جهان روستای کانلیکا؛ ماست با شکر و چمن قرمز؟

• نویسنده موضوع Rigina
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 127
  • کاربران تگ شده هیچ

Rigina

مدیر بازنشسته کمیک + گردشگری
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,166
پسندها
41,424
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
شاید تابه‌حال اسم روستای کانلیکا یا کانلیجا به گوشتان نخورده باشد، اما روستای توریستی کانلیکا ، یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین مکان‌های توریستی ترکیه است که تا حد بسیار زیادی بکر و دست‌نخورده باقی‌ مانده است. البته این روستا را با روستای کالینکا که در بلغارستان قرار دارد اشتباه نگیرید.

روستای کانلیکای استانبول

اسم این دو روستا شباهت زیادی به هم دارد. من هم اولین‌بار که کانلیکا را جست‌وجو کردم، تصور کردم که این روستا در بلغارستان است. اما ما در این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا، درباره روستای کانلیکای استانبول کمی اطلاعات کسب می‌کنیم.
روستای کانلیکا در دوران عثمانی، محلی مجلل بوده است. جایی که افراد نجیب و ثروتمند عمارت‌هایی در کنار آب ساخته‌اند. در حال حاضر، این روستا یکی از مکان‌های...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Rigina

مدیر بازنشسته کمیک + گردشگری
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,166
پسندها
41,424
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

• نویسنده موضوع
سوغاتی خوشمزه روستای کانلیکای استانبول
ابتدای مقاله را به یاد دارید که درباره ماست صحبت کردیم؟ ارتباطش با این روستا این است که ماست کانلیکا، سوغات این روستا، بسیار مشهور و محبوب است. از همه کافه‌ها و رستوران‌های این روستا، می‌توانید ماست خامه‌ای محلی را تهیه کنید. این ماست خامه‌ای معمولا با خاک قند یا پودر شکر سرو می‌شود.

سوغات روستای کانلیکایشایعاتی هم درباره لبنیات و شیر این روستا وجود دارد. شیر گاوهای این منطقه کمی به‌رنگ صورتی متمایل بوده، آن هم به‌خاطر خوردن علوفه‌های سرخ‌رنگی است که در دامنه‌های اطراف کانلیکا می‌روید. به همین دلیل به آن کانگلی می‌گفتند. اگر تصمیم سفر به این روستا را دارید، امتحان‌کردن ماست و لبنیات خوشمزه آن را از دست ندهید.

از سیر تا پیاز بازار بزرگ استانبول را...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

عقب
بالا