دورهمی نقد اولین سری دورهمی نقد | سمفونی مردگان

• نویسنده موضوع N.Karevan❀
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 5
  • بازدیدها 536
  • کاربران تگ شده هیچ

N.Karevan❀

مدیر بازنشسته نقد + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
29/7/20
ارسالی‌ها
601
پسندها
15,433
امتیازها
35,373
مدال‌ها
25
سطح
24

• نویسنده موضوع
~ بسم الله نور ~

IMG_20230812_172704_102.jpg

با سلام و وقت بخیر خدمت کاربران گرامی انجمن یک رمان

با اولین سری از برنامه‌‌ی دورهمی‌های نقد در خدمت شما هستیم. هم اکنون می‌خواهیم در زیر سایه‌بان تخیل با نور راهنمای نقد جمع می‌شویم و صمیمت بینش‌های دل‌انگیز را به اشتراک بگذاریم.

به یاد داشته باشید که دیدگاه منحصر به فرد شما یک گنج است، قطب‌نمایی که ما را از طریق هزارتوی بیان هنری راهنمایی می‌کند و رازهای نهفته در سطرسطر کتابها را...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : N.Karevan❀

N.Karevan❀

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
29/7/20
ارسالی‌ها
601
پسندها
15,433
امتیازها
35,373
مدال‌ها
25
سطح
24

• نویسنده موضوع
کتاب انتخابی این هفته: سمفونی مردگان

ggya7iu1je7g.jpeg

N.Karevan❀

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
29/7/20
ارسالی‌ها
601
پسندها
15,433
امتیازها
35,373
مدال‌ها
25
سطح
24

• نویسنده موضوع
کابران عزیز یک رمان
به اولین دورهمی نقد خوش آمدید:458211-8e33e52a2f7bd5005505daf268120cac:

ارسال عکس‌های زیباتون برای تالار عکس رو فراموش نکنید

FATEME078❁

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
2,520
پسندها
63,845
امتیازها
66,873
مدال‌ها
50
سطح
43

سمفونی مردگان برای من صرفا یک رمان نیست. مجموعه‌ای از اعتقادات متفاوت آدم‌هاست که عباس معروفی اون‌ها رو در قالب یک داستان جا داده.
پدر خانواده، نماینده قشر مذهبی جامعه‌ست که می‌خواد باورهای خودش رو به همه غالب کنه و هر کس متفاوت با اون عمل کنه یعنی کافر شده.
اورهان قشر پیرو و همیشه دنبال‌رویی هستن که چشم بسته به خواسته‌های اون گروه اول چشم می‌گن. عموما کسی از اون‌ها خوشش نمیاد و برای همین در آخر عقده‌ای میشن و پایان ناخوشایندی هم برای خودشون و هم دیگران رقم می‌زنند.
گروه بعدی اما آدم‌هایین که می‌خوان خودشون باشن، نه خمیری در دست بقیه. کسایی که عاشق کتابن. با ادبیات آشنان. معنی شعرا رو از برن. باور دارن به یه روز خوب. کسانی که متفاوت عمل می‌کنند و برای همین کافر خونده میشن...

امضا : FATEME078❁

Tara Motlagh

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/8/23
ارسالی‌ها
305
پسندها
1,017
امتیازها
6,833
مدال‌ها
10
سطح
9

داستان در زمان حال اتفاق می‌افته اما از فلش‌بک‌هایی به گذشته شکل گرفته. و این بازگشت‌ها به گذشته خیلی سریع اتفاق می‌افته اون ‌قدر که مرز بین گذشته و حال مشخص نیست. راوی زمان حال سوم شخص و زمان گذشته در فکر و خاطر اورهان می‌گذره و راوی چندین بار در طی داستان تغییر می‌کنه.
اسم رمان انسان رو به یاد دنیای موسیقی می‌ندازه و عباس معروفی خودش میگه به این خاطر اسم این رمان رو سمفونی مردگان گذاشته چون دنیا رو دارای ریتم می‌دونه و سمفونی مردگان به چهار موومان سمفونی اشاره می‌کنه که هر موومان توسط یک ساز نواخته میشه و این چهار ساز در کنار هم سمفونی مرگ رو می‌سازن. همون چیزی که تم داستان رو تشکیل میده و مردگی در حین زنده بودن رو به تصویر می‌کشه.
داستان هول محور شخصیت آیدین می‌چرخه. آیدینی که شاعر و...

امضا : Tara Motlagh

NASTrr

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
17/9/19
ارسالی‌ها
7,986
پسندها
55,710
امتیازها
92,373
مدال‌ها
52
سطح
39

• مدیرکل
سلام
من موفق نشدم این کتاب تموم کنم، دراصل اوایلش هستم و دلم نیومد با این همه درگیری ذهنی تمومش کنم، می‌خوام واقعاً فضاش رو لمس کنم.
فضای داستان جوری روایت شده که قابل لمس باشن تمام شخصیت‌ها، تضادها، فلسفه‌ها و ساختارهایی که در رمان نقد شدن...آدم‌ها همگی نمادهایی هستن که از دیدگاه‌شون جهان، چه جهان کوچیک و چه جهان بزرگ، بسته به دیدگاه‌ افراد، توصیف شده...یکی توی غرفه یکی ورای جایی که هست...مثل اونجا که پدر آیدین از شغل پیرمرد توی کتاب می‌پرسه و بعد از شنیدن شغل اون پیرمرد میگه ما آجیل فروشیم و کتاب رو پاره می‌کنه...اون لحظه و تمام لحظات حرف دارن، خیلی حرف دارن و من فقط یه لحظه و سکانس رو بگم؟ خیلی ظالمانه است.
خوندن این کتاب رو پیشنهاد میدم و سکوت می‌کنم چون این کتاب...

آخرین ویرایش
امضا : NASTrr
عقب
بالا