نقد شورا نقد رمان من خونآشامم| yazdan_f.a.r / توسط شوراي نقد

• نویسنده موضوع F.Śin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 411
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

F.Śin

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,203
پسندها
16,521
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
64344
به نام خدا

نقد رمان "من خونآشامم" توسط شورای انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرد.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
موفق باشید:)

شورای نقد یک رمان

امضا : F.Śin

F.Śin

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,203
پسندها
16,521
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
| به نام او |
✿​
نقد رمان:
"من خون آشامم"

عنوان:
معتقدم عنوان ِ "من خونآشامم" چندان هم تازه و نو نبود و مسلماً كه نويسنده مي توانستند، نام ِ بهتر و جذب كننده تري را براي رمان برگزينند؛ چرا كه هيچ ابهام يا درگيري اي در ذهن ايجاد نشده و عنوان، خيلي واضح و روشن، بيان مي كند كه قرار است در طول رمان، يكسري رويداد ها رخ بدهد و در آخر هم با يك خونآشام، سر و كار داشته باشيم و در اين بين ها هم ممكن است رمان مورد قضاوت قرار گرفته و حتي اگر نويسنده ايده اي نو داشته باشند، خواننده ايده شان را كليشه و مشابه ديگر رمان هاي خون آشامي، تلقي كند.
از نظر ارتباط با ژانر هم، تنها ژانري كه اصلاً و ابداً به ذهن خطور نمي كرد، ژانر اجتماعي بود.
بنده بيشتر...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : F.Śin

MEHR.AFAQ

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
16/3/18
ارسالی‌ها
2,767
پسندها
30,210
امتیازها
80,673
مدال‌ها
33
سطح
33

"نقد مـن خوناشامم"
نام رمان:
اسم از هر نظر بینظیر بود از نظر جذابیت و کوتاهی و مرتبط بودن؛ یه اسم جذاب درعین حال عالی برای رمان بود با محتوای رمان مرتبط بود و اولین چیزی که در ظاهرش میتونست خوانندگان رو به خودش جذب کنه من خودم با خوندن اسم رمان جذبش شدم و این واقعا عالیه و همچنین برای کسایی که دوست دارن رمان تخیلی بخونن خیلی جذابه از اسم رمان به ژانر تخیلی و اجتماعی و تراژدی پی میبریم.
خلاصه:
خلاصه رمان تا حدودی کنجکاو کننده بود اما نویسنده میتونست جذابیت رو ببره بالا میتونست یه خلاصه هیجانی بنویسه اما در چند سطر مراحل داستان رو توضیح داده بود خلاصه؛ وقتی توخلاصه گفته شد مهناز با سهیل اشنا میشه و قصه ی خوناشامیش از اونجا شروع میشه نویسنده باید از دیدار مهناز با سهیل اول رمان رو شروع...

امضا : MEHR.AFAQ

princess

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
1/6/18
ارسالی‌ها
118
پسندها
2,015
امتیازها
11,633
مدال‌ها
2
سطح
0

با سلام

نقد رمان "من خون‌آشامم"

نام رمان: "من خوناشامم" جذاب نبود و همین جذاب بودن مهم‌ترین ویژگی یه اسم مناسبه‌. گذشته از این، تازگی هم نداشت برامون. ژانر رمان اجتماعی بود و این اسم فکر نمی‌کنم چندان با این ژانر تناسب داشته باشه. ژانر اجتماعی به مشکلات جامعه و افراد حاضر در اجتماع می‌پردازه که این اسم، هماهنگی نداره. به نظر من این نامی که برای رمان انتخاب شده، بیشتر برای ژانر تخیلی مناسبه.

جلد: جلد یه دختر رو نشون می‌داد که دندوناش مثل خون‌‌آشاما بود. سیاه پوش بودنش و از همه مهمتر، پوشیده بودن چشماش با یه پوشش شنل مانند، به خوبی یک دختر خون‌آشام رو به تصویر کشیده بود. تصویر با اسم کاملا متناسب بود و...

آخرین ویرایش
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.