نقد و بررسی نقد و بررسی رمان زمزمه ی آسمان | فاطمه علی آبادی کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع Fateme.
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 347
  • کاربران تگ شده هیچ

Fateme.

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
9/7/22
ارسالی‌ها
650
پسندها
21,351
امتیازها
39,373
مدال‌ها
17
سطح
28

• نویسنده موضوع
نام رمان :زمزمه‌ی آسمان
نام نویسنده:فاطمه علی آبادی
ژانر رمان:اجتماعی، عاشقانه، معمایی

تینا؛ دختری ایرانی، روزی هر چه را دارد قربانی تحقق رویای خود می‌کند و کیلومترها از سرزمین مادری‌اش فاصله می‌گیرد. با بدتر شدنِ حال پدرش، دوباره پا به خاک ایران می‌گذارد و طوفانی ناخواسته، تمام زندگی‌اش را در بر می‌گیرد. آیا قرار است روزی به چشم خود، ثمره‌ی سال‌ها تلاشش را ببیند؟
سرنوشت، گاهی چیز دیگری را رقم می‌زند.

موضوع 'رمان زمزمه‌ی آسمان | فاطمه علی آبادی کاربر انجمن یک رمان' در حال تایپ - رمان زمزمه‌ی آسمان | فاطمه علی آبادی کاربر انجمن یک رمان

امضا : Fateme.

YEKTA ONSORI

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته نقد
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/8/19
ارسالی‌ها
903
پسندها
24,407
امتیازها
40,273
مدال‌ها
34
سطح
28

~بسم رب النور~

IMG_20210305_142823_485.jpg

با عرض سلام خدمت نویسنده‌ی عزیز
ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه‌مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم!
ورود شما به دنیای نقد به معنای این است که شما خواستار پیشرفت هستید. به یاد داشته باشید که نقد با توانایی بیان نکات مثبت و منفی در اثرتان، شما را برای بی‌نقص شدن آماده می‌سازد.

کاربر گرامی؛ لطفا قبل از نوشتن نقد در تاپیک، قوانین زیر را مطالعه نمایید:
- نقد یعنی ساختن، نه تخریب کردن! بنابراین در هنگام نوشتن...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : YEKTA ONSORI

Azadeh✿

کاربر فعال عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
31/5/23
ارسالی‌ها
97
پسندها
1,984
امتیازها
11,453
مدال‌ها
8
سطح
8

سلام دوست و همکار عزیزم
اول ازت تشکر میکنم به خاطر زحمتی که کشیدی و این رمان رو نوشتی.
اول رمان من خیلی گیج شدم و نمیفهمیدم موضوع چیه. زلزله شده بود بعد شخصی بود به اسم آراز و بعد توی فصل دوم همه چیز عوض شد ما شخصیتی داشتیم به اسم تینا...
خب قطعا اون قسمت اول جز معمای رمانه که قراره کشفش کنیم!
بازم میگم من یکمی اولش گیج شدم. برام تصویر تار بود و نوشته ها گُنگ که رفته رفته تصویر برام واضح شد ( با اومدن تینا و اینکه تصمیم گرفتم آراز و زلزله رو معما در نظر بگیرم) با این حال که اولش نفهمیدم اما چیزی که باعث شد بیخیال نشم و ادامه بدم قلم قوی و منحصر به فردی بود که به خرج داده بودی. با خودم گفتم این اون نوع نوشتاری هست که من از رمان ها انتظار دارم و باید به خوندنش ادامه بدم چون قطعا میتونم...

امضا : Azadeh✿

Fateme.

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
9/7/22
ارسالی‌ها
650
پسندها
21,351
امتیازها
39,373
مدال‌ها
17
سطح
28

• نویسنده موضوع
سلام دوست و همکار عزیزم
اول ازت تشکر میکنم به خاطر زحمتی که کشیدی و این رمان رو نوشتی.
اول رمان من خیلی گیج شدم و نمیفهمیدم موضوع چیه. زلزله شده بود بعد شخصی بود به اسم آراز و بعد توی فصل دوم همه چیز عوض شد ما شخصیتی داشتیم به اسم تینا...
خب قطعا اون قسمت اول جز معمای رمانه که قراره کشفش کنیم!
بازم میگم من یکمی اولش گیج شدم. برام تصویر تار بود و نوشته ها گُنگ که رفته رفته تصویر برام واضح شد ( با اومدن تینا و اینکه تصمیم گرفتم آراز و زلزله رو معما در نظر بگیرم) با این حال که اولش نفهمیدم اما چیزی که باعث شد بیخیال نشم و ادامه بدم قلم قوی و منحصر به فردی بود که به خرج داده بودی. با خودم گفتم این اون نوع نوشتاری هست که من از رمان ها...

Azadeh✿

کاربر فعال عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
31/5/23
ارسالی‌ها
97
پسندها
1,984
امتیازها
11,453
مدال‌ها
8
سطح
8

سلام عزیزم من اومدم یه نظر دیگه درمورد رمانت بدم
از وقتی فهمیدم موضوع رمانت درمورد سقوط هواپیماست اون موقع بود که متوجه دلیل انتخاب اسمت شدم و ازش خوشم اومد.
می خوام بگم که خوانندگان بیشتر عاشقانه پسند هستن و دوست دارن داستان های عاشقانه بخونن و رمان شما حداقل تا الان که این موضوع رو نداشته. این رو نگفتم که بگم ضعفه! نه اصلا و ابدا ربطی نداره مگه ما فقط یه ژانر داریم؟؟ اینو گفتم که در اخر بگم رمان شما مخاطب خاص خودش رو می طلبه و همین توی جذب مخاطب کارت رو سخت کرده. مخاطب باید اول ارزش نوشته ی تورو بفهمه، بعد میاد سراغش!
البته شما توی ژانر رمانتون عاشقانه رو قید کردید و من همه اش منتظرم نقش مقابلی برای تینا پیدا بشه و حسم میگه همون آراز هستش و همون پلاکی که پیدا شد.
اول بگم با اینکه سرنخ...

Fateme.

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
9/7/22
ارسالی‌ها
650
پسندها
21,351
امتیازها
39,373
مدال‌ها
17
سطح
28

• نویسنده موضوع
سلام عزیزم من اومدم یه نظر دیگه درمورد رمانت بدم
از وقتی فهمیدم موضوع رمانت درمورد سقوط هواپیماست اون موقع بود که متوجه دلیل انتخاب اسمت شدم و ازش خوشم اومد.
می خوام بگم که خوانندگان بیشتر عاشقانه پسند هستن و دوست دارن داستان های عاشقانه بخونن و رمان شما حداقل تا الان که این موضوع رو نداشته. این رو نگفتم که بگم ضعفه! نه اصلا و ابدا ربطی نداره مگه ما فقط یه ژانر داریم؟؟ اینو گفتم که در اخر بگم رمان شما مخاطب خاص خودش رو می طلبه و همین توی جذب مخاطب کارت رو سخت کرده. مخاطب باید اول ارزش نوشته ی تورو بفهمه، بعد میاد سراغش!
البته شما توی ژانر رمانتون عاشقانه رو قید کردید و من همه اش منتظرم نقش مقابلی برای تینا پیدا بشه و حسم میگه همون...

آخرین ویرایش
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] Azadeh✿

Azadeh✿

کاربر فعال عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
31/5/23
ارسالی‌ها
97
پسندها
1,984
امتیازها
11,453
مدال‌ها
8
سطح
8

سلام تینا جان اومدم بگم به یه مقدار از قولم عمل کردم و بعضی از پارت های ویرایش شده رو خوندم.
یه چیزی رو بی تعارف بهت بگم! من همون اولشم قبل ویرایش نظرم درمورد رمانت مثبت بود. حالا بعد از ویرایش هم حقیقتا مثبته همچنان.
درمورد نقد هایی که توی سایت انجام می‌شه می‌خوام بگم که من رفتم بعضی از نقد‌ها رو خوندم تا دستم بیاد دقیقا اوضاع چطوریه حتی نقد رمان تو رو هم خوندم ولی راستش رو بخوای چون تعداد خوانش هایی که کردم زیاد بود نقد هر رمان رو درست یادم نیست.
اما منم درخواست نقد دادم همون چند روز پیش که ویرایشم تموم شد و راستش نقد هرچیزی که باشه تصمیم ندارم رمان رو عوضش کنم چون مجبورم! به این دلیل که می‌دونی پارت گذاری آنلاینش رو شروع کردم و نمی‌دونم چقدر امکان ویرایش هست توی پارت های قبلی و من...

Fateme.

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
9/7/22
ارسالی‌ها
650
پسندها
21,351
امتیازها
39,373
مدال‌ها
17
سطح
28

• نویسنده موضوع
سلام آزاده‌ی قشنگم.
الآن اجازه دارم از ذوق بمیرم؟ :sugarwarez-005:

مرسی بابت اینکه خوندی و وقت گذاشتی و انقدر نوشتی. مرسی یه عالمه.
یه نکته در مورد آشنایی تینا با بچه‌ها بگم؟ همه سوالشون این بود که دلیل این‌ همه توجه تینا به اونا چیه؟ من می‌گم سرنوشت. ولی قابل پذیرش نبود براشون:458071-43334d713ad235cc803ee5474567490d: حالا با توجه به روند داستان، یه جورایی کم‌کم توجهش بهشون جلب شد. و اینکه دیگه بیست و چهاری قربون صدقه شون نمی‌ره و یه وقتایی داد هم می‌زنه:610181-064beec23c2ab9fae36b67a1ed4b4f68: حالا می‌بینی جلوتر.
در مورد اولش، جانان تا خوند، فهمید قضیه چیه و قراره آخرش کتاب رو به کیا تقدیم کنم. می‌گفت اسپویله. منم اون قسمت رو بردم مقدمه. مقدمه رو خوندی؟

بازم یه دنیا ممنون بابت وقتی که...

آخرین ویرایش
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] Azadeh✿