فنی چرا آموزش پلک زدن به ربات‌ها سخت اما مهم است

زهـرا دُلاریـᥫ᭡

سرپرست تالار درسی و دانشجویی + نقاش انجمن
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
21/8/19
ارسالی‌ها
6,890
پسندها
9,459
امتیازها
55,373
مدال‌ها
32
سطح
17

• نویسنده موضوع
  • مدیر
1690033153998.png
پلک زدن بیش از آنچه فکر می‌کنید اطلاعات را منتقل می‌کند و سخت است که ربات‌ها آن را به درستی انجام دهند.

این اولین بار است که با یک ربات طبل می‌زنم.

من آن‌سوی یک میز با یک ربات انسان‌نمای دوست‌داشتنی به نام آی‌کاب (iCub) نشسته‌ام. هر کدام از ما چوب و جعبه خودمان را داریم، و قرار است که هماهنگ و با یک الگوی ساده با چوب به جعبه ضربه بزنیم. اما البته من ربات را هم تماشا می‌کنم - و می‌دانم که او هم دارد من را تماشا می‌کند.

این آزمایش طبل زدن برای آزمایش چگونگی تأثیر حضور رباتی که همان کار را انجام می‌دهد بر رفتار انسان طراحی شده است.

این یکی از آزمایش‌های متعدد تعامل انسان و ربات است که توسط گروه تحقیقاتی کانتکت (CONTACT - معماری شناختی برای...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : زهـرا دُلاریـᥫ᭡

زهـرا دُلاریـᥫ᭡

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
21/8/19
ارسالی‌ها
6,890
پسندها
9,459
امتیازها
55,373
مدال‌ها
32
سطح
17

• نویسنده موضوع
  • مدیر
 آموزش پلک زدن به ربات‌ها ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی

طبیعی جلوه دادن چشم و پوست هنگام پلک زدن بسیار چالش برانگیز است

در واقع، تحقیقات کانتکت با نوجوانان ۱۳ ساله و بزرگسالان در ایتالیا نشان می‌دهد که هر دو گروه ربات‌های پلک‌زن را بیشتر دوست دارند. الساندرا اسکیوتی، سرپرست واحد کانتکت، خاطرنشان می‌کند که رباتی که پلک نمی‌زند می‌تواند احساس ناخوشایندی را در فرد ایجاد کند که انگار به او خیره شده است.

انسان‌ها همچنین ربات‌هایی را که به طور طبیعی پلک می‌زنند باهوش‌تر می‌دانند و در موقعیت‌هایی که انسان ها برای ارائه اطلاعات به ربات‌ها وابسته هستند، مانند ایستگاه‌های قطار، هوش اهمیت دارد...

زهـرا دُلاریـᥫ᭡

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
21/8/19
ارسالی‌ها
6,890
پسندها
9,459
امتیازها
55,373
مدال‌ها
32
سطح
17

• نویسنده موضوع
  • مدیر
خانم کیلاووری می‌افزاید: «یک مشکل دیگر زمان‌بندی و مدت دقیق پلک زدن است.» کارکردهای مختلف پلک زدن - از قبیل اینکه چطور سرعت پلک زدن فرد موقع دروغ گفتن تغییر می‌کند - مستلزم دینامیک‌های مختلف مژه و همچنین حالات مختلف عاطفی است.

او می‌گوید: «هر انحرافی از زمان و مدت طبیعی و مناسب پلک زدن در هر بافتاری می‌تواند باعث شود ربات عجیب و آزاردهنده به نظر بیاید.»

تیم کانتکت از یک برنامه نرم‌افزاری استفاده می‌کنند که به طور جزیی فواصل بین پلک زدن‌های یک بار و دوباره را تصادفی می‌کنند. بالاخره، پلک زدن به صورت ثابت هم خیلی عادی به نظر نمی‌رسد.

در مرکز تحقیقات دیسنی، متخصصان رباتتیک با انیماتورهای شخصیت گرد هم آمده اند تا یک پروتوتایپ پژوهشی برای نگاه رباتیک واقع‌گرایانه تهیه کنند. هدف...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا