10 پل طولانی جهان

  • شروع کننده موضوع I.YãSi
  • تاریخ شروع

I.YãSi

ویراستار انجمن
ویراستار انجمن
عضویت
8/23/18
ارسال ها
1,753
امتیاز
63,073
محل سکونت
the MonaLisa's picture
10
پل لیک پانتچرترین
93662

این پل که از آن با نام گذرگاه نیز یاد می‌شود، هفتمین پل طولانی جهان و دومین پل طولانی آبی جهان است و به روی دریاچهٔ پانتچرترین در جنوب لوییزیانا در آمریکا بسته شده است. ساختمان این پل متشکل از دو پل موازی است. پل بلندتر ۳۸٫۴۲ کیلومتر طول داشته و بر روی ۹ هزار پایهٔ بتونی قرار گرفته است. بخش متحرک پل که دارای طول معادل ۱۳ کیلومتر بوده، روی کانال جنوب ساحل شمالی واقع شده و اصطلاحاً از نوع قپانی است! ترمینال جنوبی پل یاد شده، در Metairie لوییزیانا، در حومهٔ شهر «نیواورلئان» قرار دارد و این در حالی بوده که پایانه شمالی آن در Mandeville لوییزیانا واقع شده است.

9
پل دنگ‌های
93663

این پل که به زبان چینی به معنای پل دریای بزرگ شرق است، دومین پل دریایی جهان است که تاریخ تکمیل آن به ۱۰ دسامبر ۱۹۸۵ بر می‌گردد. این پل با طول ۳۲٫۵ کیلومتر، «شانگ‌های» چین را به ساحل «یانگشان» این کشور متصل می‌کند. بخش عظیم پل، ارتفاع کمی دارد و قسمت اصلی و بلندترین بخش پل به صورت کابلی ساخته شده و با داشتن دهانه‌ای به طول ۴۲۰ متر، امکان عبور کشتی‌های بزرگ از زیر آن به راحتی فراهم شده است.
 

I.YãSi

ویراستار انجمن
ویراستار انجمن
عضویت
8/23/18
ارسال ها
1,753
امتیاز
63,073
محل سکونت
the MonaLisa's picture
8
پل ملک فهد


پل دوستی بحرین و عربستان بر روی خلیج فارس ساخته شده و مجمع الجزایر بحرین را به عربستان متصل می‌سازد. این پل ۲۵ کیلومتر طول دارد و دارای ۷ سد و ۵ پل ارتباطی می‌باشد. این پروژه یک میلیارد دلار هزینه داشته و به وسیله کمپانی هلندی احداث گردیده است. عرض پل ۴۰ متر و دارای جاده‌ای دو طرفه ۸ باندی می‌باشد. از زیر ۴ پل از ۵ پل ارتباطی کشتی‌ها قادر به عبور می‌باشند. ۳٫۵ میلیون متر مکعب سنگ و ۱۵ میلیون مترمکعب شن در اینجاده ارتباطی به کار رفته‌است. اولین سنگ این پل توسط شاه فهد سلطان عربستان و شیخ بن سلمان الخلیفه سلطان بحرین در محل خود قرار گرفت و تکمیل آن تا سال ۱۹۸۶ به طول انجامید. این پل که ساخت آن با اتصال چندین پل و سد انجام گرفت، به صورت رسمی در ۲۵ نوامبر ۱۹۸۶ افتتاح شد.

7
پل ساحلی چِساپیک


این پل که در اصطلاح ساکنین ایالات مری لند آمریکا Bay نامیده می‌شود، ساحل غربی و شرقی این ایالت را به هم مرتبط می‌سازد. پلی با ۷ کیلومتر طول که در سال ۱۹۵۲ ساخته شد و دهانهٔ اصلی آن، در زمان خود طولانی‌ترین سازهٔ فولادی روی آب به شمار می‌رفت. این پل به احترام فرماندار ایالات مری لند که ساخت آن را تکمیل نموده، به طور رسمی William Preston خوانده می‌شود.

