کتاب های تاریخی معرفی کتاب دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی

• نویسنده موضوع MONTE CRISTO
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 40
  • کاربران تگ شده هیچ

MONTE CRISTO

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,729
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

• نویسنده موضوع

معرفی کتاب دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی​

سومین و آخرین قسمت یک مجموعه داستان تاریخی و ترسناک. حمیدرضا شاه‌آبادی در کتاب دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی ماجرای دو پسر نوجوان را روایت می‌کند که زندگی آن‌ها با وجود یک قرن فاصله، در نقطه‌ای وهم‌آلود و سؤال‌برانگیز با یکدیگر تلاقی می‌کند. وقایع این سه‌گانه، پای مجید را در جست‌وجوی حقیقتِ زندگی رضاقلی به جاهای عجیب و موقعیت‌های دلهره‌آوری باز می‌کند.

درباره‌ی کتاب دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی​

در دو قسمت قبل این مجموعه با عناوین «قبرستان عمودی» و «شب خندق»، دیدیم که چگونه پای شخصیت‌های اصلی داستان در گیرودار وقایعی هولناک و دلهره‌آور به دنیای مردگان باز می‌شود و هر یک از آن‌ها به طریقی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : MONTE CRISTO

MONTE CRISTO

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,729
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

• نویسنده موضوع
ماجرای کلی مجموعه‌ی دروازه‌ی مردگان که اکنون قسمت سوم و آخر آن در اختیار شما قرار دارد، از این قرار است که خودزندگینامه‌ی پسر نوجوانی به نام رضاقلی، طی وقایعی عجیب به دست فردی به نام مجید افتاده و اکنون مجید به دنبال کشف حقیقت، راهی خانه‌ای پرماجرا و قدیمی در تهران شده است. در دو قسمت اول مجموعه می‌خوانیم که چرا این خانه به مکانی رعب‌آور و وحشتناک تبدیل شده است. اکنون و در قسمت سوم این سه‌گانه با عنوان چاه تاریکی، داستان از جایی شروع می‌شود که مجید به همراه خواهرش لیلا، پدرش و شخصیت دیگری به‌نام اکبر، راهی سفری به کاشان می‌شوند.

بی‌شک تحصیلات حمیدرضا شاه‌آبادی در رشته‌ی تاریخ، توانمندی او را برای خلقی رمانی در ژانر تاریخی دوچندان کرده است. از خلال هر سه قسمت این مجموعه، مخاطب گویی سوار...

MONTE CRISTO

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,729
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

• نویسنده موضوع

کتاب دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی برای چه کسانی مناسب است؟​

تمامی نوجوانانی را که به مطالعه‌ی آثار داستانی هیجان‌انگیز و تاریخی با رگه‌هایی از ژانر وحشت علاقه دارند، به مطالعه‌ی این کتاب و دو قسمت دیگر این سه‌گانه‌ی خواندنی با عنوان‌های «قبرستان عمودی» و «شب خندق» دعوت می‌کنیم.

با حمیدرضا شاه‌آبادی بیشتر آشنا شویم​

حمیدرضا شاه‌آبادی، نویسنده‌ی سه‌گانه‌ی دروازه‌ی مردگان، تاریخ‌پژوه، داستان‌نویس و نمایشنامه‌نویس ایرانی است. او در سال 1346 در تهران متولد شد و فعالیت در حرفه‌ی نویسندگی را همزمان با سال‌های نوجوانی خود آغاز کرد. شاه‌آبادی با نگارش قسمت اول این سه‌گانه با نام «قبرستان عمودی» توانست جوایز و افتخاراتی از جمله جایزه‌ی سی‌وهفتمین دوره‌ی...

MONTE CRISTO

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,729
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

• نویسنده موضوع

در بخشی از کتاب دروازه‌ی مردگان 3: چاه تاریکی می‌خوانیم​

یک روز از ملاقات با رضی گذشته بود و هنوز کاری نکرده بودم. شب، بعد از شام رفتم توی حیاط مدرسه و مدتی ‌روی پله‌ها نشستم و فکر کردم. دیدم چاره‌ای ندارم جز اینکه خودم تنهایی دست به کار شوم. در آن شرایط نمی‌توانستم ‌کسی را با خودم همراه کنم. فکر کردم گرفتاری نادر به کنار، اصلاً درست بود در کار خطرناکی که به خودم مربوط می‌شد، یک‌بار دیگر پای او، الماس یا هر کس دیگری را به میان بکشم؟ یادم افتاد موقع نجات خواهر رسول، نادر چطور در مهلکه گیر کرده بود و چطور کم مانده بود او را بکشند یا گوش‌هایش را ببُرند. الماس هم همین‌طور. او هم می‌توانست به دست ایاز و آدم‌هایش کشته بشود یا حتی دوستان دیگرش مثل کافور و آن‌های دیگر که با...

عقب
بالا