اروپا با تحریم گرگیف، مردم غرب را تحریم کرد / جایگاهی بالاتر از مارینسکی در جهان موسیقی نداریم

• نویسنده موضوع Rigina
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 66
  • کاربران تگ شده هیچ

Rigina

مدیر بازنشسته کمیک + گردشگری
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,164
پسندها
41,353
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر بین‌المللی است. او در طول زندگی هنری‌اش افتخارات بسیاری دارد و ارکسترهای مهمی را در نقاط مهم دنیا رهبری کرده است. نگاهی به لیستِ افتخارات هنری او شاید برای همه ما حیرت‌آور باشد. اما همه این افتخارات متعلق به یک ایرانی است.

علی رهبری تا کنون از سوی بیش از 120 ارکستر سمفونیک جهان از جمله وین، زالسبورگ، برلین، لندن، آمستردام، تورنتو، توکیو، بروکسل و مکزیک برای رهبری دعوت شده است. در کارنامه او رهبر میهمان دایم فیلهارمونیک چک، بلگراد و بروکسل دیده می‌شود. او همچنین رهبر دایم و مدیر هنری ارکسترهای سمفونیک در شهرهای بروکسل، پراگ، زاگرب، مالاگا و تهران بوده است.

رهبری فارغ التخصیل هنرستان عالی موسیقی ملی و آکادمی موسیقی و هنرهای زیبای شهر وین است. او در دوران...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] ILLUSION

Rigina

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,164
پسندها
41,353
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
شما الان هشتمین برنامه‌تان را در هفت ماه گذشته اجرا کرده‌اید. تعداد این اجراها زیاد است. برایمان از علل این موفقیت بگویید.

من در جولای گذشته این سِمت را در مارینسکی گرفتم. سِمتِ بالایی است؛ من اولین رهبر مهمان دائمِ ارکستر باشم. رهبر دائم معمولا هفت یا هشت کنسرت در سال برگزار می‌کند. رهبر مهمان هم در طول سال حداکثر سه یا چهار کنسرت برگزار می‌کند.

اینجا و بعد از اولین کنسرتی که با ارکستر داشتم، از من خواستند که کنسرت دوم را هم رهبری کنم. بلافاصله پس از دومین اجرایم در مارینسکی، جایگاه رهبر مهمان دائم را در مارینسکی به من دادند. این افتخار بزرگی برای من است.

اینجا باید حقیقتی را بگویم؛ سال‌های سال در دور دنیا کار کرده‌ام و بیش از 120 ارکستر را رهبری کرده‌ام و از سوی مدیران ارکستر و...

• Like

Rigina

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,164
پسندها
41,353
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
وقتی برای اولین بار به مارینکسی رفتید، اولین کنسرت‌تان را با رهبری آثاری از آهنگسازان روس به صحنه بردید. برخی با تردید به این اتفاق نگاه می‌کردند و معتقد بودند که این کار زیره به کرمان بردن است. یعنی شما آثار آهنگسازان روس را در قلبِ کشور خودشان و در کنار هنرمندانِ روس برای مخاطبان روس رهبری کردید. آنها خودشان این آثار را بارها و بارها اجرا و به صحنه برده‌اند.

یاد دارم که حدود 40 سال پیش، وقتی شرکت آلمانی ناکسوس به من پیشنهاد داد که می‌خواهند آثاری از آهنگسازان بزرگ دنیا را با رهبری من ضبط کنند؛ من به آنها آثاری از برامس را پیشنهاد دادم. آنها گفتند که آثار برامس را تمام بزرگان دنیا رهبری کرده‌اند و کمپانی‌های بزرگ هم این آثار را منتشر کرده‌اند. اما من اصرار کردم که آثار برامس را...

• Like

Rigina

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,164
پسندها
41,353
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
نظر شما درباره تحریم‌هایی که علیه آقای گرگیف و هنرمندان روسی اعمال شده، چیست. پس از جنگِ روسیه و اوکراین، اروپا، هنرمندان و ورزشکارانِ روس را تحریم کرد. این اتفاق را چطور می‌بینید؟ آیا در حوزه هنر و ورزش، تحریم کار درستی است؟

حدود پنجاه سال پیش که دانشجو بودم هم گفتم که تحریم با شکنجه تفاوتی ندارد. شما وقتی کسی را شکنجه می‌کنید و او را در یک اتاق می‌گذارید و اجازه خوردن آب به او نمی‌دهید؛ با اینکه او را از چیزی به صورت سیاسی تحریم کنید؛ تفاوت چندانی ندارد. معمولا تحریم‌های کلی به هدفش نمی‌خورد و کسان دیگری را هدف می‌گیرد. همیشه ضررِ تحریم‌ها را مردم معمولی تحمل می‌کنند.

البته که تحریم کردنِ موسیقیدان و هنرمند و ورزشکار از مسخره‌ترین کارهاست. اینها کسانی هستند که کار خودشان را انجام...

• Like