف خود را با یک چرایی محکم شروع می‌کنیم.

درس می‌خوانیم زیرا هدفی داریم، در کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنیم و یا تصمیم می‌گیریم صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شویم زیرا چرایی و دلیل محکمی پشت این خواسته خودداریم.

با گذر زمان این چرایی فراموش می‌شود و گاهی آن‌قدر کم‌رنگ می‌شود که دیگر نمی‌توانیم آن را ببینیم. پس در انتخابمان دچار شک و تردید می‌شویم و یا هدف خود را در نیمه‌راه رها می‌کنیم.

اغلب ما چرایی اهداف خود را فراموش می‌کنیم.

بنابراین یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای تمرکز بر هدف مان به آن نیاز داریم نوشتن چرایی...

کالادریوس

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
17/6/22
ارسالی‌ها
116
پسندها
253
امتیازها
1,203
مدال‌ها
4
سطح
2

• نویسنده موضوع

خودداری از اجرا دیگر اهداف

در طی مسیر اهداف بلندمدت مشکل رایجی وجود دارد و آن چشمک زدن سایر اهداف است.

در طول مسیر راه‌ها و اهداف و ایده‌ای جدیدی ظاهر می‌شوند که ما را به‌سرعت منحرف می‌کنند و تمرکز ما را می‌دزدند.

در بسیاری از جلسات کوچینگ با افراد شنیده‌ام که آن‌ها می‌گویند برای چندین هفته با جدیت هدف خود را پیگیری می‌کردند ولی نمی‌دانند چرا بی‌خیال آن هدف شدند.

وقتی از آن‌ها می‌پرسم که به‌جای آن چه‌کاری انجام دادند اغلب می‌شنوم که هدفی دیگر جایگزین آن شده است.

برای مثال فردی می‌گفت که هدفش کسب درآمد بیشتر است. اما همیشه سرگرم جلسات متفاوت است و به آن درآمدی که می‌خواهد نمی‌رسد.

وقتی بیشتر با او صحبت کردم مشخص شد که در حین کار...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

عقب
بالا