نقد داستان کوتاه نقد داستان کوتاه نوای بی‌نوای من | فاطمه غفوری / توسط ششورای نقد

• نویسنده موضوع M.Fakher
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 215
  • کاربران تگ شده هیچ

M.Fakher

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/19
ارسالی‌ها
2,585
پسندها
38,769
امتیازها
66,873
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
«به نام آفریننده‌ی قلم»

IMG_20210307_140814_371.jpg

سلام خدمت نویسنده‌ی عزیز!

«نقد گرمای احساس قلم است، همواره نقد را گرمابخش کلمات بنگرید»

داستان کوتاه «نوای بی‌نوای من» بر اساس پست‌های قرار گرفته توسط نویسنده، توسط شورای نقد انجمن مطالعه و بر اساس اصول نقد شده است.
از نویسنده‌ی عزیز پذیرا هستیم مدتی برای قرار گیری نقدها در تاپیک صبر به خرج دهند تا نقدها کامل قرار گیرند.
پس از قرار گیری نقدها و مطالعه‌ی آن‌ها در جهت پیشرفت اثرتان با توجه به نقد صورت گرفته رمان را ویرایش کنید.
اگر مشکل، [COLOR=rgb(175, 119...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : M.Fakher

M.Fakher

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/19
ارسالی‌ها
2,585
پسندها
38,769
امتیازها
66,873
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
نقد داستان کوتاه "نوای بی‌نوای من"
منتقد:
BlaCkfloWeR BlaCk floWeR

به نام خدا
(نقد این رمان تا پست ۲۰ به انجامیده)
عنوان: نوای بی‌نوای من! عنوان از چند کلمه تشکیل شده است که کلمه‌ی اول نام کرکتر دختر اصلی‌ست؛ به طور کلی در عنوان‌ها نباید اسم اشخاص نام برده شود زیرا که ذهنیتی در خواننده از رمان به وجود نمی‌آید، ولیکن این نام با مفهوم و کلماتی هر چند کلیشه‌ عنوان مطلوبی را ساخته است. مقصود این نام نوای بیچاره‌ و مهر و محبت ندیده‌ی من است؛ با اینکه عنوان رمان با کلمات تکراری‌ای تشکیل داده شده است ولیکن با داستان و ژانر‌ها ارتباط هر چند کم خویش را برقرار کرده است، با این حال در ژانرها در ژانر اجتماعی نسبت به بقیه بار انتقال...

امضا : M.Fakher

Nafise amirlatifi

مدیر تالار نقد
پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
20/5/21
ارسالی‌ها
1,007
پسندها
13,141
امتیازها
33,373
مدال‌ها
18
سطح
19

• مدیر

نویسنده ی عزیز این نقد تا پست بیستم نوشته شده است.
عنوان
عنوان به طور کل سه کلمه‌ داره. نوا نام دختری که در چنگال ساواک گرفتار شده و بینوایانه شکنجه میشه. طبیعتا باید اون [من] داوود باشه که مشخصه قراره به نوا دل ببنده و نسبت بهش حس مالکیت داشته باشه.
این سه کلمه ریشه فارسی دارن و اینطور که از تحلیل خطوط بالایی به چشم میخوره اسم دربرگیرنده‌ی محتوی رمانه. اینکه عنوان با ضمیر من به پایان رسیده یک بار عاشقانه‌‌ای رو منتقل کرده که انگار با ژانر سوم رمان یعنی همون عاشقانه ارتباط بیشتری داره. بی نوای معنای بی سرانجام و بی سامان هست که غم این کلمه میتونه اشاره به ژانر تراژدی داشته باشه البته، خیلی کم! در نهایت میتونیم بگیم ژانر درام برای این عنوان...​

امضا : Nafise amirlatifi

Narges Movahedi

منتقد انجمن
منتقد انجمن
تاریخ ثبت‌نام
25/1/19
ارسالی‌ها
279
پسندها
5,877
امتیازها
21,133
مدال‌ها
11
سطح
12

عنوان:
عنوان انتخابی شما از سه کلمه تشکیل شده است. نوا، در نام انتخابی اشاره به شخصیت اصلی داستان می‌کنه. بی‌نوا، احتمالا خبر از مشکلاتی که زندگی رو برای نوا سخت می‌کنه می‌ده؛ تا به حدی که میشه از بی‌نوایی نام برد مثل بازداشت شدن نوا و شکنجه‌هایی که شد. کلمه «من» در آخر جمله نشان از مالکیت رو میده و وجود یک فردی که شخصیت اصلی رو «نوای من» خطاب میکنه. اون شخص می‌تونه داوود باشه.
ژانر انتخابی شما اجتماعی، عاشقانه و تراژدی بود؛ در صورتی که فقط میشه ارتباط عنوان رو با ژانر عاشقانه به سبب وجود «من» اخر عنوان که یه پیغام از نسبت عاشقانه نوا با فردی میده پیدا کرد. ژانر رمان باید با اسم ارتباط باشه و ارتباط ژانر‌هایی اجتماعی و تراژدی در عنوان...

آخرین ویرایش
امضا : Narges Movahedi