کتاب های تاریخی معرفی کتاب دروازه‌ی مردگان 1: قبرستان عمودی

• نویسنده موضوع MONTE CRISTO
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 50
  • کاربران تگ شده هیچ

MONTE CRISTO

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,729
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

• نویسنده موضوع

معرفی کتاب دروازه‌ی مردگان 1: قبرستان عمودی​

حمیدرضا شاه‌آبادی در کتاب دروازه‌ی مردگان 1: قبرستان عمودی داستان زندگی پسری به نام رضاقلی را روایت می‌کند که در دوران سلطنت شاهان قاجاری زندگی می‌کند و اکنون خودزندگی‌نامه‌ی او به دست نوجوانی کنجکاو به نام مجید افتاده است. این اثر که قسمت نخست سه‌گانه‌ای خواندنی به شمار می‌رود، در سال 1397 نامزد دریافت جایزه‌ی سال شد.

درباره‌ی کتاب دروازه‌ی مردگان 1: قبرستان عمودی​

رضاقلی، شخصیت اصلی کتاب دروازه‌ی مردگان 1: قبرستان عمودی، نوجوان فقیر و روستایی‌نشینی است که در طول کتاب با پدیده‌های شهری و مدرنی همچون سینما، ماشینیزه شدن برخی از فرآیندها، ریل‌گذاری مسیرهای بین شهری و… مواجه می‌شود. ما روایت...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : MONTE CRISTO

MONTE CRISTO

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,729
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

• نویسنده موضوع
داستان کتاب دروازه‌ی مردگان 1: قبرستان عمودی در دو خط زمانی روایت می‌شود که یکی از آن‌ها مربوط به زمان حال و دوران معاصر است و دیگری به اواخر دوران قاجار باز می‌گردد. موضوع اصلی رمان حول محور پدیده‌ی کودکان کار طرح‌ریزی شده است و حمیدرضا شاه‌آبادی در آن وقایع زندگی کودکی را شرح می‌دهد که از خانواده‌ی خود دزدیده شده و اکنون در شرایطی قرار گرفته است که مجبور به کار کردن در یک کارگاه فرش‌بافی است. ارباب او به ازای کار، جای خواب و غذایی در حد رفع نیازهای اولیه در اختیار رضاقلی قرار می‌دهد و این وضع رفته‌رفته رضاقلی را نسبت به شرایط موجود آگاه و معترض می‌کند.

خط دوم داستان که در زمان حال روایت می‌شود، مربوط به نوجوانی به نام مجید است که دفترچه‌ی خاطرات رضاقلی را در تهران معاصر پیدا می‌کند و...

MONTE CRISTO

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,729
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

• نویسنده موضوع

کتاب دروازه‌ی مردگان 1: قبرستان عمودی برای چه کسانی مناسب است؟​

نوجوانانی را که به داستان‌های فانتزی و تاریخی علاقه دارند، به خواندن این رمان و نیز دیگر قسمت‌های این سه‌گانه دعوت می‌کنیم.

جوایز و افتخارات کتاب دروازه‌ی مردگان 1: قبرستان عمودی​

• برگزیده‌ی سی‌وهفتمین دوره‌ی کتاب سال ایران؛
  • در فهرست نامزدهای دریافت جایزه کتاب سال؛
  • برگزیده‌ی جایزه‌ی کلاغ سفید.

با حمیدرضا شاه‌آبادی بیشتر آشنا شویم​

حمیدرضا شاه‌آبادی، نویسنده‌ی معاصر ایرانی و خالق اثر تحسین‌شده‌ی دروازه‌ی مردگان، در سال 1346 در تهران چشم به جهان گشود. علاقه‌ی جدی او به نویسندگی در سال‌های نوجوانی آغاز شد و در همان ایام بود که شاه‌آبادی چندین...

MONTE CRISTO

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,729
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

• نویسنده موضوع

در بخشی از کتاب دروازه‌ی مردگان 1: قبرستان عمودی می‌خوانیم​

آن شب تا صبح فقط در جایم غلت زدم. بچه‌های دیگر هم که آمدند توی اتاق و خوابیدند چشم‌هایم را بستم تا فکر کنند خوابم. اما افاقه‌ نکرد. تا صبح غلت زدم. نیمه‌شب چند بار بلند شدم و رفتم روی ایوان و از بالا به حوض نگاه کردم؛ و به حیاط خالی و ساکت. چقدر آرزو داشتم شکور دوباره بود. غم و غصه‌ام و اینکه هیچ‌کس نبود که با او درد و دل کنم و حرف بزنم جای خالی شکور را بیشتر نشانم می‌داد. نزدیکی‌های صبح برگشتم پیش بچه‌ها و دراز کشیدم. این بار چشم‌هایم گرم شدند و تقریباً خوابم برده بود که صدای رضی را شنیدم که نعره می‌کشید و بچه‌ها را بیدار می‌کرد. بچه‌ها به‌سرعت از جا بلند می‌شدند و جای خوابشان را جمع می‌کردند. من اما رمق...

عقب
بالا