نقد شورا نقد رمان من مثل بقيه نيستم | ارشين و elena/ توسط شوراي نقد

• نویسنده موضوع F.Śin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 5
  • بازدیدها 727
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,207
پسندها
16,572
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
IMG_6786.jpg
به نام خدا

نقد رمان من مثل بقيه نيستم توسط شورای انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرد.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
موفق باشید:)
شورای نقد یک رمان

آخرین ویرایش
امضا : F.Śin

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,207
پسندها
16,572
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
♦بــه نـام خــدا♦​
نـقـد رمـان:
"مـن مـثـل بـقـيـه نـيـسـتـم"

نـام رمـان:
اولين اصلي كه نويسنده به آن دقت نكرده، پرهيز از انتخاب نـام هاي جمله وار بود؛ بي شك نامي كه به صورت جمله و صد البته طولاني باشد، خسته كننده بوده و استاندارد نيست. همچنين لازم به ذكر است كه خواننده، هنوز از ارتباط اين نـام با محتوا سر در نياورده، در طول رمان ها، يك سري وقايع شكل مي گيرند كه دست به دست هم داده تا به خواننده برسانند مقصود نويسنده از انتخاب نامش چه بوده اما هنوز آن يك سري وقايع شكل نگرفته اند و از طرفي، شايد نويسنده با توجه به قضاوت هايي كه از طرف هر دو گروه بود، اين نـام را برگزيده تا برساند همه همچون يكديگر نيستند و با هم فرق دارند. در كنار همه ي اين موارد، بايد بگم كه نـام آنچنان...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,207
پسندها
16,572
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
اين نقد، متعلق به * نازگـل بانــو * * نازگـل بانــو * بوده و ايشان فعلاً حضور ندارند تا خودشان نقد را ارسال كنند.

°• نام رمان: نام رمان بسیار طولانیه ، یک نام خوب باید کوتاه و پر معنی باشه. نامی که ایشون انتخاب کردن ، هم طولانی هست و هم ارتباط زیادی با ژانر ها نداره. اما با موضوع کلی همخوانی داره.

°• جلد رمان: از اونجایی که ژانرهای انتخاب شده ‌ عاشقانه_طنز_ تراژدی هست ، عکس روی جلد محتوای عاشقانه و همینطور شاد(نزدیک به ژانر طنز) رو به تصویر میکشه. و این یک نکته ی خوبه که تونسته با ژانرها ارتباط برقرار بشه. اما ارتباطی با ژانر تراژدی نداره. و همینطور کمی کیفیت عکس پایینه و فونتی که برای نوشتن اسم رمان استفاده شده نامناسبه.
میتونستن از طراح...

پروین امیرکافی

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
7/8/17
ارسالی‌ها
206
پسندها
1,519
امتیازها
10,013
مدال‌ها
9
سطح
9

به نام خدا
"رمان من مثل بقیه نیستم"

اسم رمان:
اسم رمانتون بیانگر شخصیتی در رمانتون است که اخلاق منحصر به فردی داره و متفاوت از بقیه است.
اسم متناسب با موضوع داستان و ژانر بود و خواننده رو جذب میکنه.

ژانر:
اول اینکه ما ژانر کل کلی نداریم.
ژانر طنز به خوبی در رمان نمایانگر بودژانر تراژدی و عاشقانه زیاد توی داستان دیده نمیشد.

جلد:
جلدتون خوب بود متناسب با داستان و ژانر ها بود و رنگ تیره در عین درخشندگی صحنه جالبی ایجاد کرده بود که فضای عاشقانه رو نمایش میداد.

خلاصه:
خلاصه متنی است که به خواننده کمک میکنه اصل مطلب دستگیرش بشه، پس نباید مجهول باشه و نه ماجرا رو لو بده.
خلاصه تون میتونست بهتر باشه و واضح تر بیان بشه. خلاصه تون بیشتر برای ژانر...

امضا : پروین امیرکافی

AiLiN_R

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
9/6/18
ارسالی‌ها
2,707
پسندها
20,951
امتیازها
74,773
مدال‌ها
7
سطح
0

" بــه نــام خــدا "
نـقـد رمـان:
"من مثل بقیه نیستم"

نــام رمــان:
نام رمان بلند ولی در عین حال متفاوت است.
نام رمان مبهم وکمی کنجکاو کننده است برای خواننده،خواننده با خواندن نام رمان روایتی عاشقانه همراه با طنز ویا همراه با ژانر ترآژدی تصور می کند.
نام رمان خوب است ولی نام مناسب تری میتوانست انتخاب کند.

جــلـد:
جلد،یک زوج شاد هستند که درحال تماشای ستارگان هستند که قشنگ ژانر عاشقانه را به تصویر می کشد.
رنگ های تیره وکدر رنگ به خوبی ژانر ترآژدی را به تصویر می کشد.
رنگ های روشن خیلی کم در جلد دیده می شود واین ژانر طنز را برای خواننده به تصویر نمی کشد.
ولی جلد خوبی است.

خــلاصـه:
خلاصه زیاد کنجکاو کننده وایده آل نبود،ساده نوشته شده بود واین شاید خواننده را زده کند.
خلاصه طوری بود...

امضا : AiLiN_R

*AFSOON*

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/7/17
ارسالی‌ها
687
پسندها
8,068
امتیازها
24,973
مدال‌ها
22
سطح
12

بسمه تعالی
نقد رمان مثل بقیه نیستم توسط تیم نقد انجمن یک رمان

عنوان رمان:
من مثل بقیه نیستم آوای جالبی داره و در اولین نظر که دیدمش فکر کردم به احتمال زیاد این رمانم با بقیه رمانا فرق داره اما رمانتون به مرور منو از اینکه متفاوت باشه ناامید کرد. عنوان شما خلاصتونو نقض می کنه، اگه نوشین بگه من مثل بقیه نیستم، پس خلاصه زیر سوال می ره چون توش گفته شده راتین و نوشین شباهت های زیادی دارن. امکان داره منظور شما این بوده باشه که نوشین مثه بقیه دخترا نیست که به راتین ببازه و راتین بالاخره درگیر عشق اون می شه، با این وجود، عنوان شما حتی با متن رمانتون هم مطابقت چندانی نداره و اینکه این رمان طنزه اصلا از روی عنوانتون قابل تشخیص نیست.
ژانر:
اجتماعی با وجود کاری که راتین با دخترا می کنه می...

امضا : *AFSOON*
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.