6
پل واسکودوگاما


پل واسکودوگاما واقع در پرتغال، یک پل کابلی است که روی رودخانه Tagus و نزدیک لیسبون پایتخت پرتغال قرار گرفته است. این پل طولانی‌ترین پل اروپاست و مسافتی حدود ۱۷٫۲ کیلومتر را در بر می‌گیرد. هدف از ساخت پل مذکور، سبک کردن ترافیک و ازدحام پل‌های دیگر لیسبون بوده است.
 

I.YãSi

ویراستار انجمن
ویراستار انجمن
عضویت
8/23/18
ارسال ها
1,753
امتیاز
63,073
محل سکونت
the MonaLisa's picture
5
پل پِنانگ


پل پِنانگ دارای یک راه دو خطه است و Gelugor در جزیرهٔ پِنانگ را با Seberang Prai شبه جزیرهٔ اصلی مالزی، از شبه جزیرهٔ مالاکا مرتبط می‌کند. این پل هم چنین به بزرگراه شمالی ـ جنوبی Prai و بزرگراه Jelutong در پِنانگ متصل می‌شود. در ۱۴ سپتامبر ۱۹۸۵ به طور رسمی عبور و مرور روی این پل، آغاز شد. پل پنانگ ۱۳٫۵ کیلومتر طول دارد و در زمره طولانی‌ترین پل‌های جهان قرار می‌گیرد. این پل به عنوان نشان اختصاصی و ملی مالزی نیز محسوب می‌گردد.

4
پل ریو نیتروی


این پل که از بتون مسلح ساخته شده، دو شهر ریودو ژانیرو و نیتروی در برزیل را به هم متصل می‌سازد. ساخت این پل به طور سمبلیک در ۲۳ آگوست ۱۹۶۸ در حضور ملکه الیزابت دوم انگلیس و همسرش شاهزاده فلیپ در اولین و تنها سفر آن‌ها به برزیل آغاز شد. در ژانویه ۱۹۶۹ کار ساخت و ساز پل آغاز و در ۴ مارس ۱۹۷۴ به اتمام رسید. نام رسمی پل، با هدف گرامی داشتن رئیس جمهور برزیل که پل به دستور او ساخته شده، President Costa e Silva نهاده شده. Rio-Niteroi لقب توصیفی آن بوده که از نام رسمی آن شناخته شده‌تر است و امروزه کمتر کسی این پل را به نام رسمی می‌شناسد.

3
پل کنفدراسیون


این پل بر روی معبر Abegweit در تنگهٔ Northumberland قرار گرفته و ارتباط جزیره Prince Edward را با خشکی New Brunswick در کانادا بر عهده دارد. این پل شگفت انگیز قبل از نام گذاری رسمی در میان ساکنین جزیره Prince Edward به اتصال ثابت مشهور بوده است. ساخت این پل از پاییز ۱۹۹۳ تا بهار ۱۹۹۷ با صرف هزینه‌ای حدود ۱/۳ میلیارد دلار به طول انجامید و در ۳۱ می ۱۹۹۷ به بهره برداری رسید. طول پل مذکور به ۱۳ کیلومتر می‌رسد.

2
پل سن ماتئو-هی وارد


پل سن ماتئو، پلی است در آمریکا که رابط بین سانفرانسیسکوی پنسیلوانیا با خلیج کوچک شرقی محسوب می‌شود. نکتهٔ جالب توجه این است که انتهای غربی پل در Foster city که آخرین ضمیمه شهری در لبه شرقی سن ماتئو محسوب می‌شود، واقع شده و انتهای شرقی پل در Hay Ward قرار گرفته است. این پل متعلق به ایالت کالیفرنیا بوده و توسط Caltrans آژانس بزرگراه‌های آمریکا نگهداری می‌شود.

1
پل ۷ مایلی


این پل با چشم اندازی بسیار دیدنی، روی کانالی بین خلیج مکزیک و تنگه فلوریدا قرار گرفته، جزیره Key Vace و Duck Key را به هم مرتبط می‌سازد. از این پل طولانی، به عنوان یکی از اولین بزرگراه‌های دریایی آمریکا یاد شده و مسافتی حدود ۱۲ کیلومتر را در بر می‌گیرد.
 

موضوعات مشابه


بالا