سلام! به انجمن رمان نویسی یک رمان خوش آمدید.

جهت استفاده از امکانات مجموعه ثبت نام کنید.

یا ثبت‌نام

روانشناسی کودک کودکان «نسل آلفا» چه شغل‌هایی را دوست دارند؟

  • نویسنده موضوع .mahi.
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 0
  • بازدیدها 76

.mahi.

ناظر رمان + مدیر بازنشسته فرهنگ و مذهب
ناظر رمان
سطح
33
 
تاریخ ثبت‌نام
21/4/21
ارسالی‌ها
1,028
پسندها
31,690
امتیازها
59,573
مدال‌ها
22
سن
20
محل سکونت
تهران
باورش سخت است، اما کارفرمایان زودتر از چیزی که فکر می‌کنند باید برای ورود کارمندان جوان‌تر از نسل زِد جا باز کنند.

بازاریاب‌ها و تبلیغ‌کنندگان هنوز نسل زِد را به درستی درک نکرده‌اند که در آینده‌ی نه چندان دور نسل آلفا از راه خواهد رسید
این نسلِ آینده‌نگر هم‌اکنون دست به کار شده است. امروزه شرکت‌های تحقیقات بازار در حال مطالعه‌ی نسل آلفا هستند (کودکانِ متولدشده در سال ۲۰۱۰ یا پس از آن). نمایش Ellie Sparkles که از کانال یوتوب پخش می‌شود، از ۱۰۰۰ کودک پنج تا هشت ساله‌ی آمریکایی این سوال را پرسیده که در آینده دوست دارند چه کاره شوند؟

این مطالعه نشان داد که هیچ اشکالی ندارد اگر از سنین پایین از بچه‌ها بخواهیم درباره شغل مورد علاقه‌شان در آینده فکر کنند.

- آن‌ها می‌خواهند درمانگر شوند: نسل آلفا همین حالا هم می‌داند که باید پیشرفت کند و به داد قلب‌های شکسته و صنایع ازکارافتاده‌ی ما برسد. طبق آمار، ۲۶.۲ درصد این نسل می‌خواهند در آینده دکتر، پرستار یا درمانگر حرفه‌ای شوند، ۱۶.۵ درصد می‌خواهند معلم شوند.

- آن‌ها نمی‌توانند در برابر رسانه‌های اجتماعی مقاومت کنند: مشاغل محبوبِ آنها در حوزه رسانه‌های اجتماعی تیک‌تاکر، یوتوبر، ولاگر (۱۲ درصد) همینطور اینفلوئنسر (۵.۶ درصد) و گیمر حرفه‌ای (۳.۳ درصد) بودند.

- تصمیمات آن‌ها منطقی و آگاهانه است: ۷۳ درصد خواهان توانایی انتخاب بین دورکاری و کار حضوری بودند. به طور متوسط، آن‌ها خواستار روز‌های کاریِ پنج ساعته و هفته‌های کاریِ چهار روزه بودند. البته این یک مورد خواسته‌ی همه ما است!

- آن‌ها تمایزات منطقه‌ای دارند: در نیومکزیکو، شایع‌ترین انتخاب شغلی جاسوس یا کاراگاه، در کانزاس گیمر حرفه‌ای و در آیوُوا نسل آلفا به درجه‌ای از روشن‌فکری رسیده است که اصلا نمی‌خواهد هیچ شغلی داشته باشد!

- بیشتر کودکان این نسل می‌خواهند به دیگران کمک کنند و اوقات خوشی را بگذرانند: ۳۵ درصد کودکان مهمترین بخش یک شغل را کمک به دیگران و ۲۸ درصد لذت بردن دانستند و ۱۰ درصدِ آن‌ها پذیرفتند که اولویت برتر آن‌ها کار کردن با حیوانات است.


منبع: میگنا
 

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا