گریفیندور ریگولوس بلک

..•Mαηiα•..

تازه وارد
تازه وارد
عضویت
10/27/18
ارسال ها
637
امتیاز واکنش
2,322
امتیاز
15,073
ریگولس آرکچروس بلک شخصیت تخیلی سریداستانهای هری پاتر نوشته جی کی رولینگ است.
ریگولس بلک (۱۹۶۱-۱۹۷۹) پسر اریون بلک، همسرولبورگ بلک بود.
خانوادهٔ وی جزء اولین جادوگران سیاه بودند. آن‌ها به اصالت خود افتخار می‌کردند و اعتقاداتشان در مورد مشنگ‌زادگان مانندمرگ‌خواران بود. چون ریگولس نیز چنین طرز فکری داشت و با برادر بزرگش یعنی سیریوس متفاوت بود پسر موردعلاقهٔ مادرش شد.
نسبت خانوادگی
او از خاندان بلک و برادر کوچکتر سیریوس بلک و پسرعموی بلاتریکس است.
شخصیت
او یک مرگ‌خوار بوده‌است که بعد از متوجه شدن اهداف ولدمورت از رأی خود برمی‌گردد.
روند شخصیت
در ابتدا هری پاتر متوجه می‌شود که فردی یکی ازجان‌پیج‌ها را دزدیده و نابود کرده‌است که در نامه امضای فردی به نام «ر.ا.ب» ذکر شده در کتاب هفتم هری پاتر متوجه می‌شوند این فرد ریگولوس بلک نام دارد و از طریق کریچر قصد نابود کردن قاب‌آویز اسلیترین را داشته‌است که کریچر موفق نشده و در عوض ریگولوس بلک مرد.
ر.ا.ب
ر.ا.ب نامی مجهول است که در زیر نامهٔ عجیبی در داستان ششم هری پاتر (هری پاتر و شاهزادهٔ دورگه) نوشته شده‌است و از زمان انتشار این داستان تا پیش از انتشار آخرین کتاب همهٔ خوانندگان به دنبال هویت واقعی ر.ا.ب بودند.
بعد از اینکه هری پاتر متوجه می‌شود که لرد ولدمورت بزرگ‌ترین جادوگر سیاه هزاره اخیرجان‌پیچ ساخته که با آن عمری جاودان پیدا کند به همراه آلبوس دامبلدور به جستجوی آن‌ها پرداخت و یکی از آن‌ها را یافت اما به جای جان‌پیچ نامه‌ای یافت که با نام ر.ا.ب (R.A.B) امضاء شده بود و محتوای آن نشان می‌داد که ر.ا.ب آن جان‌پیچ را یافته یا از بین برده یا جای دیگری پنهان کرده‌است.
بعد از آن همه به دنبال یافتن هویتی بودند که قرار بود در داستان هفتم هری پاتر مشخص شود. سرانجام در هری پاتر و یادگاران مرگ مشخص شد که ر.ا.ب کسی جز ریگولس نبوده‌است که با کمک گرفتن از جن خانگی خود، کریچر، موفق شده جان‌پیچ را که در میان دریاچه‌ای پر از دوزخی(اجساد متحرک) قرار داشته بیابد ولی خود به دست دوزخی‌ها اسیر می‌شود و نابود کردن این جان‌پیچ را به کریچر می‌سپارد. در واقع همه این‌طور می‌پنداشتند که ریگولس به دست ولدمورت کشته شده‌است.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا